فرمول یک ایران – در ادامه‌ بررسی بروزرسانی خلاقانه مکلارن در آخر هفته‌ اسپانیا ، به جزئیات کامل‌تر و نکات جذاب‌تری پی می بریم. یکی از همین نکات ما را به نظرات متخصصان این حوزه سوق می دهد؛ کارشناسان مجرب بخش ایرودینامیک و شاسی شناسی در فرمول یک اذعان داشتند که این بروزرسانی‌ها نه‌تنها یک پیشرفت چشمگیر برای مکلارن است بلکه یک قدم رو به جلو برای فرمول یک به‌شمار می آید و می‌توان از آن به عنوان شروعی در تحول طراحی‌های آینده نام برد.

تیم مکلارن طبق عادت و روال همیشگی خود به این معروف است که ماشین اصلی و نهایی خود را در گرندپری اسپانیا رونمایی می کند و در اکثر سالها نیز بعد از اسپانیا یک پیشرفت محسوس در عملکرد آنها دیده می شود. اما بخش عمده‌ تغییرات در خودروی این فصل آنها پس از بروزرسانی اسپانیا دماغه‌ خودرو بود که حتی ما را نیز بر این داشت که مقاله‌ جدید و کامل‌تری ارائه دهیم.

این پکیج بروزرسانی مکلارن را می‌توان شبیه آنچه مرسدس سال گذشته برای اسپانیا اجرا کرده بود دانست. البته طبق قاعده‌ همیشگی الگو برداری از سایر تیم ها این الگو بهینه و پیشرفته تر شده.

بد نیست قبل از خواندن ادامه‌ مقاله به مطلب اولیه‌ی تحلیلی بروزرسانی های مکلارن رجوع کنید.

مورچه خوار مکلارن: دماغه‌ جدید گامی بلند در طراحی برای آینده

دماغه‌ قبلی مکلارن مثل اکثر طراحی های آنها در سال‌های اخیر یک دماغه پهن و عریض در جلوی شاسی بود، همراه با استفاده‌ از لبه های بلند در کنار شیارهای عمیق ورودی هوا برای افزایش جریان در پایین دماغه و مرکز شاسی که دیواره های کناری دماغه قسمت اصلی دماغه را تشکیل می دادند.

قسمت‌های مختلف باله‌ و دماغه‌ی جدید مکلارن

دماغه‌ جدید طبق آنچه در تصاویر می بینیم، باریک‌تر شده است و شامل دو شیار در موازات جناحین دماغه است (4) که از گوشه‌های بیرونی دماغه عبور می کنند.

این قسمت باعث چرخش جریان هوا و گردش آن به سمت دماغه می‌شود زیرا مکلارن نیاز دارد فضای خالی زیر خودروی خود را با جریان هوا پر کند تا پایداری بیشتری به‌دست آورد.

بخش ورودی پیشانی دماغه (1) بسیار شبیه به طراحی ردبول است و ورودی های جانبی دماغه (2) بسیار شبیه به راه‌کارهای تیم‌های فورس‌ایندیا و سائوبر است.

 

 

مکلارن در زیر دماغه یک اسلات افقی مانندی ایجاد کرده است که آن محل را به سه قسمت تبدیل کرده است (1 و 2).

این بخش نیز دوباره جریان هوا را جابجا می‌کند و در اینصورت می توانیم این شکل طراحی را الگوبرداری از شیوه مرسدس بنامیم.

اجزای زیر دماغه

همه‌ این طراحی‌ها جهت افزایش میزان حجم ورودی هوا به زیر دماغه و مرکز شاسی است و جهت گردش آنرا نیز به مراتب بهبود می‌بخشد همانطور که در راس دماغه نیز به این مطلب اشاره کردیم.

در زیر دماغه که با عدد (5) نشان داده شده است صفحه‌ای قرار دارد که به ورقه‌ عمودی متصل به دماغه چسبیده است و هوای وارد شده به زیر دماغه را به مرکز شاسی منتقل می‌کند. قسمت شماره‌ (3) جریان ورودی هوا را از هم جدا و به چپ و راست سطح زیرین دماغه تقسیم می کند و به احتمال زیاد دلیل قرار دادن این طراحی برای از بین بردن آشفتگی جریان ایجاد شده یا شرایط متقاطع باد است.

دیگر بروزرسانی های مکلارن

دیافراگم موجود در زیر دماغه

مکلارن در کنار دماغه‌ زیر ذره‌بین رفته در رسانه ها، بروزرسانی های دیگری را نیز معرفی کرد از جمله تغییرات کلی در محتوای زیرین خودروی خود.

درحالی که این طراحی ها نیز کار مفهومی یکسانی با آنچه بررسی کردیم انجام داده اند یا به عبارت بهتر این تغییرات در موازات و هماهنگی با دماغه ایجاد شده اند.

سطوح، لبه‌ها و قسمت‌های زیرین دماغه خودرو نیز تغییرات اساسی پیدا کرده است. طبق این تغییرات هم نحوه‌ ورود هوا و هم نحوه‌ گردش آن به کل عوض شده است.

طراح‌ های مکلارن در حال حاظر به گردش جریان هوای بیشتر در زیر و اطراف خودرو مشغول اند و برای ایجاد هارمونی بهتر در بحرین هم یک تغییر ایجاد کردند. آنها دیفکتورهای جدیدی در کناره های خودروی خود قرار داده اند.

تغییرات کناره های خودرو مکلارن – دیفکتور‌های جدید

مکلارن در اسپانیا یک نسخه بهینه شده از دیفکتورهای استفاده شده در بحرین را در خودرو قرار داده‌است که دارای یک قسمت عمودی جدید است که با فلش نیز نمایش داده شده است و این قطعه بر روی سر شاخه نزدیک کف خودرو سوار شده است.

پنل بزرگتر پشت آن به دو قسمت بزرگتر تقسیم شده است.

اما همانطور که اطلاع دارید کف خودرو در قسمت جلوی تایر های عقب یک قسمت بسیار حساس و مهم است که مکلارن اخیرا با ترکیبات مختلفی از شکافهای ایرودینامیکی در صدد افزایش جریان هوا در قسمت خارجی لاستیکها بوده است تا ثبات را افزایش دهد.

البته این ارتقاء های گفته شده در این قسمت همگی بر اثر تغیییرات مقررات در سال 2017 به تیم ها امکان و آزادی عمل بیشتری داده است.

تغییرات جدید در کف خودرو در جلوی تایرهای عقب

مکلارن در پشت خودرو نیز تجدید نظر کرده و به طرح های قبلی خود بازگشته است و در اسپانیا شاهد این تغییرات نیز بودیم.

پخش کننده MCL33 در اسپانیا نیز اصلاح شد با هندسه بخش مرکزی و پسوندهای سوراخ سوراخ شده Gurney تجدید نظر شده ( مقایسه کنید).

تغییرات قسمت عقب خودرو – پخش کننده هوا

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید