فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون راننده ی تیم مرسدس به لطف هم افزایی با ماشینش توانست پیروزی گرندپری اسپانیا را از آن خود کند.

قهرمان چهار دوره مسابقات توانست به راحتی در روز یکشنبه پیروز شود در حالی که مسابقه ی گذشته در باکو او با بدشانسی هم تیمی اش پیروز شد، اما این پیروزی تمام و کمال برای همیلتون و ماشین W09 بود.

راننده ی بریتانیایی در جشن پیروزی اش گفت:

در مسابقه اسپانیا من یک همکاری بین خودم و ماشین احساس کردم، که من در تمام طول این سال ها احساس نمی کردم، این یک احساس خوب است.

من نمی توانستم بدون این تیم باور نکردنی این کار را انجام دهم. بچه ها کار فوق العاده ای را انجام دادند و من به همه ی آن ها افتخار می کنم.

توتو ولف ، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

توتو ولف ، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

راننده مرسدس در آینده و ادامه فصل در اروپا، می خواهد عملکرد خود را در این سطح حفظ کند:

یک-دو برای تیم زمانی رقم می خورد که شما سعی می کنید تا فشار زیادی را اعمال کنید. من امیدوارم که ما بتوانیم به این روند ادامه دهیم.

همیلتون در جدول قهرمانی با 17 امتیاز اختلاف نسبت به سباستین فتل در صدر قرار دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

22 دیدگاه

  • قلندر

   1

   3

   آقا من بی طرف، ولی خدایی اینقدر ذوق کردن برای برد بنزها تو این مسابقه تعجب داره آقا اصلا لویس راننده فوق العاده ماشینشم اول بوده خرابم میکرده ماشین جبران میکرده براش و تازه اینقدر میگید فتل نمیرسید به بال شکسته مکس حتما مشکلی بوده وگرنه هرچقدرم فرض کنیم فتل راننده بدی باشه ماشینش که حداقل از ردبولا بهتره و فراری تواین مسابقه کاملا معلومه مشکل داشته، یکم جم کنید خودتونو

  • josef6565

   5

   5

   برای مدتی هر وقت مرفتم سایت f1.com درصفحه اصلی نوشته بود نصب آینه روی هیلو مجاز هستش بعد یک دفعه میاد میگه تو موناکو نباید آینه به هیلو نصب باشه. علتش رو هم نمیگن تا بعد بگردن و یه چیزی تحویل بدن.
   بوتاس جامپ استارت میکنه و میگن گپ قانونی بوده !!!. یعنی چی؟ یعنی قانونی بوده که کسی خبر نداشته جز بوتاس!!!
   ضخامت تایر ها رو یک دفعه کم میکنند و بعد میگن فقط برای اسپانیا . یعنی چی ؟ یعنی تیم ها این همه در تست پیش فصل دیتا و اطلاعات جمع کردند یک دفعه هیچ!!!.
   واقعا دیگه به نظر میاد پشت پرده بین مرسدس و مسؤلین اصلی فرمول یک یه چیزی هست و من فکر میکنم مرسدس بیشتر از تیم های دیگه راجب تایرهای جدید پیرلی میدونست.
   هر تغییری در هر چیزی از تایر باید خیلی قبل تر به تیم ها اعلام بشه و به اونها فرصت تست غیر از تمرینات داده بشه تا حدأقل ایراد تایر ها رو در صورت وجود درک کنند و بتونند بهترین ستاپ رو بر اساس ذات و خصلت ماشین از کار در بیارند و حتی از اون مهمتر هر تغییری در تایرها ولو جزیی باید بر اساس تحقیق و توسعه باشه و نه یکهو!! و همون طور که دیدیم فراری نتونست با سوپرسافت تایمی در Q3 داشته باشه و اکثر راننده هایی که سوپرسافت داشتند عملکرد ضعیفی نشون دادند و این یعنی خرابکاری پیرلی . سال 2016 تایر ها خیلی خوب و منظم بودند و عملکردشون تقریبا یکنواخت و قابل پیش بینی بود حتی برای یه بیننده علاقه مند اما الان شده مثل قیمت دلار تو کشورمون همه سر در گم هسنتد.
   وضعیت امروز فرمول یک خیلی عجیب و غریب هستش . تیم های مک لارن و ویلیامز دارند در مشکلات دست و پا می زنند و بعد مسؤلین فرمول یک به نفع تیم آلمانی مرسدس کار میکنند حدأقل اون جوری دیگه دلمون نمیسوخت و میگفتیم خوب تعصب ملی دارن.
   از نظر ما فراری فن ها هنوز ماشین قرمز بهترینه و این روباه قرمز کار خودشو میکنه.

   • DR.ARDALAN

    3

    2

    شما انصافا خودت متوجه شدی چی گفتی؟
    اول اینکه حامپ استارت را شما وطور فهمیدی انجام شده؟ چون فتل جون گفت؟ اینکه عادت فتل است، یک حرفی بزنه بعدا بگه ببخشید. یک چیزی بگویید که بشه اون را بعنوان یک نظر پذیرفت، فراری خودش اصل مافیا است، اون موقع احازه بده مرسدس بتونه کاری کنه. ؟ این که این حرفها پیش میاد طبیعی است، در فنی ترین پیست ، کسی قهرمان شد که دیگه دهان ها را بست. بد نیست مقاله چرا بارسلون را مطالعه بفرمایید.

 1. iman-messi-lewis

  21

  9

  اینکه فتل نتونست به مکس برسه هیچ ربطی به اینکه فراری یا فتل مشکل داشته نداره.بابا زور ماشین ردبول خیلی کم گرفتین.به خدا ردبول خیلی قویه.مشکل اینه مرسده قویترینه و رانندهاش بهترین

 2. amir.h.n997

  22

  4

  من بعداز روز اول تمرین اسپانیا شمه هایی از همیلتون و مرسدس همیشگی رو دیدم و همونطور که گفتم هیولای واقعی مرسدس رو از الان خواهید دید !!!
  واقعا دیدن این سطح از پیشرفت و سیری ناپذیری مرسدس و مجموعه اش برای ایستادن بر قله فرمول یک تحسین برانگیزه !!!

 3. akbar

  22

  14

  یک-دو برای تیم زمانی رقم می خورد که شما سعی می کنید تا فشار زیادی را اعمال کنید!!!
  من تاحالا فک میکردم یک دو در تعیین خط و ریس زمانی رقم میخورد که ماشین برتری قابل توجهی داشته باشد؟!؟!
  یعنی با اعمال فشار زیاد استرول و سیروتکین هم یک دو خواهند کرد!!

دیدگاه خود را بیان کنید