فرمول یک ایران – شاید تیتر این مقاله “چرا بارسلونا” کمی شما را گیج کرده باشد چون خود سوال نیز سوالاتی دارد که برای پاسخ به آن ابتدا باید سوال اصلی را یافت.

همه ما می دانیم تمرینات پیش فصل در بارسلونا انجام می شود و شاید بتوان گفت مهمترین مسابقه فصل که تقریبا همه کارشناسان و تیم ها به دقت عملکرد ها را زیر ذره بین قرار می دهند همین پیست بارسلونا باشد. اما واقعا چرا بارسلونا؟ جواب این سوال را می توانیم کوتاه و مختصر یا بلند و کلی بدهیم. کوتاه می توان گفت پیست بارسلونا تکنیکی ترین پیست در تقویم و شاید تاریخ فرمول یک دانست. اما وجه تمایز این پیست با دیگر پیست ها چیست؟ برای پاسخ این سوال کافیست به نقشه این پیست نگاهی بیاندازیم تا ویژگی منحصر به فرد این پیست را کشف کنیم. همانطور که می دانیم در تمام پیست های فرمول یک سه قسمت یا سه سکتور وجود دارد و همین موضوع در مورد بارسلونا نیز صدق می کند و شاید بگویید که این یک موضوع عادی است اما دقیقا ویژگی پیست بارسلونا درست در همین سه سکتور است. موناکو یک پیست بسیار تنگ و پر پیچ و خم است و ایتالیا پیستی با مستقیمی های طولانی و سیلورستون را نیز با پیچ های نرم و سرعتی می شناسیم ولی اگر بخواهید همزمان این سه خصوصیت را همزمان داشته باشید مقصد شما جایی جز بارسلونا نخواهد بود. با نگاهی به طراحی این پیست ما شاهد سه سکتور متفاوت از نظر آیرودینامیک هستیم. پیست با مستقیمی بلندی آغاز می شود و پیچ های سرعت بالا سکتور اول را تشکیل می دهند. وارد سکتور دو می شویم و پیچ هایی با سرعت های متفاوت و یک مستقیمی نه چندان بلند که منطقه دوم DRS است سکتور دو را به پایان می رساند اما در آخرین سکتور پیچ های سرعت پایین و فاصله کم پیچ ها جایی است که شاهکار های ادرین نیوی خودرو بی رقیبی هستند و پس از آن بازگشت به مستقیمی اصلی و تکرار داستان. شاید این دلیل اصلی اهمیت بسیار بالای این پیست و مسابقه برای تیم ها و کارشناسان باشد.

تیم های حاضر در فرمول یک هر کدام خصوصیت خاص خود را داشته اما این پیست خودرویی را می طلبد که در همه جا عملکرد خوبی داشته باشد. با وجود چنین پیستی چالش اصلی تیم ها و راننده ها تنظیم خودرو برای چنین پیستی می باشد. تیم ها باید با در نظر گرفتن هر سه سکتور خودرو را طوری تنظیم کنند که بتواند در هر شرایط آیرودینامیکی خوب عمل کند. البته مهارت راننده را نیز نمی توان نادیده گرفت و شاید بتوان رده هفتم آلونسو را در تعیین خط سال قبل در بارسلونا را با وجود خودروی بسیار ضعیف مک لارن را مهارت بالای آلونسو و تجربه تیم کار کشته مکلارن دانست. اصلا مهم نیست که در مستقیمی به بالاترین سرعت برسید یا چقدر در پیچ های تند سریع هستید یا سیستم تعلیق و آیرودینامیک خودرویتان در مارپیچ ها چقدر خوب عمل می کند و شاید پیست ابوظبی مدیریت ترمز شما را برنده کند ، آیرودینامیک در سنگاپور و موناکو به کار شما بیاد یا حفظ خوب لاستیک برگ برنده شما در مالزی باشد اما اینجا بارسلونا است و در بارسلونا هیچ کس بهترین نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید