فرمول یک ایران – تمرین دوم و آخر روز جمعه گرندپری اسپانیا 2018 با استراتژی های متفاوتی همراه بود که لوییس همیلتون توانست با عملکردی قابل قبول صدرنشین روز جمعه و تمرین دوم باشد.

 

17:31 – اولین تیمی که سکوت را می شکند هاس می باشد که هردو راننده خود را راهی پیست می کند.

17:32 – سیروتکین و هارتلی هم به پیست وارد می شوند.

17:33 – گروژان اولین زمان را ثبت می کند 1:21.454 و مگنوسن نیز با 0.3 ثانیه سریعتر از همتیمی خود زمان مناسبی را ثبت می کند.

17:37 – گروژان از پیست خارج شده و وارد سنگلاخ می شود. خودروی ایمنی مجازی هم متعاقبا به کار گرفته می شود.

Romain Grosjean

رومن گروژان در سنگلاخ

17:42 – پایان حضور خودروی ایمنی مجازی

17:45 – سباستین فتل با ثبت زمان 1.19.421 خود را در صدر قرار می دهد ، دنیل ریکاردو هم نیز تا قبل از ثبت زمان توسط همیلتون برای مدت کوتاهی در جایگاه دوم قرار می گیرد .

Seb Vettel in spain gp

سباستین فتل در تمرین دوم گرندپری اسپانیا 2018

17:46 – مکس ورشتپن صدر نشینی را با 0.4 ثانیه اختلاف از فتل گرفته و از آن خود می کند . بوتاس نیز با 0.2 ثانیه اختلاف با ورشتپن خود را در جایگاه دوم قرار می دهد . بوتاس از لاستیک های مدیوم و فتل از سافت استفاده می کند.

17:48 – هالکنبرگ در پیامی رادیویی می گوید که وزش باد نسبت به تمرین اول شدیدتر شده

17:49 – همیلتون و ورشتپن هر دو زمان های جدید بهبود یافته ای را ثبت می کنند ، ورشتپن با ثبت زمان 1.18.699 ثانیه در صدر قرار می گیرد و همیلتون نیز با زمان 1.18.699 ثانیه برای مدت کوتاهی در جایگاه دوم قرار می گیرد قبل از آنکه توسط همتیمی خود با اختلاف 0.004 ثانیه در جایگاه سوم قرار گیرد.

17:52 – همیلتون در تمامی سکتورها بهتر از ورشتپن کار میکند و با اختلاف بیش از 0.4 ثانیه در صدر قرار می گیرد. فتل نیز به محدوده 1.18 وارد می شود. کوین مگنوسن هم با ثبت زمان 1.19.980 در جایگاه هفتم قرار می گیرد.

17:54 – کیمی رایکونن هم با وارد شدن به محدوده 1.18 به جایگاه سوم می رسد.

17:58 – همیلتون با لاستیک های سافت زمان 1.18.258 را ثبت می کند و دنیل ریکاردو نیز به دنبال او با 0.15 ثانیه اختلاف در جایگاه دوم قرار می گیرد.

18:00 – بوتاس با لاستیک های سوپرسافت به پیست باز می گردد.

18:10 – ورشتپن با ثبت زمان 1.18.533 خود را به جایگاه سوم می رساند. پسران سائوبر هم مجهز به سوپرسافت شدند و راهی پیست، مارکوس اریکسون و چارلز لکرک به ترتیب با ثبت زمان های 1.20.501 و 1.20.514 در جایگاه های دوازدهم و سیزدهم قرار دارند.

18:15 – مگنوسن با بهبود زمان خود با لاستیک های سوپرسافت ، خود را در جایگاه هفتم بالاتر از وندورن قرار داد.

18:17 – فتل با ثبت زمان 1.18.585 در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

18:19 – رایکونن که در سکتور اول عملکرد خوبی داشت در ادامه از پیست خارج شده و وارد سنگلاخ می شود.

Kr7 on to the gravel

کیمی رایکونن در سنگلاخ

18:25 – فراری در پیامی رادیویی به رایکونن اعلام می کند که خودرو را متوقف و خاموش کند.

18:28 – گروژان با هاس تعمیر شده خود به پیست باز می گردد و با اخلاف یک دهم ثانیه نسبت به هم تیمی خود در جایگاه نهم قرار می گیرد.

18:33 – گروژان با بهبود زمان خود ، خودش را در جایگاه هفتم و بالاتر از هم تیمی خود و پشت سه تیم برتر قرار می دهد.

18:38 – سردرگمی در بین استراتژی ها و استفاده از لاستیک های سوپر سافت ایجاد شده ، ردبول تا به اینجا بهترین نتیجه را با این لاستیک ها و فراری ها عملکرد متوسط و مرسدس عملکرد ضعیفی با این لاستیک ها داشته اند که همیلتون به پیت باز می گردد تا از لاستیک های سافت استفاده کند.

18:39 – همیلتون زمان خود را بلافاصله ارتقا میدهد و با 1.21.7 بالاتر از ردبول هایی که مجهز به لاستیک های سوپرسافت می باشد است.

18:41 – کارلوس ساینز معترض به تعادل و بالانس خودروی خود

18:42 – چارلز لکرک هم در پیچ شماره 4 وارد سنگلاخ شده و از پیست خارج می شود.

Charles lecrec on to the gravel

چارلز لکرک در سنگلاخ

18:43 – ردبول ها نیز برای استفاده دوباره از لاستیک های سافت به پیت می روند.

18:50 – دوباره خودروی ایمنی مجازی به کار گرفته می شود ، اینبار نوبت فورس ایندیا سرجیو پرز بود که به علت خطر خارج شدن لاستیک چپ جلو از جا، مجبور به توقف در پیچ شماره 9 شد.

Sergio Perez stops at Turn 9 with a loose front-left wheel

سرجیو پرز و لاستیک چپ چلو شل شده

18:55 – اتمام حضور خودروی ایمنی مجازی

18:58 – هم فتل و هم ورشتپن هر دو در پیچ شماره 1 با مشکل کنترل خودروی خود روبرو می شوند که ورشتپن متاسفانه کنترل را از دست می دهد ولی فتل به مسیر خود ادامه می دهد.

19:00 – پرچم شطرنچی

 

Spain Gp 2018 Fp2

جدول نهایی تمرین دوم گرندپری اسپانیا

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

28 دیدگاه

 1. ايزديار

  15

  29

  تبريك به مرسدس

  دو تا مسابقه نتونستن ماشينه مرسدسو تنظيم كنن ديديم راننده هاش كجا بودن
  خب بسلامتي كه تونستن مرسدسو تنظيم كنن
  حالا با ابديت يا هر چيزه ديگه
  كلا هيچ راننده اي حريف ماشينه مرسدس نميشه
  حيفه استعداد و اسطوره اي مثل فتل

  سعي كردم طوري كامنت بزارم كه تاييد بشم

  • ...m6...

   0

   0

   جدی کجا بودن غیر از این بود که پشت فراری سریع بودن؟ اقا جوری میگی انگار کجا بودم مگر این بود که بوتاس فتل به اصطلاح اسطورتون رو اندرکات کرد؟ غیر از این بود که تو بحرین بوتاس اگه قفل نمیکرد بحرین ماله بوتاس بود؟ آره عزیزم غیر از این بود که تو استرالیا به خاطر مشکل سیستم آفلاین مرسدس قهرمانی استرالیا پر پر شد؟ آره اسطورتون بعد از سیفتی کار قفل کردو گند زد تو مسابقش غیر از این بود که شما هایی که میگید بوتاس از لوئیس بهتره غیر از این بود که اگه تو باکو اگه لوئیس تو دورای اول به خاطر قفل کردن نمیرفت پیت بوتاسم رو خرده های فیبر کربن نمیرفت الان یک دو مرسدسی با پیشتازی لوئیس داشتیم؟ آقا یه حرفی نزن که من اینجور جوابت بدم مرسدس کجا بود؟ مرسدس پشت قرمزا بود هنوزم مشخص نیست این فراری که من میبینم تایم اصلی نمیزنه پس واسه من اینجا نگید مرسدس سریع فتل اسطوره

  • iman-messi-lewis

   18

   25

   سعی نکن طوری کامنت بزاری که تایید بشی.سعی کن مقداری مطالعه و دانش فنی رو ببری بالا.مقداری احترام به خود که منتج به احترام به دیگران می شه.طوری می گی انگار ۹۰ درصد سهام فراری مال شماست و مرسده اونو بالا کشیده.یا حالا راننده یا هر چی.تبریک شما بوی دوستی نداره.به جاش دعا کن فراری بتونه بعد پنج سال خودشو بکشه بالا.نه اینکه مرسدس ضعیف بشه یا راننده های ما هیچی نیستن.در هر صورت تمام دنیا می دونن مرسدس بهترینه و این باید باعث افتخار همه باشه نه حسادت.ببخشید اگه طولانی شد.

 2. Amirreza.sv5.kr7

  24

  8

  قشنگ معلومه فراری داره تست مست انجام میده تو باکو خم با اختلاف چند ثانیه به زور تو ده تای اول بودن ولی تعیین خط کینگ پول گرفت و اگر کیمی اشتباه نمیکرد خط یکو هم میگرفت به امید ۱ و ۲ فراری در تعیین خط و مسابقه و پایان دادن به این بدشانسی ها
  فورزا فراری فورزا سب و کیمی

 3. سجاد

  21

  2

  اسپانیا و پیست منحصربفردش.کندترین پیست تا اینجای کار.کامنتای تمرین اول رو که میخوندم میدیدم دوستان طرفدار مرسدس چقدر خوشحال بودن و برعکس فراریا چقدر ناراحت.بعد اینهمه تجربه نباید واقعا اینقدر زود قضاوت میکردیم.تا حالا کی شده که از تمرینات بشه به تایمای واقعی پی برد.دیدیم که بهم نزدیک بودن که باز هم ملاک نیست.ولی اطلاعات تست های پیش فصل از بعضی جنبه ها قابل اعتمادتر از تمریناته.وقتی ریکیاردو و مگنوسن با سوپرسافت 1.18.327 و 1.18.36 تو تست ها تایم زدن مشخصه که بهتر از اینها میشه زمان ثبت کرد.تو تست های پیش فصل بهترین زمان رو لاستیک مدیوم رو بوتاس ثبت کرده ولی رو سوپرسافت رو رایکونن.تایم های مدیوم مرسدس واقعا عالی بودن.به نظرم من رو سوپر سافت تا 1.17.6راحت جا داره که بریم پایین و کمترش هم خیلی محتمله.پس هیچوقت به تمرینات اعتماد نکنید ولی این قضیه برای تیم های پایینتر فرق میکنه.اونا تقریبا عملکردشون تو تمرینات مشخص میشه در حده اینکه کدومشون بهترن.با همه ی این تفاسیر مرسدس همیشه بدون هیچ ادعایی بهترین آپدیت هارو تو اسپانیا داشته.ولی همه تلاششون رو میکنن.بعد از سه تیم قدرتمند فکر میکردم هاس،مکلارن و رنو رقابت خوبی داشته باشن ولی رنو پارسال هم تو تعیین خط اسپانیا خوب نبود ولی امیدوارم خود واقعیشو نشون نداده باشه هنوز

 4. RedSeason

  21

  5

  دو تا نکته نگران کننده داشت این تمرین… اول رایکونن که فک کنم موتور سوزوند و بازم داره دسته گلای فراری شروع میشه دومم تو شبیه سازی سرعت مسابقه ای ردبولا خیلی خوب بودن و این یعنی باید منتظر خرابکاری های مکس بود… خدا خودش هر دو رو بخیر کنه مخصوصا مکسو0.0

 5. Mehrdad

  21

  4

  ببینیم باز فراری چه نقشه ای کشیده با این تایم هاش
  کلا این فصل فراری تا تعیین خط از مود سریع استفاده نمیکنه
  باید دید در تعیین خط کدوم تیم سریع تره
  فراری واسه این مسابقه اپدیت هایم داره پس بیشتر به دنبال تست اپدیت ها هستند تا تایم سریع
  به امید مسابقه خوب
  انشاالله مدمکس دوباره سکو رو نچینه

   • Mehrdad

    6

    1

    اینم درسته مرسدس هم تمام قدرتشو نشون نمیده
    منظور من اینه از رو این تایم ها قضاوت نمیشه کرد کی سریع تره چون امسال بخاطر محدودیت های موتوری فشار نمیارن تیم ها

 6. Meysam..LaFerrari

  18

  1

  با توجه به تمرینات پیش فصل پیشبینی میشد که اینجا مرسدس قوی باشه منتها باز هم تمرین تضمین قطعی نیست.

  نکته ی جالب اینکه ظاهرا تایر سوپرسافت برای این پیست و با دمای زیاد پیست (40-43 درجه) بخوبی جواب نمیده و به احتمال خیلی زیاد تایم Q2 رو با سافت میزنن و ریس رو هم طبیعتا با سافت شروع میکنن تیم های برتر‌.

  • سجاد

   9

   2

   به نظر من هم بهترین کار اینه که q2رو با سافت شروع کنن و بعد سوپرسافت.البته شرایط دمایی روز مسابقه فرق داره و خنک تر هست و استراتژی یه پیت استاپ هم بد نیست.دمای آسفالت تو تمرین دوم یکم بالا بود ولی این دما بهترین حالت برای دورهای کم با سوپرسافته.اینکه چرا مرسدس بد بوده به دلیل تجربه کم با سوپرسافت تو تست ها هم هست.

 7. iman-messi-lewis

  6

  18

  این تست مست که می گی این ۵ ساله داره انجام می شه.امسال هم انجام بدین.به امید خدا می تونین به مرسده برسین.البته همیشه به فصل قبل مرسده.چون پرچم همیشه بالاست.و این شرکت آلمانی نشون داده برترینه.ایشالا راننده ما هم دوتاش بهترین بشن امسال

 8. HaniCaspian

  19

  0

  سلام به همه دوستداران فرمول یک
  من یک سالی هست که به این سایت سر میزنم و چندین ساله که فرمول یک رو دنبال میکنم.اولین کامنتم در این سایت فوق العاده هست.
  من تمام پست ها و کامنت ها رو میخونم…همه چی عالیه.فقط نمیدونم چرا بعضی از دوستان تعصب کورکورانه رو تیم یا راننده مورد علاقشون دارن…واقعا خوندن کل کل های بی منطق خسته کنندست.
  ما همین که بین این همه ورزش طرفدار موتور اسپورت و فرمول یک هستیم باید کلاس فنی و طرفداری خودمون و درک بالا از مسابقات رو به همه نشون بدیم.
  پس با تعصب کورکورانه لذت بقیه رو از بین نبریم…توجه شما رو به مصاحبه های مدیران تیم و راننده ها جلب میکنم که همواره در هر حالتی احترام همدیگرو حفظ میکنن.پاینده باشد

  • akbar

   13

   0

   اولین کامنتت مبارک دوست عزیز…
   کل کل هم جزو جدا نشدنیه ورزشه به نظرم تا به توهین تبدیل نشه شیرینه…. سایت های خارجی هم توش کل کل زیاده اما انصافا توهین توش خیلی خیلی کم دیده میشه

 9. HaniCaspian

  6

  0

  نکته دوم اینکه فراری امسال نشون داده که قدرت اصلی خودش رو در تعیین خط نشون میده.البته به نظرم با توجه به محدودیت Power unit برای مسابقات امسال این استراتژی فراری بر خلاف استراتژی های دیگشون منطقی میاد.پس زود قضاوت نکنیم.
  امیدوارم که تعیین خط و مسابقه هیجان انگیزی ببینیم که در اون نقش شانس کمترین مقدار ممکن باشه.

 10. Just Mercedes

  7

  0

  دوستان ممکنه گروهی توی یکی از اپ های تلفن همراه ایجاد شه برای تبادل نظر و صحبت در مورد فرمول یک؟
  من خیلی علاقه دارم و دنبال میکنم، قوانین رو هم تا حد امکان میخونم، ولی بعضی جاها به مشکل میخورم و نیاز به کمک دوستان با تجربه احساس میشه
  توی کامنت یا صفحه اینستا این سوالات رو پرسیدن هم فک نکنم صورت خوشی داشته باشه
  لطفا در صورت صلاحدید مساعدت کنید این اتفاق بیفته

 11. mamalo

  2

  0

  امیدوارم فردا حداقل مکلارن بتونه برسه به q3 . درکل من که خیلی خوشبینم به الونسو و همین که 4 تا مسابقه, قطعه ای از ماشینو عوض نکردن جایه شکرش باقیه و فردا اگه کمی شانس داشته باشه حتی ممکنه تا کسب پودیوم هم بره .

دیدگاه خود را بیان کنید