فرمول یک ایران – پس از جایزه بزرگ باکو و حادثه بین دو راننده فراری و فورس ایندیا استبان اکون و کیمی رایکونن هر دو راننده خود را بی گناه و انگشت اتهام را به سمت دیگری نشانه می روند.

رایکونن و اکون در دور اول جایزه بزرگ باکو در پیچ سه با هم برخورد داشتند که اکون با برخورد با دیواره پیست از مسابقه خارج شد اما رایکونن توانست در نهایت مسابقه را در رده دوم به پایان برساند.

اکون در پایان مسابقه گفت:

من استارت خوبی داشتم واقعا استارت خوبی داشتم من سعی کردم در پیچ دو سبقت بگیرم و در مستقیمی کاملا جلو او بودم و او پشت سر من بود. من نمی دانم که او چه کار کرد، او ترمز را رها کرد و به من برخورد کرد.

من یک شانس بسیار عالی را بعد از یک استارت خوب از دست دادم اما سرجیو توانست امتیازات زیادی کسب کند و این برای تیم بسیار عالی است.

ما چه چیزی می توانیم به کیمی بگوییم؟ او اصلا حرف نمی زند. او اصلا در پیست در جای درستی قرار نداشت اما او سوار بر خودروی فراری بود. او یک اشتباه دیروز داشت و امروز اشتباه دیگری را مرتکب شد.

KR7

کیمی رایکونن در گرندپری آذربایجان 2018

با این حال رایکونن با سرزنش راننده جوان فرانسوی او را مقصر تصادف می داند:

من داخل پیچ بودم و او احتمالا من را ندید. او به داخل پیچید جایی که من  بودم.

حادثه بین اکون و رایکونن توسط مسئولین برگزار کننده مسابقه مورد بررسی قرار گرفت و هیچ جریمه ای برای دو راننده اعلام نشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. REZA.M

  35

  11

  این اکون دیگه شورشو در اورده.بجای اینکه از کیمی عذر خواهی کنه میگی کیمی مقصره.کی بود که عین……سرشو انداخت پایین و پیچید.کیمی بدبخت جایی نداشت بره ولی این میتونست پیچ رو باز تر طی کنه که اونطوری عین یه……..اوت نشه. وشتپن رو دیده میخواد بگه منم هستم.خجالت نمیکشه کیمی حداقل 17یا 18 سال از بزرگ تره وقتی کیمی راننده فرمول یک بود این بچه …….

 2. ايزديار

  37

  3

  واقعا كيمي رو همه دوست دارند
  فتل فن و هميل فن نداره
  شخصيتش آرومه
  هر بلايي از هر جا سرش بياد باز آرومه
  البته امسال بايد بايد يك مسابقه رو لااقل ببره
  فعلا كه كل مسابقات روي سكو بوده
  اون سوتيه وحشتناك توي بحرين هم نبود لااقل سوم ميشد

 3. akbar

  3

  1

  کیمی که توی ریسینگ لاین بود!! شانس آورده جریمه نشده اوکون. حالا اومده طلبکارم شده… کلا فیا واسه اینکه جذابیت مسابقات حفظ بشه با بعضی خطا ها مماشات میکنه تا سخت گیری بیش از حد قدرت ریسک راننده ها رو پایین نیاره…

دیدگاه خود را بیان کنید