فرمول یک ایران – روسای فرمول یک با وجود مخالفت بیشتر تیمها توانستند در آخرین لحظات، تغییر قوانین سبقت برای فصل آینده را تصویب نمایند.

یک رای گیری الکترونیکی بین همه 10 تیم حاضر در فرمول یک در روز دوشنبه در کنار رای گیری دیگری که برای اصلاح قوانین آئرودینامیک جهت آسانتر شدن سبقت و تعقیب ماشینها در شرایطی که در توربولنت ( turbalent ) ماشین جلویی قرار می‌گیرند، برگزار شد.

سی‌ام آوریل آخرین روزی بود که تغییرات برای فصل 2019 تصویب شدند و اندپلیت باله جلویی ( front-wing endplates ) یکی از تغییراتی است که به ماشینهایی که به دنبال هم هستند کمک می‌کند. همچنین مجوز استفاده از یک باله عقبی بزرگتر نیز صادر شد تا به هنگام ورود به محدوده DRS، خودروها قویتر شوند. با این حال یک تغییر که در ناحیه بارج‌بورد (bargeboard) پیشنهاد شده بود رای نیاورد.

کمیسیون قوانین فرمول یک توضیح داد که علاوه بر فیا، روسای فرمول یک، نمایندگان حامیان مالی و موسسان، کافی است تنها 4 تیم با تغییرات موافقت کنند.

اتواسپورت معتقد است که 6 تیم با این تغییرات موافق نبودند: فراری، ردبول، رنو، مک‌لارن، توروروسو و هاس. چهار تیم باقیمانده یعنی مرسدس، ویلیامز، فورس ایندیا و سائوبر با این تغییرات موافقت کردند. هم اکنون تغییرات پیشنهادی پیش از فصل آینده برای تائید نهایی به شورای جهانی ورزشهای موتوری ارسال شده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

  1. Amirreza.sv5.kr7

    30

    5

    چه قوانینیه که که فقط مرسدس و مشتقاتش موافق بودن
    بنظرم بهترین کار برای جذاب کردن مسابقه برگردونودن قانون سوخت گیری وسط مسابقس بلکه مسابقات یکم هیجان انگیزتر شه چیه همش مسخره بازیه طرف تا میاد فشار بیاره میگن سوختتو مدیریت کن انصافن دلتون برای فرمول ۱ ده پونزده سال پیش تنگ نشده؟

دیدگاه خود را بیان کنید