فرمول یک ایران – لوییس همیلتون احساس می کند که شروع مجدد های سباستین فتل در باکو و پس از ماشین ایمنی می توانستند منجر به وقوع حادثه شوند، چون راننده آلمانی خیلی سریع شتاب می گیرد و مجداد ترمز می کند.

پس از خروج ماشین ایمنی در دور آغازین گرندپری باکو، فتل و همیلتون در جایگاه های اول و دوم قرار داشتند. همیلتون از طریق رادیو به تیم خود اطلاع داد که شروع مجدد های فتل خطرناک هستند. راننده بریتانیایی که پس از وقوع حادثه دراماتیک برای هم تیمی اش والتری بوتاس پیروز گرندپری آذربایجان شد، راجع به عکس العمل های فتل سوال پرسید.

طبق قوانین شما پس از ورود ماشین ایمنی به پیست اجازه ندارید که به طور متناوب شروع، توقف، شروع، توقف کنید. این برخلاف قوانین است.
و اگر شما نگاه کنید، همیشه تمام شروع مجددهایی که من انجام داده ام، خصوصا ۴ دفعه قبل در فصل گذشته، این کار را نکرده ام.

در استرالیا سباستیان این کار را می کرد و من خیلی به پشت او نزدیک شدم. در باکو هم او حدود ۴ دفعه این کار را انجام داد.

شاید ناظرین مسابقه بگویند که همه ماشین ها این کار را انجام می دهند. اما ما آن جلو هستیم و این می تواند اثری مانند دومینو داشته باشد، کاری که ماشین اول انجام می دهد، توسط سایر راننده ها هم تکرار شود.

همیلتون نگران است تا این نحوه رانندگی وارد سری های پایین تر از فرمول یک هم بشود.
او همچنین گفت:

من با چارلی وایتینگ در جلسه رانندگان پیش از گرندپری اسپانیا صحبت خواهم کرد. اگر جلوی این اتفاق گرفته نشود، این رفتار به فرمولا 2، فرمولا 3 و فرمولا 4 سرایت خواهد کرد، چون کسی به خاطرش جریمه نشده است.

بنابراین من این موضوع را پیش خواهم کشید تا فکری در باره اش بشود و گرنه در آینده بیشتر از آن خواهیم دید.

و من در آینده از فتل انتظار دارم، دفعه بعد که من پشت سر او در حال رانندگی هستم، نگرانی مرا درک کند. اگر دیده باشید من برای اجتناب از برخورد با او مجبور شدم به راست برانم، چون او در حال استارت-استاپ بود. در غیر این صورت من با او برخورد خواهم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

37 دیدگاه

   • سجاد

    16

    3

    واقعا.خیلی روز عجیبی بود.برخورد ریکیاردو به فتل رو اصلا یادم نمیره.بقیش هم بماند

  • Behnam380

   20

   5

   مدتهاست این آقا حتی زحمت یه سبقت هم به خودش نمیده دوست داره قهرمانی رو روز قبله مسابقه بدست بیاره که امسال براش مشکل شده ولی شانس ولش نمیکنه.
   حالا به همه چی گیر میده ،پسر همش نمیشه با ماشین و قوانین اول بشی ، یه کم هم رانندگی کن!

 1. cfz

  21

  31

  واقعا فتل کار خطرناکی کرد اونموقع که داشتم میدیدم گفتم الانه که با هم برخورد میکنن. از یه راننده که 4 بار قهرمان جهان شده انتظار بیشتری میره

 2. سجاد

  31

  9

  کم‌ آورده میدونه تا حالا فقط اتفاقات باعث شده صدر جدول باشه میخواد جو و حاشیه ایجاد کنه متوسل میشه به وایتینگ عزیزش.کاری که با روزبرگ کرد تا حدودی هم موفق شد.

  • Fastboy 44

   4

   17

   الان حاشیه درست کردن مثلا چه فایده ای براش داره???
   مثلا فرقی مکنه?
   شایدم داره ورشتپنو تحریک میکنه که بکوبونه به وتل?!!
   وای خدا سیفتی کارم لوگو ماشین بنزه!!!
   ی کاسه ای زیر نیم کاسس!!!!!

  • الف.ی

   9

   20

   متوصل میشه به وایتینگ عزیزش؟؟؟!!!
   خیلی خوبید شما ها.اصن بی نظیرید
   شنا همونایی هستید که باکو 2017 لوییس رو بخاطر کاری که نکرده بود لعن و نفرین کردید و بعد که فتل عذرخواهی کرد،نگفتید ببخشید که به لوییس تهمت زدیم بلکه گفتید فتل چه قدر متواضعه!!!
   همونایی هستید که بعد از ملبورن امسال گفتید گپ مرسدس و فراری مثل 2016 شده ولی داریم می بینیم که sf71h کاملا از wo9 سریعتره.همونایی هستید که وقتی لوییس گفت تو بحرین رقابت نزدیکی خواهیم داشت ، مسخره اش کردید اما همه دیدیم که رقابت تا آخر ادامه داشت
   خجالت بکشید

   • yas

    1

    0

    کامنتت منطقی بود ولی…
    برای جمله‌ی آخرت متاسفم

 3. Seb vetel

  21

  6

  چی بگم والا خودروی ایمنی که بیرون میره موقع شتاب گیریه دیگه حالا اون پشت نمیتونی خودتو نگه داری بکش تو خاکی خب،خودش که انقد سوسولی رانندگی میکنه انتظار داره بقیه هم بچسبن به فرمون??seb5??

 4. Seb vetel

  9

  4

  همیل فنا عزیز یه چیز بگم‌دیگه انقد شلوغش نکنید لطفا.اقا همیلتون به هیچ وجه به هیییچ وجه حق نظر دادن درباره رانندگی سباستین فتل رو نداره.فرمول یک خودش داور داره خودش بزرگتر داره نه فرمول یک هر ورزش دیگه ای.تو اگه واقعا نمیتونی پشت کسی رانندگی کنی خب بکش کنار.اگه قرار باشه هر راننده ای،رانندگان دیگر رو زیر سوال ببره اینکه میشه خاله زنک بازی.اگه اینجوریه فتل بایستی ظرف این چندسال شیش صدبار به ورشتپن بدوبیراه میگفت دیگه غیراز اینه.این از جای دیگه ای آب میخوره…..شرمنده ادمینم هستیم دلشو سر بردیم،در کل اینا دعوا نیست بحث بحثه طرفداریو ازین داستاناست…تشکر.??seb5??

  • الف.ی

   0

   7

   شما هم در حدی نیستی که بخوای همچین حقیو از لوییس سلب کنی
   فیا خودش مدیران روابط عمومی و قانون گذاراش رو داره و اگه احساس کنه راننده ای داره پاشو از گلیمش دراز تر میکنه ، حتما برخورد میکنه
   شما نمیخواد واسه ما قانون گذار بشی

 5. nohead

  10

  4

  این همه حرفا به کنار، تو یه چیزی موندم. این فتل اینقدر مرد هست که نه تو کار کسی دخالت میکنه نه به کسی گیر میده. پارسال تو سنگاپور و مالزی و ژاپن و مکزیک بنده خدا این همه ضرر کرد ولی صداش در نیومد. ولی برعکس آقای همیلتون همش قر میزنه انگار بچه سه ساله هست. بعضی از آدما چقدر بزرگ هستن و بعضی چقدر کوچک. تو رانندگی حریفش نمیشی دیگه بهش گیر نده.

 6. seb5

  6

  1

  سلام عرض ادب و احترام m6 مرسی که به من توهین میکنی میگی من بیشعورم و دکتر اردلان که اینجوری انتقاد میکنی از وتل فنها و خود وتل
  چند بار ورشتپن مسابقش رو خراب کرده تا حالا توهینی شنیدید از وتل فکر نکنم ولی همیلتون اینقدر ترسیده که به ورشتپن میگه کله خر و میگه باید وتل اصلاح بشه کسی که تو این مسابقات هست باید جسورانه رانندگی کنه گه ما از لپی جون چیزی ندیدیم مسابقه هایه بعدی میبینمتون seb 5?

 7. lapped champion

  5

  1

  جناب دوکی شما که الان داری المان زندگی میکنی نباید این حرف رو بزنی,اگر همیلتمون لپ شد رده 20 بود فتلم 19
  اگر عرضه داشت همیلتون مثل فتل پشت سر هم سبقت میگرفت لپ هم نمشد
  بهانه های بنی اسرائیلی نیارید که فتل فلان کرد ملان کرد…….. . …

دیدگاه خود را بیان کنید