موتوجی پی ایران – خورخه لورنزو در کتاب خود ولنتینو روسی، هم تیمی سابقش را در زمان بازگشتش به یاماها در سال 2013 به کپی برداری متهم کرد.

لورنزو در کتاب جدیدش، تحت عنوان «چیزهایی که تا قبل از 30 سالگی آموختم»، تجربیات خود از هم تیمی شدن با روسی پس از دو سال ناکامی اش در 2011 و  2012 با دوکاتی را بازگو کرد.

موتورسوار اسپانیایی که در حال حاضر به دوکاتی پیوسته، گفت که در آن زمان احساس می کرد مدیر ورزشی یاماها، ماسیمو مرگالی اطلاعاتش را از گاراژش به روسی منتقل می کرد:

روسی به یاماها بازگشته بود و آنها می خواستند نتایج او را بهبود بخشند.

من متوجه شدم که مربی ام، آنتونیو کاسانو، با روسی و مربی اش در تووالیا ملاقات کرده است. او روش تمرینی من را به او توضیح داد و بنابراین تصمیم گرفتم که کار را با آنتونیو متوقف کنم.

ولنتینو شروع به تمرین با همان دوچرخه هایی کرد که من در جرنو (مقر یاماها در ایتالیا) استفاده می کردم، دقیقا همان تمرینات را انجام می داد. تصادفا یا خیر، او رقابتی تر شد.

مارک مارکز ، خورخه لورنزو و ولنتینو روسی - موتوجی پی

مارک مارکز ، خورخه لورنزو و ولنتینو روسی

من تصمیم گرفتم با ماسیمو صحبت کنم. می توانستم قبول کنم که قبل از هر مسابقه تنظیمات را کپی کنند اما این یکم زیاده روی بود.

من ترجیح دادم که مرگالی در جلسات فنی که بعد از هر تعیین خط برگزار می شد شرکت نکند، من به او مظنون بودم که همه چیز را به تیم روسی می فرستد.

شما نمی توانید به او برتری بدهید و اجازه دهید که آن ها از شما کپی کنند. همه ی این ها چیزهایی است که به شما برتری می دهد و باید آن را مخفی نگه دارید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. McLaren F1

  22

  8

  ای خدا
  همین مونده بود کسی که با نامردی ای که در حق روسی کرد تا مارکز قهرمان فصل بشه بیاد راجع به روسی حرف بزنه
  آقا بنده خدا اونموقعی که تو کوچه داشتی گل کوچیک بازی میکردی روسی قهرمان جهان بود حالا بیاد از تو که هر سال داری ضعیفتر از پارسالت میشی کپی کنه؟
  برو خجالت بکش

 2. Fastboy 44

  7

  1

  دیگه باید دنیا به آخر رسیده باشه که این بیاد حرف مفت بزنه
  روسی بیاد از تو تنظیمات تو کپی کنه?از تمریناتت استفاده کنه?
  برو خودتو جمع کن داداش دویزیوسو دو فصله لهت کرده
  2015 رو هم که با هزار تا تبانی و ….. بردی
  2015 مالزی و والنسیا
  من دیگه هیچ حرفی ندارم?

 3. Empt1984

  4

  1

  از اول از لورنزو خوشم نميومد ادعا داره موتور ياماهاي ٢٠١٥ بود كه قهرمانت كرد گوگولي و اگرنه تو دوكاتي تا الان چيكا كردي ولي روسي با بدترين موتور چند سال اخير ياماها ببين داره چيكار ميكنه
  موريك وينيالزم تقريبا همينجوريه پر ادعا به وقتش اونم خودشو نشون ميده

دیدگاه خود را بیان کنید