فرمول یک ایران _ به عقیده داوران فیا در برخورد خودروهای ردبول، دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن هردو گناه کار بوده اند. برخوردی که باعث کنار رفتن هردو آنها از ادامه مسابقه شد.

دو راننده ردبول تمام بعد از ظهر آذربایجان را در حال جنگیدن با یکدیگر بوده اند. جدالی که در نهایت قبل از پیچ شماره یک خاتمه یافت. در حالی که دنیل سعی داشت با شگرد دیر ترمزگیری خود مکس را پشت سر بگذارد با دفاع سخت هم تیمی خود روبرو شد اما دیگر زمان کافی برای ترمز گیری وجود نداشت و به شدت به پشت خودرو مکس برخورد کرد که در نتیجه آن هر دو راننده از ادامه مسابقه باز ماندند.

پس از فراخوانی هر دو راننده ردبول به اتاق ناظران ، فیا بیانیه کوتاهی به شرح ذیل منتشر کرد:

هر دو راننده مقصر تشخیص داده شده اند. راننده خودرو شماره 33، مکس ورشتپن دو بار اقدام به تغییر مسیر کرد اما هر دو بسیار جزئی بود اند. راننده خودرو شماره 3، دنیل ریکاردو اعتراف کرده است بسیار دیر برای سبقت از سمت چپ اقدام کرد و دیگر نقطه ترمز گیری ایمن را از دست داده بود.

به هر دو راننده تیم دستور داده شد تا سریعا مراتب عذر خواهی خود از تیم را به صورت رسمی انجام دهند.

به عقیده داوران هرچند عامل اصلی برخورد، حرکت خودرو شماره 33 بوده است اما خودرو شماره 3 نیز در این برخورد به علت عدم  تصمیم گیری درست کاملا نقش داشته است. به عبارت دیگر به اعتقاد داوران دنیل در محاسبه نقطه ترمز گیری کاملا اشتباه کرده بود، تصمیمی که پس از بررسی های انجام شده اعتراف دنیل را در پی داشت.

مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو – مسابقه گرندپری آذربایجان 2018

طی 39 دور از مسابقه باکو رقابت دیدنی مکس و دنیل تا جایی پیش رفت که با یکدیگر برخورد چرخ به چرخ نیز داشتند اما مدیران تیم کماکان دست آنها را برای رقابت باز گذاشتند و رقابت بسیار شدیدی بین دو راننده ایجاد شد که در نهایت باعث برخورد شدید آنها و از دست رفتن تمامی امتیازات ممکن برای ردبول شد.

مکس پس از پایان مسابقه نظرش را اینگونه بیان کرد:

این اتفاق برای تیم واقعا ناامید کننده است. به خاطر یک سبقت امتیازات زیادی را از دست دادیم. سبقتی که واقعا لازم نبود ، فکر نمی کنم در رابطه با تشخیص مقصر حادثه نیازی به نظر من باشد، ما هر دو برای یک تیم مسابقه می دهیم و هردو نماینده طرفداران بسیاری هستیم. ما همه آنها را نا امید کردیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

29 دیدگاه

   • ايزديار

    28

    9

    بحرين؟
    بحرين خودش اوت شد نه ٤٤.
    جوري ميزنه كه ٤٤ اوت بشه

    شك نكن
    شرط ببند

   • ايزديار

    15

    8

    قبلشم گفتم كه فاتحه قوانين رو توي مكزيك ٢٠١٦ خواندم

    پيشگو نيستم اما
    تعيين خط چين كه تمام شد هم گفتم
    كه فردا استراتژي رو ميبازيم
    بعد تعيين خط باكو هم گفتم كيمي روي سكوعه
    برو كامنتامو بخون
    الانم مطمئنم كه ٤٤ رو اوت ميكنه
    ميگي نه
    بشين و تماشا كن

  • akbar

   21

   14

   اتفاقا از حرکت مالزی ۲۰۱۶ که دبل دیفنس مکس رو ممنوعش کردن اونم به خاطر اینکه جلوی همیلتون اینکارو کرد، مکس فهمید مافیای همیلتون قوی تر از جذابیتیه که مکس با تصادفاتش به فرمول یک میده هست (دلیل حمایت گاه و بیگاه فیا از مکس) که دیگه نباید باهاش در بیوفته… پدرش اینکاره است خوب مشاوره بهش میده

   • الف.ی

    26

    29

    قدرت مافیای همیلتون وقتی معلوم میشه که یه بنده خدایی تو مکزیک 2017 از پشت کوبید بهش و هیچ جریمه ای نگرفت
    همینطور وقتی معلوم میشه که همون بنده خدا تو آذربایجان 2017 چرخ به چرخ زد بهش و فقط 10 ثانیه تایم پنالتی گرفت
    این است قدرت مافیای همیلتون
    چی میگید بابا؟؟؟!!! بسه دیگه
    انصافا طرفدارای فتل و فراری دیگه از مافیا و لابی گری حرف نزنن

   • الف.ی

    0

    1

    نمیدونم چرا به لوییس جریمه ای تعلق نگرفت ولی شما هم سیلوراستون 2017 روببین
    آدرسشم پیچ استو با ورشتپن

  • Reza92

   47

   10

   سلام
   این قانون ممنوعیت تغییر مسیر بعد از ترمز گیری موقع دفاع ، سال 2016 و بعد از مسابقه ی ژاپن تصویب شد ، جایی که همین مکس جلوی لوییس این کار را کرد و نذاشت لوئیس دوم بشه .
   در صورتی که همین کار را اون سال مکس بارها با رایکونن و روزبرگ کرد ، مخصوصا رایکونن ، ولی فیا هیچ دخالتی نکرد ، ولی وقتی مکس این کار را با لوئیس کرد فورا قانون تصویب کردن!
   قضاوت با خودتون.

   • الف.ی

    10

    8

    صرفا یه تصادف بوده
    الآن منم از شما می پرسم اگر این ماجرا برای فتل تکرار میشد شما هم اینجوری به قضیه نگاه میکردی؟

 1. hg10

  13

  7

  سلام دوست عزیز ما به این عقیده نیستیم که فیا یا شخصی به نفع کسی کار میکنه ولی اگر قانون وجود داره باید برای همه یکسان باشه
  چرا توی مکزیک ۲۰۱۶ همیلتون پیچ یک رو برید گفتن چون سیفتی کار اومد فاصله ها از بین رفت ولی به همین ورستپن جریمه دادن اگه قانون وجود داره برای همه وجود داره ؟؟؟؟

  • Naeim

   14

   2

   جوری میگه انگاربرخورد دنیلو مکس اولین تصادف تو تاریخ فرمول یک بوده.فرمول یک یعنی چی از نظر تو.زحمتای یه تیم دیگه رو آره ب فنا داد تو چی از دستت بر میاد.ملبورن 2تا هاس زدن مسابقه لویسو خراب کردن چی شد.تورور روسو تصادف کرد دنیل اول شد اولی بوتاس رفت چی شد.
   نمیدونم چرا ی جوری میگن ک مثلا حق فقط با خودشونه

   • Naeim

    12

    5

    نه واقعا خدایی جذاب نشد مسابقه بعد تصادف.شماها تا پارسال میگفتین مرسدس خط یکو میگیره میره برا خودش.چی شد حالا. شمایی ک دنبال هیجانو برابذی بودین چی شدین.الان ک فراری برتره حرفاتون یادتون رفت

   • lapped champion

    2

    4

    یک بار هاس این طوری شد قبول ردبول که هر مسابقه داره به فراری حال میده, یعنی میخوای بگی اینجوری نیست واقعا؟؟؟؟
    حال مهم نیست چیزی که گذشت دیگه بر نمیگرده

 2. saeed.shei

  9

  0

  عجب مسابقه ای بود خداوکیلی 6 تا حذفی درگیری مکس و دنیل از اول مسابقه دوتا سیفتی کار تصادف با دیوار در گرم کردن لاستیک پشت سیفتی کار سبقت رنو ها از ردبول ها دورهای اول پنچری هالکنبرگ پنچری بوتاس در دو دور آخر مسابقه با اون واکنش شدید توتو ولف تصادف ردبول ها با هم از 2016 که جدی مسابقاتو دنبال میکنم همچین مسابقه ای ندیده بودم.

 3. daniel65

  4

  0

  سبقتی ک واقعا لازم نبود!!!!!!!لاستیک سوپر سافتو ریسک کردن و چهل دور باهاش زدن ک اخر مسابقه با اولترا سافت مثل چین با سبقتهای طلایی دنیل برسن به سکو .بعد این بچه به خاطر اینکه نذاره دنیل مثل چین بدرخشه جلوشو گرفت و رید به کل برنامهای تیم واقعا ک خیلی بچه است.اصلا هیچ بویی از حرفه ای گری نبرده این بچه.من نمیدونم چرا اینو مثل کویات نمیفرستنش بره پی درس و مشقش.خدا رو شکر ک دنیل سال اخرشه.

 4. Alisalehi

  1

  2

  از همه بد شانس تر تو باکو بوتاس بود. البته ، تو اون سرعت حتی اگه اون جسم رو روی پیست می دید هم نمی تونست عکس العمل نشون بده. همون لحظه که از روش رد شد ، گفتم یه اتفاقی میوفته. همین هم شد.

دیدگاه خود را بیان کنید