فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون که نتوانست پول پوزیشن باکو 2018 را کسب کند و رقیب قدرتمندش بار دیگر در این فصل در این چالش از او پیشی گرفت ، معتقد است که مرسدس در باکو از ترکیب ها و تنظیمات فنی مختلف و مناسبی بهره برده است و هدفشان برای روز یکشنبه ، سخت کردن کار فتل و فراری است.

لوئیس همیلتون در دور نهایی و بسیار حساس تایم گیری امروز(Q3) ، توانست فاصله‌ بین خودش و فتل را به 0.179 ثانیه کاهش دهد، درست در همین حین او خوش شانس بود که جایگاه دوم را نیز از دست نداد چون راننده‌ دوم تیم فراری یعنی کیمی رایکونن سکتور های پیست باکو را یکی پس از دیگری از آن خود می کرد و تنها با یک اشتباه عجیب در پیچ 16 که امروز برای بسیاری دردسر آفرین بود ، پول پوزیشن را از دست داد. بر اثر این اتفاق اکثر راننده های پیشتاز همانند همیلتون سود برده و به جایگاهشان تکیه دادند.

این آخر هفته و این مسابقه تا به اینجای کار، بسیار دور از آنچه مرسدس مد نظر داشت بود ، اما این قهرمان بریتانیایی یعنی لوئیس همیلتون ، تیم مرسدس را تشویق و به آنها یادآوری کرد که ما درست در کنار فراری هستیم و هیچ چیزی را هنوز نباخته ایم و در مسابقه می توانیم به آنها حمله کنیم.

همیلتون گفت:

بسیار نزدیک بود ، ما بهترین کار ممکن را انجام دادیم و من به شخصه راضی هستم ، از طرفی باز تکرار می کنم رقابت بسیار بسیار نزدیک بود.

من کمی زمان در سکتور آخر از دست دادم ، ولی کار سباستین عالی بود.

آنها همانطور که دیدیم در آخر هفته پیشتاز بودند، از طرفی آنها خودروی فوق العاده ای برای این فصل تدارک دیده اند.

اما از آنچه در این دو روز انجام دادیم بسیار خوشحال و راضی هستم.

ما در ترکیب و تنظیم مناسبی قرار داریم، من فردا نهایت سعی خودم را خواهم کرد که به فتل فشار بیاورم و روز سختی را برای آنها رقم بزنم.

LH 44

لوییس همیلتون در گرندپری آذربایجان 2018

با این اتفاقات فردا روز سخت و جذابی در باکو خواهیم داشت، نظر شما نسبت به برنده‌ مسابقه‌ فردا چیست؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. Hamed

  8

  2

  با توجه به اینکه ستاپ ماشینا قبل تعیین خط فیریز میشه و نمیتونه برای ریس تغییر کنه بیشترین نگرانی من بعد از استراتژی raw speed trap پایین فراری (بدون DRS) هستش. ستاپ ماشیناشون رو خیلی high دانفورس و high درگ کردن که تو سکتور 3 خیلی خطریه
  باتوجه به اسلیپ استریم طولانی کفی باکو فتل خیلی باید مراقب اون دورای اول باشه تا بتونه فاصله بندازه کسی تو محدوده اسلیپ استریمش نباشه به خصوص مرسدسا

   • Hamed

    2

    0

    به نظرم توانایی شو داره تا قبل از فعال شدن DRS خودشو از محدوده خارج کنه ولی نگران 2 دور اولم که تایرا هنوز به دما کافی نرسیدن تا سر پیچا سریع باشن و همیلتون بتونه تو اسلیپ استریم فتل قرار بگیره تو باکو تاثیر اسلیپ استریم از DRS هم بیشتره کفی خیلی طولانی داره
    تو پیچای سکتور 1 و 2 و دوتا پیچای آخر سکتور 3 فراری خیلی سریعه بعیده همیلتون بعدش بتونه فالو کنه فتل رو
    نمیدونم فراری چی تو سرشه امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشن

دیدگاه خود را بیان کنید