فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون می‌گوید که احترام او نسبت به سباستین فتل پس از اتفاقی که در سال 2017 باکو رخ داد، به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

10 ماه پیش، همیلتون بعد از اینکه این راننده آلمانی عمداً در مسابقه باکو به ماشین وی کوبید، برچسب افتضاح بر روی فتل گذاشت.

فتل احساس کرد که همیلتون پشت سر خودروی ایمنی ترمز گرفت تا او را مورد آزمایش قرار دهد و او هم در جواب به پهلوی ماشین همیلتون رفت و به او زد.

بابت این عکس‌العمل راننده فراری 10 ثانیه جریمه توقف و حرکت در حین این مسابقه دریافت کرد. بعدها فتل اعتراف کرد که حرکت اشتباهی انجام داده است.

همیلتون پیش از  مسابقه این مرحله در باکو در سال جاری بیان کرد که احترامش نسبت به رقیبش از ان زمان بیشتر شده است.

همیلتون گفت:

خیلی دیدنی است وقتی هیجان بخاطر رقابت ما در بین مردم وجود دارد. این خوب است که آنها بهترین نیستند زیرا که من معتقدم که هیچکس بدون نقص نیست.

همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم اما بیشتر آنها به چگونگی اداره کردنشان توسط آدمها بر‌می‌گردد و اینکه چگونه پیشرفت می‌کنند که بواقع می‌شود از آن یاد گرفت.

بعد از آن اتفاق، بیشتر به او احترام می‌گذارم. مطمئن هستم که این احترام تداوم خواهد داشت. او به عنوان یک قهرمان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد – اینکه چگونه صحبت می‌کند . خود را نشان می‌دهد – او همچنان رشد خواهد کرد.

همیلتون انتظار دارد که نبرد نزدیکی با فراری و ردبول در این مسابقه خواهند داشت، رانندگان مرسدس هنوز در این فصل مسابقه‌ای را نبرده‌اند، اما نشان داده‌اند که تیم برکلی رقابت نزدیکی برای از بین بردن این فاصله دارد.

لوییس همیلتون

لوییس همیلتون

او گفت:

قطعاً دیگران پیشرفت داشته‌اند. ما یک گام به جلو رفته‌ایم اما آنها جهش بزرگتری انجام داده‌اند.

سال گذشته با نزدیک شدن به انتهای مسابقات، همه تیمها در آخر مسابقه بسیار بهم نزدیک بودند. همیشه پیشی گرفتن ساده‌تر از این است که پیشتاز بمانید. ما چهار سال گذشته را پیشتاز بوده‌ایم که این خارق‌العاده است.

پیشی گرفتن آسانتر از جلوی دیگران ماندن است. کاری که این تیم همیشه قادر به انجام آن بوده است، ما به اولین مسابقه که وارد شدیم از دیگران جلوتر بودیم.

موارد زیادی در پشتیبانی تیمها وجود دارد که می‌تواند بهتر شود اما همه چیز درباره کل کار تیمی 100% بوده است.

درصد کمی هست . همین درصدهای کم تفاوتها را ایجاد می‌کند. ما هنوز همان تیم هستیم که در سالهای گذشته برنده بوده است. فکر می‌کنم ما واقعاً توان شکست همه این رقیبان را داریم و آنها را از میدان به در خواهیم کرد.

در حال حاضر ردبول و فراری در بهترین حالت خود قرار دارند. اگر ما قادر باشیم تا فشار لازم را وارد نماییم به آنچه که در فصل گذشته بوده‌ایم خواهیم رسید که در نهایت دستآورد بزرگی برای این تیم خواهد بود و موفق شده‌ایم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. ...m6...

    8

    16

    وای خدای من فشارم افتاد آب قند بیارید ?چقدر این پسر خوب و خارق العادس امیدوارم موفق باشی ??راستی درباره ی مسابقه ی فردا حتما یه سیفتی کارو بخاطر گروژان داریم?

دیدگاه خود را بیان کنید