فرمول یک ایرانکیمی رایکونن هیچ گونه اعتراضی به استراتژی به کار گرفته شده فراری در گرندپری چین که منجر به تبدیل شدن خودش به عنوان سپری متحرک برای هم تیمی آلمانی خود شد ندارد .

همزمان با اینکه مرسدس قصد آندرکات کردن سباستین فتل و قرار دادن والتری بوتاس در جایگاه پیشتازی را داشت ، فراری با نگه داشتن کیمی رایکونن امید به این داشت که بتواند بوتاس را از رسیدن به این جایگاه بازدارد. البته این نقشه با توجه به تایرهای فرسوده شده رایکونن آنچنان هم کارساز نبود ، زمانیکه بوتاس به هموطن خود رسید به راحتی توانست از او سبقت بگیرد.

رایکونن در مصاحبه خبری اعلام کرد:

قطعا من میخواهم که بهترین نتیجه را کسب کنم و این تنها چیزیست که من به آن فکر میکنم و همیشه بعد از مسابقه این امر آسان است که بگوییم چه باید می کردیم یا نمی کردیم. حتی شما اگر مسابقه ای را ببرید باز هم چیز هایی وجود خواهند داشت که شما میخواستید که بهتر انجام شود ، این یک داستان همیشگی در فرمول یک است،این چیزیست که جای شگفتی دارد. تنها چیزی که من به آن علاقمند هستم ، همانطور که قبلا هم نیز گفتم این است که بهترین نتیجه را کسب کنم. به هنگام روز مسابقه ، فراری تمام اطلاعات را جمع بندی می کند و تصمیم گیری میکند قطعا ما بعد از پیت استاپ ها در شرایط درستی برای تصمیم گیری نبودیم ولی در پایان نتیجه خوب بود. سومی مقام خوبی بود ولی خب من نتیجه بهتری را می خواهم.

راننده فنلاندی فراری در راستای توضیح استراتژی فراری بر اساس نتیاج تعیین خط نیز اینطور بیان کرد:

این بستگی به این امر دارد که در کجا قرار میگیری و چه کسی جلو یا عقب قرار دارد. و این بسیار واضح و ساده می باشد. تا آنجایی که به یاد دارم این استراتژی هر تیمی که در فرمول یک بودم می باشد. متاسفانه افراد زیادی هستند که سعی دارند این قضیه را پیچیده جلوه دهند و داستان سرایی کنند از یک چنین چیزی. به عنوان یک تیم ما همیشه تلاش می کنیم که بهترین نتیجه را کسب کنیم. قطعا بعد از مسابقه همیشه آسان است که بگوییم چه کاری باید میکردیم یا نه ، اما متاسفانه ما یک چنین ابزاری نداریم که در آخر مسابقه قرار بگیریم و سپس برگردیم عقب در میانه مسابقه تا تغییرات دلخواه را انجام دهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. mazroid7

  1

  0

  چی بگه بیچاره فقط میکوبن تو سرش

  اگه امسال فتل قهرمان بشه نقش تو در قهرمانیش پر رنگ تر از خودش خواهد بود
  رایکونن دوست نداره جایگاهشو از دست بده بخاطر همین ایتجوری حرف میزنه ( ولی اگه ریکاردو بیاد فراری فتل نصف طرفداراش رو از دست میده ? ? )

 2. Rexa25

  3

  1

  این به اصطلاح استراتژی ها مال اول فصل نیست. مال اواخر فصله که رقابت به جاهای حساس می رسه.
  متاسفانه فراری هیچوقت نمی خواد یاد بگیره.
  با همین فرمان ادامه بده آخر فصل مرسدس دوباره قهرمانی تیمی رو بدست میاره چون راننده هایش را بهتر مدیریت می کنه.

 3. cfz

  4

  3

  حقتو مث روز روشن دارن میخورن یه ابم روش. انصافا خیلی زوده که اینجوری رفتارکنن باهاش. همینکاراو میکنن که قهرمان نمیشن.
  امسالم هیچی نمیشن

 4. Ali n

  3

  1

  با اینکه کیمی رو دوست دارم ولی واقعن بعد از برگشتن دوباره به فراری هدفش تنها اینکه تو فرمول یک و فراری باشه و اصلن شور و شوق سال های 2003-2007 که برای قهرمانی می جنگید رو نمیشه ازش دید.
  مقایسش کنین با آلونسو که هنوز به کسب سومین قهرمانیش امیدواره 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید