فرمول یک ایران – تیم فرمول یک فراری با به خطر انداختن شانس قهرمانی سازندگان مسابقات فرمول یک حاضر است سباستین فتل راننده‌ خود را قهرمان فصل بین رانندگان کند، این بیان پت سیمونز درباره‌ اتفاقات اخیر تیم فراری بود.

فراری در حرکت عجیب خود در پیست شانگهای چین از هم تیمی راننده‌ آلمانی خود یعنی کیمی رایکونن به عنوان یک سپر متحرک استفاده کرد و حاضر شد موقعیت تیمی فراری به خطر بیافتد تا سباستین فتل بتواند از موقعیت بدست آمده توسط هم تیمی‌ خود استفاده کند و جایگاه خود را از والتری بوتاس باز پس گیرد.

هر چند این استراتژی نیز برای موفقیت فتل در گرند پری چین جوابگو نبود.

با اینحال در بهت و حیرت طرفداران فراری از اتفاقات عجیب این تیم در شانگهای، کیمی رایکونن یا به عبارت بهتر مرد یخی دنیای فرمول یک بر لاستیکهای خورده شده و آسیب دیده‌ی خود غلبه کرد و در انتها نیز توانست یک مقام سومی با ارزش دیگر برای خود به ثبت برساند با اینحال سباستین فتل هم تیمی او با برخورد عجیب مالدونادو وار مکس ورشتپن به او، از رسیدن به سکو و یا حتی قهرمانی جا ماند و در انتها پایین تر از نیکو هالکنبرگ و فرناندو آلونسو در جایگاه هشتم قرار گرفت.

پت سیمونز مرد با تجربه دنیای فرمول یک که در حال حاضر مسئول فنی مسابقات در شبکه اسکای است اذعان داشت که اسکودریا تمام کارتهایش را در جیب فتل ریخته است و هدف اول و آخر آنها در این فصل تنها موفقیت و قهرمانی فتل است.

او در این‌باره گفت:

به نظرم آنها در حال حاضر نیاز به تصمیم دارند که واقعا چطور می خواهند مسابقه بدهند.

نحوه‌ی استفاده از رایکونن در چین واقعا تاسف بار و شرم‌آور بود – او را به مدت عجیب و طولانی در پیست با لاستیکهای خورده شده نگه داشتند تا سعی کنند دیگر راننده ها را کند و باعث نزدیکی فتل به رقبایش شود ولی صادقانه بگویم که این کار آنها نیز اصلا جواب نداد.

و زمانی که رقبای رایکونن به او رسیدند او با آن لاستیکهای از دور خارج شده توانایی مقابله با آنها را نداشت و آنها به راحتی از او سبقت گرفتند و بزرگترین اشتباه آنها در مسابقه را دیدیم، استراتژی بسیار بسیار فاجعه بار!

من فکر نمی کنم این راه و روش که آنها پیش گرفتند برای رسیدن به قهرمانی فصل سازندگان باشد.

کاملا واضح است که برای آنها قهرمانی فصل رانندگان بسیار مهم تر است و آنها تا جایی که امکانش را داشتند برای این هدف اقدام و هزینه کردند.

نظر شما فرمول یکی ها درباره‌ی استراتژی فراری برای این فصل چیست؟!

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Red revolution

  18

  5

  شرم آور، برای توصیف رفتار فراری با رایکونن در شانگهای کلمه کوچکی،ه
  شاید چنین کاری یک دهه پیش که چهار پنج تا پیت استاپ در یک مسابقه انجام میشد منطقی بود ولی امروز نه

 2. Imanmomeni

  14

  11

  اینم که دیگه من طرفدار مرسده و همیلتون نیستم که میگم!یا یه ادم الکی؛البته می دونم فتل فن ها الان هزارتا راه در رو برا خودتون و جواب بقیه گیر آوردین.ولی یه جمله زیبا هست که میگه حقیقت تلخه تلخه تلخه!!!من همین نظر رو بعد چین گفتم خیلیا نخواستن بخونن میدونین چیه دیدن ولی نخواستن ببینن این مشکل ما با شما فتل فن هاست.فراری داره رایکونن رو قربانی می کنه و ضرر اینکارو می بینه.البته ما که داریم نفع می بریم ولی انسانم ارزوست!!!

 3. Akbar (Ghasemi)

  13

  12

  پت سایموندز بهش فشار اومده چون راننده ی هموطنش اینجوری کارش برا رسیدن به تنها قهرمانی محتمل بریتانیا تو این فصل دشوار میشه… قهرمانی سازنده ها که بین آلمان و ایتالیاست… قهرمانی راننده ها رو فقط میتونن بهش برسن که در صورت حمایت فراری از فتل حسرت اون هم به دلشون میمونه… توجه کنیم فراری عاشق قیافه ی فتل نیست و وقتی پر افتخار ترین تیم تاریخ همه ی کارتهاشو به جیب یه راننده میریزه حتما میدونه چرا اینکارو کرده و دنبال چی میگرده…

 4. McLaren F1

  13

  1

  من طرفدار مک لارن و آلونسوام بعد فراری و راننده هاش
  اما از کاری که با رایکونن کردن واقعا ناراحت شدم رایکونن حداقل حقش تو اون مسابقه دومی بود در صورتی که اولیم کاملا براش در دسترس بود
  امیدوارم فراری درس گرفته باشه چون اینکار واقعا ناجوانمردیه
  تنها فراری اینکارو نکرده بقیم انجام دادن
  کلا این رفتار درست نیست واقعا انگیزه ای برای راننده ی قربانی نمیمونه

 5. Fastboy 44

  14

  8

  نحوه‌ی استفاده از رایکونن در چین واقعا تاسف بار و شرم‌آور بود – او را به مدت عجیب و طولانی در پیست با لاستیکهای خورده شده نگه داشتند تا سعی کنند دیگر راننده ها را کند و باعث نزدیکی فتل به رقبایش شود ولی صادقانه بگویم که این کار آنها نیز اصلا جواب نداد.
  دیگه هیچ حرفی ندارم بزنم

دیدگاه خود را بیان کنید