فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون که هنوز قرارداد خود را با مرسدس تمدید نکرده می گوید که می خواهد پیکان های نقره ای را تبدیل به یک تیم غیرقابل دسترس کند و باعث ناراحتی ماشین های قرمز و تیم قرمز شود.

همیلتون که صدمین مسابقه خود را با مرسدس در گرندپری بحرین جشن گرفت، قراردادش با این تیم در انتهای فصل 2018 به پایان می رسد.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - مسابقه استرالیا 2018

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

قهرمان چهار دوره فرمول یک آشکار ساخت که در گذشته با هیچ تیم دیگری مذاکره نکرده و درباره ی آینده گفت:

آرزوی من برای آینده، ادامه دادن است، ادامه دادن به ترقی، برتری و حرکت رو به جلو برای همیشه.

واقعا من می خواهم که این تیم، غیرقابل دسترس از همیشه باشد.

من می خواهم بخشی از این سفر باشم که در آن مرسدس موفق ترین تیم در تاریخ فرمول یک است.

می خواهم تا جایی که می توانم تلاش کنم و عمر من به عنوان راننده بیشترین عمر برای هر کسی خواهد بود که بخواهد آن را بدست آورد. من فکر می کنم که این مورد برای ماشین های قرمز و تیم قرمز واقعا ناراحت کننده است، بنابراین این هدف من است.

نیکی لائودا و لوئیس همیلتون

راننده ی بریتانیایی همچنین توضیح داد که چه چیزی او را متقاعد کرد تا بعد از شروع کار خود با مک لارن، به مرسدس بپیوندد:

یادم هست که در تابستان سال 2012 در موناکو، پایین استخر نیکی من را صدا زد و چنین گفت”ما تو را می خواهیم”. من و نیکی هرگز با یکدیگر حتی صحبت نکرده بودیم.

او دید خوبی از من نداشت. من نمی فهمم چرا اما او واقعا من را نمی شناخت، ما حتی با یکدیگر ملاقات نکرده بودیم و مکالمه ای نداشتیم.

بنابراین من چنین چیزهایی را درباره ی خودم در رسانه ها شنیدم و با خودم گفتم”چرا نیکی از من متنفر است؟” و سپس وقتی که صحبت کردیم، به خصوص در اولین ملاقاتمان، فهمیدیم که نقاط مشترک زیادی داریم و در دیدگاه هایمان از مسابقات بسیار شبیه بودیم و او با خود گفت”در واقع، او آنچنان هم شخص بدی نیست!”

سپس راس [براون] به خانه مادرم آمد و در آشپزخانه که بسیار زیبا بود، نشست. با تماشای قهرمانی های مایکل بزرگ شدم و دیدم که در تمام آن ها پیروزی ها راس در دیوار پیت بود، و چنین شخصی را در آشپزخانه مادرم داشتم که از من می خواست جایگزین مایکل شوم.

لوئیس همیلتون و مایکل شوماخر

لوئیس همیلتون و مایکل شوماخر

من عاشق این خاطرات بودم که مایکل به فراری رفت و آن ها را از هیچ چیز تبدیل به قهرمان کرد. او تبدیل به بخشی از تاریخ و آن پیروزی ها شد و این شگفت انگیز بود و من می خواستم چیزی شبیه به آن را انجام دهم.

من قبلا هر چیزی که فکرش را کرده بودم می توانستم در مک لارن انجام دهم را انجام دادم. من مرسدس را به عنوان یک بچه ی در حال رشد دیدم و من می خواستم جزئی از آن باشم.

مردم آن را به عنوان یک ریسک بزرگ دیدند، اما من ریسک پذیر هستم و این هیجان انگیز است. اگر شما در معرض خطر و ریسک نیستید، زندگی نمی کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

58 دیدگاه

 1. amir.h.n997

  35

  23

  حرف های جالبی زده لوئیس هرچند شاید خوشایند بعضیا نباشه حرفاش اما نشون میده مرسدس از لحاظ فنی یک سر و گردن از رقیباش جلو تره . امیدوارم این فصل تیمی که واقعا شایسته ی قهرمانیه قهرمان بشه .

 2. Farid

  39

  14

  کاری به اینکه مرسدس جلوتر از فراریه یا نه و… ندارم. چه جالب!!! شما با خوندن دو خط چرندیات “لپی من ” پی به این راز بزرگ بردی که مرسدس خیلی از فراری جلوتره؟؟!!!!! این بشر عقده ی خود کم بینی داره. بنابراین همیشه سعی داره تو حرف جبرانش کنه!!! کسیکه از خودش مطمئنه و میدونه که هیچکی درباره ی توانایی هاش شک نداره نیازی به اسمون ریسمون بافتن نداره!!!! مالدونادو هم میتونه با صحبت و مصاحبه لغز بخونه!!!

 3. سجاد

  14

  20

  انگلیسیا زور میزنن و هر چی دارن بکار میگیرن راننده هاشون جای افتخارات آلمانی ها رو بگیرم.قطعا برا همیلتون هر کاری میکنن از فتل رد بشه و به شوماخر هم برسه.به هر حال هدفش خوبه.باعث افتخارات بیشتر مرسدس هم خواهد شد.

  • Meysam..LaFerrari

   28

   15

   چی داری میگی بنده ی خدا.
   راننده های انگلیسی در مجموع پرافتخارترین راننده های تاریخ این رشته هستن بعد انگلیسی ها هر چی دارن میذارن جای افتخار آلمانی هارو بگیرن؟
   حالا از راننده که بگذریم تو بحث تیمی هم همینه، بماند که بیش از نود درصد مهندسین و کارکنان تیم فرمول یک مرسدس انگلیسی هستن.

   اخیرا یه نیکو رزبرگ بود که چهار فرسنگ در سطح پایین تری از همیلتون قرار داشت و اتفاقا مرسدس سال آخر بیشتر علاقه داشت قهرمانی رو رزبرگ بگیره.
   بنده خدا بگفته ی خودش بخاطر مسائل خانوادگی رفت از F1. چخوب میشد این آلمانی بزرگوار میموند تا نذاره افتخارات نصیب همیلتون انگلیسی بشه!!!!!!?

   • Nima

    9

    0

    اقا با کلیت حرف هات کاری ندارم ولی آمار رسمی داری که نود درصد مهندس های تیم اف وان مرسدس انگلیسین؟
    چیزی که معلومه آلمانی ها پرچمدار این شاسی و مخصوصا موتور هستن. انگلیسی جماعت هم تو طول تاریخ دیدیم کجاها به استعمارش دراومدن و مشخصا انگلیس در سطحی نیست که بخواد تو اتومبیل و موتور خودرو با المانی ها رقابت کنه. یادمه تخته گاز قدیمیه یه بار به همین پرداخت و یه سری امار مضحک دراورد که فلان شرکت قطعاتش انقدرش تو انگلیس ساخته میشه. یا یه ماشین انگلیسی میورد و انقدر تو بوق و کرنا میکرد برای وطن پرستی خودشون.
    ولی حقیقته امر اینه المان و بعد ایتالیا به مراتب خودرو سازی بهتری دارن. شاید امریکا و ژاپن هم بد نباشن. باید امار رسمی و جهانی رو دید.

   • Majiiiiid

    10

    0

    دوست عزیز شما چرت میگی کجا ۹۰درصد انگلیسیه اخه مرسدس تمام موتورهای مسابقات رو در مجموعهAMG تولید میکنه که در المانه بدنه در انگلیس تولید و طراحی میشه دوما همه تیمها همین هستن و از تمام کشورها نیرو دارن اما اینکه میگین مرسدس۹۰درصد انکلیسیه دروغه بزرگیه

 4. Akbar (Ghasemi)

  38

  10

  مقایسه با شوماخر؟!؟!
  فک کنم همه قبول دارن اگه ۴۴ نمیومد مرسدس نمیومد نیکو رزبرگ هم میتونست به جاش مرسدس رو قهرمان کنه… ماشین مرسدس غیر قابل شکست بوده تا پارسال… اینکه گفته مثل شوماخر از هیچ!!!! دیگه بی انصافیه… دوران هیبرید مرسدس رو فارغ از اینکه کی راننده اش باشه دست نیافتنی کرد… شوماخر کجا ایشان کجا…

 5. navid

  37

  12

  چیزه خاصی نگفته فقط مثه عقده ای ها حرف زده. از کی تا حالا مرسدس دیگه داره میشه با افتخارترین تیمه تاریخ؟!! والا چیزی که همه میدونن فراری و بعدشم مکلارن و ویلیامز بیشترین افتخارات تاریخ دارن. با ۴تا قهرمانی هیچ وقت به هیچ تیمی نمیگن پر افتخار ترین تیم تاریخ…

  • Fastboy 44

   11

   16

   لپی بگو میدونم تو چه آدم….. هستی
   برو ببین خود مایکل افسانه ای در مورد لوییس چی گفته گلم??
   یادمه گفته بود اگه ی نفر بتونه جای منو بگیره اون لوییسه. اون راننده سریع و با استعدادیه.آرزوی موفقیت براش دارم
   در ضمن افسانه ای ترین افسانه ای ها آیرتون.
   رین من افسانه ای هست?⚡

   • McLaren F1

    17

    5

    خوب شد مایکل شوماخر فعلا نیست که ببینه چه آدم عقده ای جاش گرفته که اگه بود میگفت این چه حرفی بود زدم آخه؟!!!!

 6. Seb vetel

  34

  9

  فک کنم قهرمان لپی خودشو خیلی دست بالا گرفته که اینجوری صحبت میکنه…هدفم ناراحت کردن فراریست،برو حاجی خدا روزیتو جای دیگه حواله کرده برو از تو سایه هم برو.?seb 5?

  • ...m6...

   9

   22

   حاجی همه جا بعد از شوماخر میگن لوئیس پر افتخار ترین راننده ی فرمول یکه یه چند جا هم گفتن اسطوره نمونش اخرین خبر بود که دوستان رفتن یک مقدار توهین کردن به ادمینش?کی فتلو میشناسه اصلا؟ من به دوستام گفتم فرمول یک گفتن لوئیس همیلتون؟ گفتم خود خودشه?

   • Fastboy 44

    7

    20

    چرا وتلو با کوبوندن میشناسن.
    به محض اینکه بگی مسابقات کوبوندن میگن وتلو میگی?
    گفتم خود خودشه?

 7. seb5

  21

  7

  چقدر شوماخر سالهایه آخر تو مرسدس زحمت کشید تو ۴۲ سالگی اشتباه نکنم تو موناکو پول زد مرسدس شد مرسدس این انگلیسی مغرور اومد از خدا خواسته افتاد رو مرسدس کسی که رادیوهایه کثیفش دیگه برا همه مشخصه و جنگهایه روانیش با مصاحبه هاش چقدر فشار روش بود چین که حتی حاضر نشد دورش رو تمام کنه قهرمان ۳۶۰ درجه اسپینی ولپی باکو منتظرتم پسر لپی seb 5 vettel ☝️?

  • ...m6...

   5

   13

   واقعا جدی؟ رادیوهاش کثیفه؟ جنگای روانی؟ واقعا؟دست بردار خیلی جوک بود حرفت رادیو کثیف این جوک ۲۰۱۸ رادیو کثیف لوئیس حتی فش نمیده که بگیم تو رادیوش یه بوق بیاد چی میگی وایه خودت بابا

   • seb5

    14

    4

    M6 اره سال قبل باکو کی بود میگفت به بوتاس بگید سرعتشو کم کنه وتل بهش برسه از هوایه کثیفه ماشینه بوتاس وتل اذیت بشه من بهش برسم کی بود که تیم گفت بوتاس میتونه سکو بگیره این یکیش سال قبل کی بود دو دور پشت سر بوتاس مونده بود تو رادیو به تیم داد میزد داره جلو من پیکار میکنه کی بود به تیم تو مجارستان سومر من شد یهو رادیو زد بگید جاشو بده من میتونم بکیرمشون آخر سر هم نتونست که بود هی رادیو میزد هی میتواست جاشو عوض کنن باکو منتظریم m6 بیصبرانه از زور دلش نتونست تو چین پول بزنه دورشو تمام نکرد رفت پیت تو ریس گفت میبینم که همه لاستیک نو دارن تیم هم بهش گفت سرت تو کار خودت باشه پسر به اصطلاح سریع همر لپی?

 8. McLaren F1

  20

  6

  ولی چیزی که خیلی جالب بود برام اینه
  حتی اگه تو بالاترین سطح راننده ها باشی بهترین زندگی رو داشته باشی اما بازم شخصیتشون عوض نمیشه
  کسی با این سطح و امکانات اینطور با حرص و عقده حرف بزنه قطعا یه مشکلی داره

 9. ...m6...

  14

  17

  حاجی هی هیچی بهتون نمیگیم پروتر شدید احترام بزارید چه وضع صحبت کردنه لپی لپی را انداختید چرندیات چیه عقده چیه چرا حرف مفت میزنید لوئیس داره از اهدافش میگه انتقاد میخواید بکنید دهنتونو آب بکشید بعد یاد بگیرید چطور باید انتقاد کنید بعد درست انقاد کنید با احترام که کسی بهتون بی احترامی نکنه حاجیای محترم و نکته ی آخر لوئیس تو توانایی هر کاری رو داری بجنگ تا پیروز بشی?

 10. ...m6...

  11

  16

  هیچی تو حرف لوئیس نیست شما الکی دارید اینطور لوئیسو خراب میکنید مثلا ما شما فتل فنارو نمیشناسیم هر کاری میکنید که رانندتونو خوب جلوه بدید ولی اخر نمیشه که نمیشه ? یه درصد یه درصد احتمال بدید شاید مدل صحبت کردن لوئیس اینجوریه نه شما فقط میخواید بچسبونید که لوئیس مغروره لوئیس نچسب فلان بیسار ازین حرفا زشته متاسفام براتون?

 11. seb5

  14

  3

  Fast boy 44 2010 بلژیک گفتی پس گوش کن
  ریس بلژیک قابل قیاس با مکزیک نیست اول که وتل سر برخودد با باتن رفت پیت لین دو دور بعدش دوباره بارون زد رفت پیت لین ماشینشم که سر تصادف با باتن داغون شده بود نگو که ندیدی شما دور ۵۴۰ درجه لپی پیت لینی همر اسپینی رو نگاه کن باکو میبینمت پسر لپی

  • Fastboy 44

   5

   10

   در جواب آقای پرچم آبی5 باید بگم که…
   از چه لحاظ قابل قیاس نیست??شباهت های زیادی دارن این دو: کوبوندن به ماشین جلویی?
   خب همیلتونم یک دور رو با لاستیک پنچر طی کرد و رفت پیت و دیفیوزرشم آسیب دیده بود.
   پسر انگشتی شانس تو جیبی کوبوندنی?
   میبینمت honestly پرچم آبی کوبوندنی تو باکو.
   ?

  • ...m6...

   4

   11

   داداش اخراش خیلی به خودت فشار اوردیا لپی پیت لینی همر اسپینی?زیاد حرصو جوش نخورید بابا ماهم نابینایی فتلو تو مالزی پشت گوش میندازیم میگیم استرول زد به فتل شما فقط صورت مبارکتون لک نندازه?

 12. Hammerton

  5

  12

  دمت گرم لوییس♥
  بهترین راننده فرمول یک و تنها راننده ای که وقتی ماشین برتر رو دراختیار نداشت هم تونست خودشو اثبات کنه و قهرمان بشه(2008)
  چه حرصی میخورن طرفدارای آقای #مولتی21 :))

 13. Seb vetel

  12

  6

  ما دیگه بحثی نداریم با شمایچی بگم لپ کلام.راننده ای که فقط تو پیست های اتوبانی زورش میچربه به رقباش دیگه جای این همه بحث نداره،حالا هرچی میخواد بگه بزا بگه.این تنها نظر من نیستا نظر تمام فتل فنا عزیزه.درضمن هر موقع سوپر مارکت میرم لپه میبینم یا لپی میفتم.?seb 5?

  • DR.ARDALAN

   3

   7

   Ein beschämendes Kind namens Vettel
   ( این عبارتی است که هموطنان فتل به او بعد از عمل شرم اورش در باکو به او گفتند ).

   این عبارت بالا را خیلی سعی کردم عنوانش نکنم ولی دیدم ، هواداران اقای فتل خیلی دارن تند میروند ، بعدش ترسیدم‌ بزنن به یکنفر ، و‌چون الگویشان هم شخصی است ، که از نظر فیا دوستان ، صلاحیت دیگر ندارد که در اکادمی ها به عنوان مربی یا هر عنوان دیکری حصور بهم رساند، دقیقا اعلام شده بدلیل سرمشق و الگوی بد بودن برای نوجوانان ،حضورش ممنون است. این حکم پارسال بعد از اینکه دیگر نتوانست مشکل روحی خودش را پنهان کند ، و اون عمل زشت را انجام داد، برایش صادر شد، و از ادمین های این سایت بی نهایت سپاسگذارم که تمام اخبار را تمام و کمال و بدون در نظر گرفتن میزان طرفداران هر راننده پوشش میدهید.
   بله دوستان این خبر را میتوانید در همین سایت بخوانید.
   جالب تر اینکه دو سه روز پیش یورو اسپرت اذعان داشت که این حکم همچنان پابرجا است.
   لوییس همیلتون نامش بعنوان رکورد دار پول پوزیشن در تاریخ فرکول یک ثبت خواهد شد.
   اقای فتل هم بعنوان شاهکارش در باکو که همان موقع شبکه VOX اعلام کرد کل تاریخ فرمول یک را اگر مرور کنید همچین عملی را نخواهید دید که یک بیمار ( البته از نام بیمار استفاده نکرد) یکبار از پشت بزند، و ثانیه ای بعد بیاید از کنار بزند.
   البته دوستان فتل اینهم خودش رکورد هستش.
   فرقش این است که همه رانندگان تلاش میکنن رکورد لوییس را بشکنن، اما هیچ راننده ای کوچکترین علاقه برای انجام رکورد اقای فتل کوچولو ندارد. این دوستان به نظرتان نشان از چیست؟
   دوستان و حامیان فتل هر موقع توانستید پاسخ این سوال را بدهید اون موقع میشود باشماها صحبت کرد وگرنه از نظر من اصلا چیزی بعنوان حامی فتل در این سایت دیده نمیشود.
   دوستان وقتی میگویند تو سرمشق و الگوی بد هستی برای نوجوانان ، یعنی چی؟

   ((( بخاطر غلط املایی احتمالی پوزش میطلبم ))).

   • seb5

    4

    1

    کوتاه بیا جناب دکتر دیگه همه فهمیدن شما آلمان زندگی میکنی ودکتر هستی امیدوارم دکتر خوبی باشه سال۲۰۱۶ همیلتون نزد به همیتیمیش رزبرگ نگو که یادت رفته آدم عادی هم میدونه نمیتونه از تو چمن ها سبقت بگیره چرا چون ماشین اسپن میشه از مسابقه کنار میره با برخورد با ماشین یا دیواره چند دفه دیگه این کارو کرد همیلتون باکو میبینگت دکتر دکتر دکتر دکتر دکتر دکتر دکتر جان

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    1

    صد بار اینارو گفتی صد بار گفتیم فتل اینکارو کرد واسه ما طرفداراش محبوب تر شد، حالا هی بیا خودتو خسته کن تایپ کن…

  • ...m6...

   2

   5

   جدی؟ اره خب والا دروغ نخوام بگم فتلتونم با ماشین فراری که تو پیستای پر پیچوخم اول میشه ?اینم نظر همه ی فن لوئیسای عزیزه منم هر وقت یه کور میبینم یاد فتلو مالزی میفتم بدجور یه باری رفتم گفتم فتل بیا ببرمت اونور خیابون?

 14. M.kama_F1?L44H?

  4

  5

  اگه اشتباه نکنم امام علی می فرمایند
  هروقت کسی از دشمنان من گفتن که کارت خوب بوده است یعنی کار من ایراد داشته.
  خودتون(فراری فنا)تا اخرش برین
  اونایی که میگن لپی لپی
  انگار فکر میکنن اگه قتل به جای همیلتون بود و با بولدوزر هم از روی ماشینش رد میشدن ‌‌‌‍بازم میومد اول میشد.
  خوبه ما به فتل بگیم…؟؟!!؟؟

 15. lapped champion

  7

  2

  این چه کبیریه که زیر بوتاسه ,تعیین خط دور کامل نمیزنه,از همه مهمتر قهرمان….جهان بشه , با این تعریف ها فک کنم مجسمه همیل رو بسازید بهتره,فعلا سنگ خودتون رو به سینه بزنید

 16. Omid_F1

  6

  1

  کاری به جنگ روانی که انداخته ندارم ولی همون سیستم قبل باکو رو داره پیاده میکنه جناب همیلتون به اصطلاح سریع ولی موندم میگه پر افتخار ترین تیم فرمول یک دنیا مرسدس؟!؟!؟!؟ تا ۲۰۱۲ مرسدس کلا موتور میزد بدنه رو بقیه تیما به خصوص مک لارن موندم چجوری یهویی تیمی که تازه هم بدنه هم موتور خودشو میزنه پر افتخارترین تیم دنیا شده ، همه میدونن فراری پر افتخارترین تیم دنیاس دیگه این چرت و پرتا مزخدفه داره میگه ، فقط امیدوارم سب عصبانی نشه و کنترل داشته باشه همه چیو

 17. sebffan

  7

  1

  سلام خدمت دوستان٠فناي محترم هميلتون صحبت از كوبوندن فتل ميكنن غافل از اينكه شيطنته هميلتون باعث برخورد شد و هميلتون اگاهانه اين كار رو ميكنه٠هميلتون از بعده فني راننده بزرگي هست ولي تو مسايل اخلاقي متاسفانه خير٠تا همين <ند سال پيش ايشون از ورشتاپن بدتر بودن٠به ارشيو مراجعه كنيد٠ضمنا اگه واقعا ميخواييد رو كوبوندن از پشت مانور كنيد شما فنايه هميلتون نكنيد٠غشاره من به كوبوندن جناب هميلتون به نيكو روزبرگ بود وقتي ازش جلو بود كه منجر به بيرون رفتن هر ٢ شد٠در يكي از پستا هم خوندم يكي از دوستان گفته بود ٩٠٪؜ تيم مرسدس انگليسين٠اقا جوك نگيد٠بدون منبع هم اظهار نظر كاره اشتباهيه٠

دیدگاه خود را بیان کنید