فرمول یک ایران – در یکشنبه آفتابی شانگهای پسر همیشه خندان فرمول یک در مسابقه ای باورنکردنی به ششمین برد خود رسید.

دنیل ریکاردو که میانه خوبی با خطوط جلو در تعیین خط ندارد هرگز در رده ای بالاتر از چهارم به برد نرسیده است. ریکاردو مسابقه را در حالی آغاز کرد که در شش مسابقه آخر خود چهار بار از مسابقه کنار رفت و در دور سوم تمرین نیز با مشکل موتور روبرو شد.

او مسابقه را از رده ششم آغاز کرد اما به طور باورنکردنی پس از تصادف دو خودروی توروروسو و ورود خودروی ایمنی و تعویض لاستیک ریکاردو و مکس ورشتپن جان دوباره ای گرفتند. پس از ورود خودروی ایمنی رقابت نزدیکی در بین سه تیم اصلی در جریان بود که ریکاردو توانست با مهارت بالا بهترین نتیجه ممکن را در روزی که امید زیادی به خودروی ردبول نبود را کسب کند.

ریکاردو که بهترین راننده روی به انتخاب بینندگان شد در پایان مسابقه گفت:

من هنوز هم نمی توانم تصور کنم چه اتفاقی رخ داده است. معمولا بیشتر برد ها در روز بسیار کسل کننده به دست می آید ولی امروز فوق العاده هیجان انگیز بود.

وقتی شنیدم خودروی ایمنی وارد پیست شد حیرت زده شدم. در رادیو اعلام شد که هر دو خودرو وارد پیت استاپ شوند و پیت استاپ ها واقعا عالی و سریع انجام شد. این اتفاق کمی به ما بعد از شروع مجدد برتری داد اما کمی ترس از دوام لاستیک ها داشتیم.

وقتی فهمیدیم سریع تر هستیم نمی خواستم فرصت را از دست بدهم. تمام برد های من در شرایط مشابهی بود. واقعا دیوانه کننده بود. این تصمیم ریسکی برای برد بود و من از تیم بسیار تشکر می کنم.

۲۴ ساعت قبل من تصور می کردم باید مسابقه را به خاطر مشکل موتور از انتها آغاز کنم.من از بچه های تیم بعد از تعیین خط تشکر کردم اما امروز واقعا نتیجه زحمت های آنها به دست آمد و من از زحماتی که برای آماده کردن خودرو کشیدن واقعا تشکر می کنم.

کیمی رایکونن، دنیل ریکاردو والتری بوتاس - مسابقه گرندپری چین 2018

کیمی رایکونن، دنیل ریکاردو والتری بوتاس – مسابقه گرندپری چین 2018

ریکاردو همچنین از سبقت های خود از دو خودروی مرسدس چنین سخن گفت:

بعضی وقت ها شما فقط باید تمبر را لیس بزنید و نامه را ارسال کنید. من می دانستم که لاستیک نرم تری دارم و می توانم از آن برای ترمز کردن استفاده کنم. در بسیاری مواقع شما تنها یک فرصت دارید و من توانستم از فرصتم در برابر همیلتون استفاده کنم.

در برابر بوتاس من نزدیک بودم و او سعی کرد داخل پیچ را ببندد من کاملا به داخل مسیر رفتم وترس زیادی از رسیدن به پیچ و خروج داشتم اما جای ترس نبود و لاستیک ها چسبندگی خوبی داشتند و کار به خوبی انجام شد.

کریستین هورنر مدیر ردبول نیز رانندگی امروز ریکاردو را ستایش کرد:

دنیل به بهترین شکل ممکن رانندگی کرد بخصوص در سبقت گیری. در پیچ چهارده و در رقابت با همیلتون او از فاصله ای بسیار دور اقدام به سبقت گیری کرد و همه می دانیم او کار خود را به خوبی انجام داد. امروز تیم تلاش فوق العاده ای برای این نتیجه انجام داد. مکانیک ها به خوبی خودرو را آماده کردند و در پیت استاپ نیز فوق العاده بودند و دنیل نیز کار را به خوبی به پایان رساند.

دنیل ریکاردو تنها راننده ای است که سال گذشته مسابقه ای را از رده ای پایین تر از پنجم را در باکو به یرد رسید و حال باید دید او می تواند نتیجه به دست آمده در شانگهای را در خیابان های باکو تکرار کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

22 دیدگاه

 1. Saeedsl1

  18

  5

  شاید گفتنش درس نباش ولی ریکاردو ب نقطه قوت داره اونم سبقت هاش تو ترمز گیری ک ماشین ردبول هم بی تاثیر نیس تو این مسئله

  سبقت باید مث چیزی باش ک فتل پارسال همین جا از دنی گرفت

  در کل دوس دارم هم تیمی سال بعد سب همین دنیل باش.چون حداقل مطمئنم برعکس فشتپن حواسش جمعه
  و اینک مطمئنم تو فراری و ماشین رقابتی صد سال حریفش نمیشه?

  • max verstapen

   7

   5

   پیام سرگشاده درخصوص پست قهرمانی مسابقه شانگهای: امید جان من نگفتم نظر ندین و کسی حق نظر دادن نداره برو دوباره کامنت منو بخون میفهمی منظور و مقصودم با کسایی بود که از الفاظ بیشعور بی ناموس و خیلی بی ادبیای دیگه استفاده میکنن من حاضرم هزارتا دیسلایک بخورم ولی اخلاقمو وشخصیتمو زیر پا نذارمو به هیچ راننده و طرفداری توهین نکنم من از زمانی که با سایت آشنا شدم (حدودا ۳سال پیش) دنبال چندتا مطلب فنی توی سایت بودم که بیشتر با دنیای حرفه ای فرمول یک آشنا بشم اما الان میبینم فضای سایت پرشده از بی احترامی از بی ادبی . من قصد نداشتم بگم با ماشین فرمول رانندگی کردم اما اگه شما آقا امید شک داری و فکرمیکنی لازمه شمارتو بفرس واسم تا لایسنسمو واست بفرستم خداشاهده بعداز دوسال رفتوآمد توی این سایت الان مجبور به گفتن این حرفا شدم وگرنه قصد پزدادن نداشتمو ندارم . اما چنان بعضی ها درمورد راننده ها قضاوت میکنن انگار ۵تاقهرمانی آوردن من میدونم تواون سرعت کنترل کردن ماشین سخته چرا خودتونو جای مکس نمیذارین یه درصد احتمال بدین نتونسته باشه کنترل کنه میدونم راننده ی مورد علاقتونو دوست دارین و ناراحتین که مکس بهش برخورد کرد اما حرف و نظرتونو با بی ادبی نزنین من با این مخالفم با فحش دادن مخالفم همین . این آخرین کامنت من توی این سایت هستش من گروه خودمو دارمو اونجا با دوستای خوبم درمورد فرمول یک گفتگو میکنیم . دیگه هم اینجا وتوی این سایت مستهجن که پرشده از الفاظ رکیکو زشت پیام نمیذارم مدیران سایت هم که انگار توی خواب زمستونی موندن و بیدارن نشدن . ببخشید اگه تواین دوسال با نظراتم ناراحتتون کردم حالاهم هرچقد دوست دارین دیسلایک بدین ولی ادب مرد به ز دولت اوست . دوستتون دارم خدانگهدار واسه همیشه

 2. McLaren F1

  23

  1

  کارش عالی بود
  با تمرکز و دقت بالا منتظر فرصت مناسب شد
  مبارکش باشه
  نشون داد که راننده ی برتر تیمه
  درسته که توی تعیین خطا معمولا میبازه به هم تیمیش اما ثابت کرد برای برد فقط سریع بودن کافی نیست و خیلی عوامل دیگه وجود داره که باعث پیروزی میشن
  امیدوارم هم تیمیشم یه مقدار یاد بگیره

 3. Farid

  14

  29

  امثال ریکاردو و ورشتپن و الونسو و.. فقط وقتی ابر و باد و … گاراژ فراری و بدشانسی فتل باشه میتونن مقام بیارن. تکرار این نتیجه تو باکو !!! اره تند تند تکرار کنه اولی اولی … یادش نره!!! مسابقه امروز مال وتل بود نه هیچکی دیگه

 4. سجاد

  20

  2

  واقعا خوب بود.یه تبریک ویژه هم به رنو و هالکنبرگ دوست داشتنی.امروز استراتژی خوبی داشتن برخلاف همیشه،کمی سریعتر بود میتونست پنجم بشه.پارسال لاستیک سافت با سوپرسافت خیلی توفیر نمیکرد و اگه یادتون باشه مرسدس با سافت بهتر بود و فراری با سوپرسافت.ولی امروز مدیوم با سافت خیلی فرق داشت.میگن لاستیک یه درجه نرمتره چرا پس؟شرایط دمایی هم البته کمک کرد.از صبح‌ که استرس گرفتم‌ هنوز بدنم‌ سسته.این‌ فراری هممونو آخرش مریض میکنه.
  کاری که با رایکونن هم کردن اصلا خوب نبود.مثل اتریش پارسال مشخص بود بوتاس تو همچین پیستی به راحتی سبقت میگیره و کیمی نمیتونه معطلش کنه.میگن عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه ولی فراری کاراییو رو که جواب نداده دوباره انجام میده.

 5. grandsepehr

  9

  4

  فرید کاملا با حرفت مخالفم این طوری هم که حرف زدی معلومه که هیچی در مورد فرناندو نمیدونی.اول برو بیوگرافی فرناندو بخون بعد بیا اینطوری اظهار نظر کن.

  • Farid

   6

   0

   اقا منظورم ردبول بود در درجه اول بعدش اگه گفتم ناندو منظورم ناندو با ماشین مک لارن حال حاضر هست. کسی شکی تو توانایی های الونسو نداره عزیز دل.

 6. الف.ی

  8

  1

  تبریک به همه طرفدارای ردبول و ریکیاردو
  هم ردبول هم راننده هاش هم مهنسدساش و برنامه ریزاش ( استراتژیست ) فوق العاده بودن
  برد مبارکشون باشه
  چون براش زحمت کشیدن

 7. Sadegh. A

  4

  0

  دوستانی که واردتر هستن میدونن دلیل دود شدید لاستیک‌های فتل بعد از اینکه مکس بهش زد و اسپین شد چی بود؟! درحالی که لاستیکای خود آقای خرابکار که عین فتل اسپین شد اصلا دود نکرد!!!

 8. iman

  6

  0

  با وجود اینکه برد امروز ریکاردو به کمک سفتی کار و تصمیم‌گیری عالی تیم فنی و سرعت عمل خارق العاده تعویض لاستیک به دست آمد ولی رانندگی بدون نقص دنیل در قسمت انتهایی مسابقه عالی بود.دنیل راننده بسیار فرصت طلب و عالیه درست بر عکس همتیمیش

  • yas

   9

   1

   بی انصاف نباشیم. خودم طرفدار فتلم ولی انصافا ریکیاردو حرف نداره. عاشق سبقتاشم. اون هم زمانی که هیچکس فکر نمیکنه. ریکیاردو بعد فتل راننده محبوب منه.

دیدگاه خود را بیان کنید