فرمول یک ایران – تیم فنی رنو به تمام سه تیم زیر نظر خود که از موتور رنو استفاده می‌کنند اجازه فشار بیشتر را داد. این اتفاق پس از آن به وقوع پیوست که موتور 2018 رنو در مسابقات افتتاحیه فصل، با قابلیت اطمینان بالا ظاهر شد. با این اتفاق، این سه تیم یعنی تیم‎های رنو، ردبول و مکلارن می‌توانند فشار بیشتری به موتور آورده و از کارایی بالای آن استفاده کنند.

طبق این خبر، ساز و کارهای طرح ریزی شده انستون رنو کار می‌کند، بنابراین ردبول و مکلارن نیز با خیال راحت می‌توانند از حالت‎های قدرت بالاتر استفاده کنند و برای مدت زمان طولانی‌تری نسبت به گرندپری استرالیا و بحرین به موتور فشار بیاورند.

علی‎رغم ناکامی دنیل ریکاردو در بازیابی انرژی موتورش در بحرین، تیم فنی رنو معتقد است موتور به اندازه کافی خودش را در حالت‌های محافظه کارانه ثابت کرده و دیگر نیاز به این اندازه احتیاط در چین نیست.

سیریل آبیتبول رئیس رنو اسپورت در مصاحبه با رسانه‌ها گفت:

ما هر آنچه به تیم‎ها قول داده‌ایم را انجام خواهیم داد و آنها می‌توانند در بهترین وضعیت در رقابت‌ها حاضر شوند.

ما طی این دو مسابقه می‌خواستیم از وضعیت موتور اطمینان پیدا کنیم که این امر با فاصله قدرتمندی به وقوع پیوست.

اتفاقی که در بحرین برای موتور ریکاردو افتاد، هنوز دلیل‌اش برای ما ناشناخته است و همانطور که در صحبت‌های قبلی نیز گفتیم ما شدیدا پیگیر آن اتفاق هستیم.

اینکه این اتفاق مربوط به شاسی بود یا موتور، ما هنوز ریشه‌ مشکل را پیدا نکردیم ولی مطمئنیم مشکل ایجاد شده الکتریکی بود که به وضوح انرژی ذخیره را تحت تأثیر قرار داد و خودرو را از دسترس ریکاردو خارج کرد.

سایریل ابیتبول - مدیر تیم فرمول یک رنو

سیریل آبیتبول – مدیر تیم فرمول یک رنو

وی همچنین افزود:

جدا از آن، وضع فنی موتور احتراقی و ای‌آر‌اس بسیار خوب و رضایت بخش است و بدیهی است که ما کیس استفاده شده را با پشتکار از لحاظ مدت زمان استفاده و فشار وارد شده مورد بررسی قرار می‌دهیم.

این نوع شروع در بحرین تاثیر مخربی را به موتور وارد می‌کند، به خصوص که در این مسیر مسابقه باشد که حساسیت خاصی نسبت به مدیریت انرژی دارد.

رنو قصد دارد گام رو به جلوی دیگری در این راه بردارد، هنگامی که تیم‌ها در زمان استفاده از دومین واحد نیرو هستند با ارتقاء عمده MGU-K میان اقلام خط لوله خود دگرگونی مثبتی ایجاد کنند.

وی در این‌باره گفت:

در صورتی که اتفاقی رخ ندهد و ما درست با برنامه منطبق باشیم، این برنامه برای زمان استفاده از دومین واحد نیرو است و برای مدتی میزان انرژی کم نخواهد شد.

ما چیزهای بیشتری از ICE و همچنین بعدا با سوخت کم بسته به سبک تیم‌ها دریافت خواهیم کرد.

از آنجا که تیم اصلی خودمان و سایر تیم‌هایمان از یک نوع سوخت استفاده نمی‌کنند، این تغییر برای هرکدام از ما متفاوت خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. سجاد

  9

  0

  آفرین.همینه.قطعا نگرانی اصلی برا رنو پایداری بوده و هست.منتهی استراتژی های رنو خیلی بده.تو بحرین ساینز خیلی زود پیت استاپ دوم رو انجام داد و نتونست اونطور که باید سریع باشه.هالکنبرگم‌ تا قبل پیت استاپ دوم مگنوسن اونقدر نزدیک شد که drsداشت ولی عدم عملکرد درست رنو باعث شد بعد از پیت دوم پشت اریکسون در بیاد و تایم از دست بده تا حدی که فاصله ش با مگنوسن ۲۵ثانیه شد.

  • max verstapen

   4

   0

   کمربندارو محکم ببندین بزن بریم…..
   واقعا امیدوارم ردبول رنو و مکلارن فشاربیارن از یکطرفه بودن و کسل کننده بودن رقابت درصدرجدول نگران بودیم که حالا رقابت درمیانه جدول هم کمشده وتیما رفتن سراغ محافظه کاری! خداییش وقتی میگم فرمول یک توکماست نگین نه! خدابگم این برنی اکلستون رو چیکارش که نکنه . گند زده به فرمول یک. طرف چهل سال رئیس فرمول یک بوده ۳نیم میلیاردهم ثروتش هست زن مانکن هم(اسلاویکا اکلستون) که داره اما هرچی پیرترشده روز به روز از جذابیت فرمول یک کم کرده امیدوارم چیس کری ۲۰۲۱ یه تحول بزرگ ایجاد کنه .

 2. Mehrdad

  7

  7

  بی شک زیباترین ماشین امسال رو رنو داره رنگ بندی بسیار زیباست
  پیشرفت رنو بعد از برگشت دوبارشون به فرمول یک بسیار خوب بوده با همین برنامه جلو برن بزودی برای سکو هم میجنگن
  البته همینطور که سجاد گفت با استراتژی خوب

دیدگاه خود را بیان کنید