فرمول یک ایرانچارلز لکرک راننده تازه وارد تیم سائوبر، تا به اینجای فصل، ورود آسانی به فرمول یک نداشته است، حال هم تیمی بودن با مارکوس اریکسن نیز کارش را دشوار کرده است. برای اریکسن، کنار گذاشتن لکرک بسیار آسان و یک هدف ساده به‌ شمار می‌آید.

قهرمان سال 2017 مسابقات فرمول 2 تاکنون نتوانسته مانند بعضی استعدادهای تازه‌ وارد که رشد جهشی داشتند، خود را معرفی و ثابت کند اما او اکنون در حال یادگیری و کسب تجربه در فرمول 1 است؛ همه می‌دانیم سطح خودروها و رقابت‎های فرمول یک اختلاف فاحشی با سایر مسابقات هم رده خود دارد اما در همین حال، هم تیمی لکرک یعنی مارکوس اریکسن، راننده‌ سوئدی تیم سائوبر، تجربه‌ پنج سال حضور در فرمول یک را داراست و به یقین، اریکسن پتانسیل بالایی برای عرضه در مقابل با لکرک دارد.

همانطور که می‎دانیم و قبل از شروع فصل نیز انتظار می‎رفت، این راننده‌ فرانسوی شانس بالایی را حتی برای رسیدن به صندلی تیم‌های برتر داراست اما تا به اینجا، در دستان این سوئدی کار کشته گرفتار شده است و نه‌ تنها نتوانسته برای امتیاز گرفتن بجنگد بلکه زیر سایه اریکسن نیز قرار گرفته است. لکرک درجایزه بزرگ استرالیا که اولین مسابقه‌ فرمول یک‌اش بود، سیزدهم شد و اریکسن نیز از مسابقه خارج شد. لکرک در این مسابقه، چشم بسیاری را به خود دوخت و بسیاری او را مکس ورشتپن دوم نامیدند اما در بحرین شرایط کاملا متفاوت بود، او چهاردهم شد و اریکسن با گرفتن دو امتیاز بسیار ارزشمند، کاملا پیشرفت‌های لکرک را زیر سایه برد. این جهش اریکسن کاملا لکرک را از تیتر یک رسانه‎ها خارج و لنز دوربین‌ها را به خود برگرداند.

Image result for Charles Leclerc

چارلز لکرک – راننده‌ تیم سائوبر

لکرک بعد از این اتفاق به رسانه‌ها گفت:

من صادقانه به شما می‌گویم او راننده‌ بسیار بسیار خوب و با استعدادی است.

او شهرت و القاب خوبی ندارد و اصلا سزاوار آن نیست، اما او در دو مسابقه اخیر، بسیار سریع بود و کار را حتی برای من نیز دشوار کرده است.

من از او چیزهای فراوانی می‌توانم بیاموزم، این فوق العاده است و امیدوارم او در کنار ما بماند.

در انتهای این مصاحبه لکرک اذعان داشت که مسابقه‌ بحرین برایش بسیار عالی بود و می‌توانست بهتر از این برایش تمام شود اگر او سر استراتژی یک پیت استاپ در مسابقه ریسک نمی‌کرد.

لکرک در بحرین پس از تنها سه دور مجبور شد به پیت استاپ بیاید و لاستیکهای خورده شده‌ خود را تعویض کند و از همان لحظه معلوم شد که استراتژی یک پیت استاپ برای او برخلاف هم تیمی‌اش جواب نخواهد داد و او پس از خورندگی بیش از حد لاستیک‎های مدیوم‌اش، دوباره به پیت برگشت و همین باعث عقب افتادنش شد.

لکرک درمورد استراتژی یک پیت استاپه توضیح داد:

تیم می‌دید که من بر استراتژی یک پیت استاپ پا فشاری می‌کنم، بنابراین تیم تصمیم بر اجرای آن گرفت.

و من بهای سنگینی سر این موضوع پرداخت کردم، در حالی که هم تیمی‌ام با یک استراتژی نرمال موفق بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید