فرمول یک ایران – در حالی که گرندپری بحرین 2018 با پیروزی سباستین فتل به پایان رسید، در این بخش به، به‌روزرسانی تیم‌ها در گرندپری بحرین می پردازیم.

 

جزئیات ترمز جلو ماشین RB 14 تیم ردبول 

جزئیات ترمز جلو ماشین RB 14 تیم ردبول

طراحی درام (طبلی) ترمز جلو دارای یک پنل با شیارهایی است که می‌تواند جریان هوای جمع آوری شده توسط کانال ترمز را در مسیری قرار دهد که این جریان را آزاد سازد.

جریان هوا از بین شکاف کوچک درام و لبه چرخ عبور می نماید و تغییرات انرژی حرارتی ناشی از این عمل را به تایرها منتقل می سازد. (باعث خنک سازی تایرها)

 

جزئیات موتور ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا 

جزئیات موتور ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا

در این تصویر ماشین VJM 11 بدون غلاف جانبی متصل به بدنه و برخی از جزئیات جزئی در نحوه ی قرارگیری پاوریونیت (بخش قدرت) مرسدس و لوازم جانبی را مشاهده می کنید.

هم چنین مکانیک‌های این تیم در طی تمرین اول در حال بررسی ماشین بودند.

 

جزئیات دیفیوزر SF 71H فراری

جزئیات دیفیوزر SF 71H فراری

نمایی نزدیک از انحناهایی در عقب ماشین و شکاف های سطح بیرونی دیفیوزر همراه با شکاف های متصل دیگر در پایین و بالچه گرنی (Gurney) که در پیرامون آن قرار دارد.

 

جزئیات باله جلو ماشین RS 18 تیم رنو 

جزئیات باله جلو ماشین RS 18 تیم رنو

باله جلویی در استرالیا دارای یک بازنگری جزئی بود اما برای گرندپری بحرین یک بریدگی در خارجی ترین قسمت بالایی باله قراردارد. این تیم برای اطمینان از عملکرد این سیستم آرایه‌ای از پروب کیل‌ها (وسیله اندازه‌گیری برای جمع‌آوری داده هایی اعم از ویک‌های ایجاد شده، ساختار های جریان هوا و … از نقاط مختلف ماشین که می‌توانند مبنای دقیقی برای درک صحیحی از شرایط موجود برای مهندسان باشد.) را درپشت باله جلو قرار داده است.

 

جزئیات بخش جلویی ماشین RB 14 تیم ردبول

جزئیات جلو ماشین RB 14 تیم ردبول

با نگاهی به شاسی RB 14 می توان به این نکته پی برد که در پشت باله جلویی آرایه‌ای از پروب کیل‌ها تعبیه شده است.

 

جزئیات بخش جلویی ماشین W09 تیم مرسدس

جزئیات جلو ماشین W09 تیم مرسدس

مکانیک‌ها در طی تمرین جمعه برای بهبود پایداری و عملکرد بهتر ماشین در حالت ایده‌آل برای راننده‌های تیم، سیستم تعلیق جلو را بازنگری می کردند.

 

جزئیات رنگ‌آمیزی سطوح در ماشین RB 14 تیم ردبول 

جزئیات aero paint در RB 14 تیم ردبول

سطوح خمیده و المان‌های سیستم تعلیق RB 14 تیم ردبول توسط Flow Visualization (رنگ آمیزی شده توسط مایعی مخصوصی که با نشستن بر روی بدنه به بهبود مشخصه‌های آئرودینامیکی در سطوح کمک می کند – استفاده شده توسط تیم مکلارن برای اولین بار در سال 2010) به صورتی رنگ آمیزی شده است که در عملکرد بقیه المان‌های مرتبط تاثیر منفی نداشته باشد و آن ها می توانند به درستی فعالیت خود را انجام دهند.

 

جزئیات بخش عقب ماشین MCL 33 تیم مکلارن

جزئیات عقب ماشین MCL 33 تیم مکلارن

در این تصویر با دقت به عقب ماشین MCl 33 می‌توان سیستم خنک کننده (cooling) و گرنی منحصر به فرد آن که به صورت فلپ‌هایی کوچک و با هدف کمک به خروج راحت‌تر گازهای اگزوز نصب شده اند را مشاهده کرد.

 

ماشین MCL 33 تیم مکلارن

در تصویر فوق، بالچه جدیدی که تیم مکلارن استفاده کرده است را مشاهده می‌کنید، بالچه‌ای به شکل حرف ایکس انگلیسی که وظیفه‌اش انحراف جریان هوا در کنار غلاف‌های جانبی است.

 

جزئیات دیفیوزر ماشین RB 14 تیم ردبول

چزئیات دیفیوزر ماشین RB 14 تیم ردبول

بدنه کاور پشت موتور ماشین RB 14 تیم ردبول به سبکی طراحی شده است تا به بهبود عملکرد خنک کاری کمک کند.

 

جزئیات موتور ماشین SF 71H تیم فراری

جزئیات موتور ماشین SF 71H تیم فراری

در پوسته زیرین فراری غلاف جانبی متصل به بدنه حذف شده است.

 

جزئیات بالچه جلو ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا 

بالچه جلویی جدید ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا

 

بالچه جلویی جدید ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا

در این قسمت به مقایسه طراحی بالچه جلو ماشین VJM 11 تیم فورس ایندیا با مدل قبلی می پردازیم. در مدل جدید (قسمت پایین تصویر) طراحان ساختار اصلی را بازنگری کردند تا حالت نرمال را با استفاده از arc ها (سطوح خمیده) به جای سطوح صاف ایجاد نمایند. همچنین طراحان در دو بالچه پایینی از سه بالچه موجود شکاف‌هایی را اضافه کردند و در پهنا و نحوه عملکرد کسکید اصلی تغییراتی را اعمال کردند.

 

جزئیات بالچه جلو  ماشین STR13 تیم تورو روسو

جزئیات بالچه جلو  ماشین STR13 تیم تورو روسو

استفاده از سه بالچه کوچک به جای دو بالچه کوچک در بالچه جلو در به‌روزرسانی بحرین برای تیم تورو روسو قابل ذکر است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  • Kamran

   3

   0

   از پارافین به عنوان flow viz برای تجسم بهتر حرکت هوا در حالت های مسابقه ای و شرایط واقعی دقیقا برعکس تونل باد استفاده میشه که بعد از رنگ کردن بدنه یه مقایسه نسبی بین ذرات رنگ بعد از پخش شدن و خشک شدنش انجام میشه و مثلا جاهای پررنگ تر نشون دهنده سرعت حرکتی بیشتر هوا در اون قسمته.
   منبع: auto123

   • Kamran

    0

    0

    البته این پاسخ سوال دوستمون نیست و صرفا جهت اطلاع کسایی که مثل خودم میخواستن بدونن این ماده دقیقا چیه.

دیدگاه خود را بیان کنید