فرمول یک ایران – لوییس همیلتون گفته که به دنبال دو مسابقه ناامیدکننده در ملبورن و بحرین، تیم مرسدس در حال کار بر روی بهبود ارتباطات داخل مسابقه با رانندگان است.

لوییس همیلتون مسابقه استرالیا را به دلیل محاسبه اشتباهش در مورد فاصله‎ای که باید از سباستین فتل داشته باشد، از دست داد و در بحرین، احساس می‎کرده که در زمین بی‎صاحب قرار داشته و در تلاش بوده تا اتفاقات داخل مسابقه را درک کند و زمان مناسب برای فشار آوردن را بیابد.

اوضاع زمانی برای او پیچیده‎تر شد که تیم مرسدس به اشتباه فرض کرد که سباستین فتل قرار است برای تعویض لاستیک دوم به پیت‎لین بیاید و همچنین مشکلات پیش‎آمده در رادیو، که به معنای آن بود که تیم مرسدس همیشه نمی‎توانست سخنان راننده خود را بشنود.

لوییس همیلتون - تعیین خط گرندپری بحرین 2018

لوییس همیلتون – تعیین خط گرندپری بحرین 2018

همیلتون می‎گوید:

در مراحل اولیه، دانستن حد دوام لاستیک‎ها بسیار دشوار بود. در نقطه‎ای، من متوجه شدم که راننده‎های فراری قرار است دو پیت‎استاپ داشته باشند و هیچ راهی وجود ندارد که آنها بخواهند با یک پیت‌استاپ کمتر مسابقه را به پایان برسانند. و بنابراین، من یا باید لاستیک‎های خود را نگه می‌داشتم تا در پایان و زمانی که فتل به من می‎رسد، همچنان قادر باشم تا با او رقابت کنم.

یا اینکه، زمانی که لاستیک‎هایم در بهترین حالت قرار دارند، خود را به فتل برسانم و با بهترین تلاشم، فاصله را با او کم کنم چراکه آنها قرار بود یک پیت‎استاپ داشته باشند.

من اطلاعات مورد نیاز در این مورد را نداشتم، پس برای مدتی، رانندگی‎های بی‎هدف زیادی وجود داشت. اما این تنها مسئله‎ای است که باید بر روی آن کار کنیم.

رادیو به درستی کار نمی‎کرد و در گرمای آن لحظه، اینکه بدانید چه اطلاعی نیاز است تا به شما داده شود، بسیار دشوار است. آنها نمی‎توانستند صدای من را بشنوند. من می‎توانسم صدای آنها را بشنوم اما آنها مدام پاسخ می‎دادند که صدای تو را نمی‎شنویم.

لوییس همیلتون - تعیین خط گرندپری بحرین 2018

لوییس همیلتون – تعیین خط گرندپری بحرین 2018

همیلتون در ادامه گفت:

ما قصد داریم تا در مورد دو مسابقه اخیر بحث و گفتگو کنیم. راننده‎های مختلف، بازخوردهای متفاوتی را می‎پسندند. من بازخوردهای زیادی ندارم. مواقعی وجود دارد که شما به بازخوردهای بیشتری از سوی تیم نیاز دارید.

قرار است در این مورد گفتگو کنیم و سعی کنیم تا بر روی نقاط قوت خود کار کنیم و شک ندارم که این کار را انجام خواهیم داد.

من نمی‎خواهم زمانی که نیاز نیست، آنها همیشه با من صحبت کنند. این فقط تدبیر رویکردی است که به بهترین نحو عمل می‎کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. ايزديار

  36

  15

  من یا باید لاستیک‎های خود را نگه می‌داشتم تا در پایان و زمانی که فتل به من می‎رسد، همچنان قادر باشم تا با او رقابت کنم.
  یا اینکه، زمانی که لاستیک‎هایم در بهترین حالت قرار دارند، خود را به فتل برسانم .

  خدايا ٤٤ با مديوم و تعويض لاستيك ديرتر
  باز ترسيده به لاستيكاش فشار بياره

  اما بنازمت فتل كه چه كردي
  منتقدانت چنگ به همه چي انداختن كه حرفي براي گفتن داشته باشن
  مثلا ساينززز هههه
  بنظرم كامنت بعضي ها رو هيچوقت نبايد خوند و جواب داد

 2. Ssj 110

  10

  12

  بهتره بگیم دیگه فرمول 1 رو یه مشت حسابدار دارن اداره میکنن.
  کجاس اون دوران راننده های جنگنده که هر کاری واسه برد میکردن‌.
  بعضیا طوری از مدیریت لاستیک حرف میزنن که انگار افتخاری توشه.
  اگه راننده فکر مدیرت باشه بهتره بره پشت میز بشینه.
  والا

  • SV5

   14

   5

   مدیریت لاستیک کار راحتیه؟! ببخشینا ولی اینکه بتونی در حین انجام کارت این قدر تمیز رانندگی کنی و اشتباه انجام ندی که یه تایر بیشتر از عمر عادیش کار کنه و در عین حال بتونی در حد و اندازه حالت عادیت تایم بزنی کار راحتیه؟ تو همون دوره راننده های جنگنده هم اگه اشتباه نکنم سر جکی استوارت اون قدر تمیز رانندگی میکرد و از تایرش مراقبت میکرد که همه تحسینش میکردن. ما نفهمیدیم آخر از نظر طرفداری همیلتون راننده خوب اونیه که واسه برد بجنگه(که فتل میجنگه و تو سنگاپور همین جنگیدن باعث شد امتیازاتو از دست بده) یا اونیه که مث همیلتون تو مالزی هوش مسابقه ای بخرج بده و خودشو درگیر نکنه.

   • Sergio scaglietti

    1

    1

    Sv5
    هر یک امتیاز ۴۲۴ هزار دلار ارزش داره واخر فصل به اندازه امتیازاتی که هرتیم گرفته پول بهش میرسه فتل تو سنگاپور ۴۰ امتیاز به تیم ضرر زد ۴۰ امتیاز یعنی بیش از ۱۶ میلیون دلار پول که باید نصیب تیم میشد اما نشد.جایی که یه راننده باید با مغزش مسابقه بده زور زدن وجنگیدن فایده نداره چون ممکنه طرف مقابلت چیزی برای از دست دادن نداشته باشه ضمن اینکه تو همون مالزی فراری و ردبول سریعترین بودن

   • SV5

    2

    2

    منظور من این بود که نگین فتل راننده جنگنده ای نیست، حتی توی رقابت قهرمانیم از جنگندگیش دست برنداشت. البته که تو مالزی ردبول سریعتر بود و مطمئنم فراری از جفتشون سریعتر، و نگفتم که همیلتون کار اشتباهی کرد، گفتم که همیلتون از بین منطق و جنگندگی منطق رو انتخاب کرد.

   • Sergio scaglietti

    0

    1

    Sv
    دم شما گرم حرفت درسته ولی اینکه میگی جنگندگی خوبه یا منطق من میگم ه دو خوبه باید به موقع جنگید و به موقطع با منطق مسابقه داد مکس رو ببین یه راننده کاملا تهاجمیه و منطق تو کارس نیست وناکام هم هست چون جایی که باید از عقلش کمک بگیره نمیگیره
    ضمنا دوست من من طرفدار دواتیشه ی فراریم و دوستدارم فتل قهرمان بشه اگه بعضی مواقع علیه فتل حرفی میزنم برای اینه که اونجوری هم که شما تعریف میکنی نیست بهتره منطقی باشیم

  • SP7779

   10

   4

   عجب نظر گوهرباری
   اون موقع مگه به فکر مدیریت لاستیک نبودن!؟
   همینجوری هر 10دور میرفتن ی پیت!!!!!!!
   بله که افتخاره
   با اون حجم فشار مسابقه
   لاستیک رو سالم نگه داشتن خودش شاهکاره
   شما به فکر رانندت باش که اگه پشت مرسدس نبود الان…

دیدگاه خود را بیان کنید