فرمول یک ایران : با برگزاری رقابت های جایزه بزرگ والنسیا، هم رقابتهای این فصل موتو جی پی به پایان رسید، هم قهرمان فصل مشخص شد.

خورخه لورنزو، موتورسوار اسپانیایی تیم یاماها با پیروزی در این مرحله، گوی سبقت را از ولنتینو روسی، پیشتاز رقابتها ربود و با کسب ۳۳۰ امتیاز قهرمان فصل شد.

ولنتینو روسی در راه کسب دهمین عنوان قهرمانی خود، بدلیل پنالتی مجبور بود مسابقه را از خط آخر استارت بزند. این موتورسوار ایتالیایی شروع خوبی داشت، همه موتورسواران را پشت سر گذاشت و به گروه سه نفره لورنزو، مارکز و پدروسا نزدیک شد.

اگر مارک مارکز یا دنی پدروسا در والنسیا اول می شدند هم، روسی قهرمان فصل شده بود. پدروسا چند باری شانس خود را برای سبقت گرفتن از لورنزو امتحان کرد، اما مارکز، زخم خورده از ماجرای مالزی، نه تنها چنین کاری نکرد بلکه سعی داشت مانع پدروسا هم بشود.

روسی در نهایت با حدود بیست ثانیه اختلاف نسبت به لورنزو، در این مرحله چهارم شد و با پنج امتیاز اختلاف، به نایب قهرمانی رضایت داد.

مارک مارکز و دنی پدروسا هر دو از تیم هوندا هم به ترتیب در این مرحله دوم و سوم شدند و در جدول کلی فصل در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید