فرمول یک ایران – در شب پر ستاره بحرین و در پیست صخیر پیر گسلی راننده تیم تورو روسو هوندا در کمال ناباوری خود را در رده چهارم در پایان جایزه بزرگ بحرین دید.

راننده فرانسوی آخر هفته خود را پس از کسب رده ششم در تعیین خط به بهترین شکل و با به پایان رساندن مسابقه در رده چهارم و پشت خودرو های مرسدس تکمیل کرد. گسلی که تنها تجربه هفت مسابقه را در فرمول یک دارد در کمال ناباوری و با وجود موتور هوندا در خودرویش نتیجه ای بی نظیر برای تورو روسو از زمان ورود موتور های شش سیلندر هیبریدی به دست آورد.

گسلی در پایان مسابقه در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

ششم در تعیین خط و چهارم در مسابقه باورنکردنی است. امشب وقتی به رخت خواب خود بروم تمام شب به مسابقه ام فکر خواهم کرد و شاید بتوانم بهتر درک کنم که در مسابقه چه اتفاقی رخ داد.

من می خواهم با تیم جشن بگیریم مهم نیست در کجای بحرین. این خیلی سخت است که نتیجه ای را داشته باشید که بتوانید برای آن جشن بگیرید ولی ما توانستیم راه آن را پیدا کنیم.

مسابقه فرمول یک بحرین

در حالی که گسلی سرعت خوبی را در تعیین خط داشت به دست آمدن رده چهارم برای تورو روسو کمی دور از انتظار و رویایی به نظر می رسید:

ما می دانستیم که در مسابقه با رنو و مک لارن رقابت خواهیم کرد البته هاس نیز بسیار سریع بود. رده چهارم بسیار عجیب بود. کناره گیری های تیم های برتر به ما کمک کرد اما خودرو امشب واقعا سریع بود.

برای من قرار گرفتن در کتار بوتاس و ریکاردو در تعیین خط بسیار فوق العاده بود.

گسلی همچنین اعلام کرد مشکل ترمز خودرو تورو روسو در ده دور اول او را کمی ترسانده بود:

ما مشکل ترمز در ده دور اول داشتیم و ترمز را از دست دادیم. خودرو به شدت سرعت خود را از دست داد و ۱.۵ ثانیه از دست دادیم. من با تیم در مورد مشکل صحبت کردم و خوشبختانه مشکل بر طرف شد. این کمی ترسناک بود ولی پس از آن همه چیز فوق العاده بود.

خودرو سریع و استراتژی بسیار عالی بود و توانستم دور های خوبی را بزنم و از این موضوع بسیار شگفت زده شدم. من نمی دانم در مسابقات آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ولی ما به پیشرفت خود ادامه خواهیم داد. در حال حاضر این یک روز عالی برای من، تیم و هوندا بود و می خواهیم از آن لذت ببریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

  1. TRANS AM

    12

    4

    یاد فتل افتادم که در اولین سال حضورش در تورو روسو در گراند پری چین چهارم شده بود. امیدوارم گزلی هم مثل فتل یک راننده نابغه از کار در بیاد . چون در فرمول یک الان جوونای با استعداد فراوان داریم. ولی یکی مثل فتل یا همیلتون که نابغه باشن نداریم.

دیدگاه خود را بیان کنید