فرمول یک ایران –  لوئیس همیلتون برای تعویض گیربکس خودروی خود در گرند پری بحرین طبق مقررات 5 رده پنالتی دریافت کرد .

فیا جمعه شب با ارائه نامه ای اعلام کرد لوئیس همیلتون و مرسدس با یک گیربکس (جعبه دنده) جدید در آخرین جلسه تمرینی در روز شنبه گرند پری بحرین حضور خواهند یافت.

این اتفاق به این معنی است که با این تغییر یا به عبارت بهتر با این بروزرسانی سیستم گیربکس مرسدس؛ لوئیس همیلتون حتی با به دست آوردن یکی از بهترین زمان ها در تایم گیری با حداقل 5 یا 6 رتبه پایین تر استارت خواهد زد .

هم تیمی لوئیس، والتری بوتاس نیز در این مسابقه گیربکس جدیدی را در خودروی خود می بیند، اما همانطور که مطلع هستید او در اثر برخورد با دیواره در تمرین ملبورن استرالیا دچار آسیب به گیربکس شد و با تغییر جعبه دنده در آن مسابقه و جریمه ای که در استرالیا شد، مجاز است در بحرین نیز تغییری در گیربکس داشته باشد.

یکی از اعضای فنی تیم مرسدس تایید کرد که همیلتون در استرالیا دچار نشت هیدرولیکی از ناحیه گیربکس بود.

این اتفاق درست در بحبوحه‌ی مسابقه بحرین در بازرسی ها مشاهده شد،و تحت نظارت فیا، که میزان آسیب به طور واضح کشف شد، و تیم تصمیم گرفتکه استفاده‌ی دوباره از آن جعبه دنده خطرناک و باید از جعبه دنده‌ی جدیدی استفاده شود.

در همین حال تغییر در جعبه دنده‌ی بوتاس کاملا یک تغییر روتین و عادی برای تیم هست، چون پس از تغییر در مسابقه‌ی قبلی مجاز به این کار هست.

همیلتون به شدت مشتاق به مسابقات آخر هفته بحرین بود، تا شکست عجیبش در استرالیا را جبران کند؛ شکستی که به کمک خودروی ایمنی و اختلالات نرم افزاری مرسدس حاصل شد.

اما بعد از یک روز جمعه که فراری پیشتاز در تمرینات بود، انتشار خبر پنالتی برای همیلتون، او را با چالش بزرگتری رو به رو کرد. چالشی که او را از جدول رده بندی نیز دور خواهد کرد.

جیمز آلیسون، مدیر فنی مرسدس، پس از تمرین به این نتیجه رسید که این تیم با عملکردش راحت نیست، همانطور که در استرالیا شاهد آن بودیم.

او گفت:

ما از نظر عملکردی امروز اصلا خوب نبودیم.

ما باید تمام شب و در جلسه فردا یک ماشین خوب بفرستیم، ماشینی که به ما اجازه یک مبارزه خوب در تایم گیری و یکشنبه را خواهد داد.

بیس و پایه کاری مان بسیار خوب است، اما ما تا به حال نتوانستیم آن نوع از پیشرفت دلخواهمان را پیدا کنیم، در ملبورن نیز شاهد همین بودیم.

البته بسیاری از کارشناسان معتقد اند، این استراتژی مرسدس کاملا فریبکارانه و زیرکانه است تا آنها به تدریج همانند سال گذشته بتوانند امتیازات را جمع کنند.

نظر شما در این باره چیست؟!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

20 دیدگاه

 1. ...m6...

  15

  28

  خیلی افتضاحه خیلی خیلی افتضاحه اخه چرا برای همیلتون؟ حداقل میتونست با برد تو این مسابقه مساوی کنه! بدترین خبری بود که میشد خوند از الان پیروزی جناب فتل رو بهتون تبریک میگم ??

   • zereshke

    6

    11

    اگه میره رو سکو، فقط بخاطر هنرش و بهترین بودنش، هستش…
    سابقه این کار رو حداقل 4-3 بار داره…
    بدشانسی های همیلتون مثل همیشه ادامه داره…
    هر فصل همچین دردسرهایی داره و آقایان شانس، با همین شانسها هم نمیتونن باهاش رقابت کنند!!!!!!
    دمت گرم ادمین سایت که از هر 10تا پست ما، یکیش اجازه پابلیش شدن پیدا میکنه…
    سایت فراری فن هاست دیگه، بعد میگن که چرا سایتشون مخاطب نداره، سایت فقط پر شده از Sore Loser های فتل و فراری فن که نمیتونن موفقیت دیگران رو ببینن… حتی موفقیت ردبول و مک لارن هم واسشون فشار وحشتناک داره!!!!!!

 2. king max

  4

  1

  بزرگترین کانال موتور اسپرت ایران با این فعالیت کم و تاخیر بسیار در قرار دادن خبر های مهم فعالیتی نداشته باشد بهتر است. این خبر از دیروز ظهر اومده ولی شما امروز

  • king max

   4

   0

   بزرگترین کانال موتور اسپرت ایران با این فعالیت کم و تاخیر بسیار در قرار دادن خبر های مهم فعالیتی نداشته باشد بهتر است. این خبر از دیروز ظهر منتشر شده اما ما امروز مطلع میشیم!! همینطور 70% اخبار فرمول یک پوشش داده نمیشه. اگر ادمین ها وقت ندارن تا کامل پوشش بدن پس چرا اسم خودشونو اولین و بزرگترین گذاشتن؟؟ جوای سواله واقا

 3. M.kama_F1?L44H?

  18

  6

  من فکر می کنم مهندسان تیم مرسدس به نتایجی رسیدن بعد از اون اتفاق در ملبورن و صدر نشینی فراری در تمرین دوم بحرین و فکر کنم یک تغییراتی رو ایجاد کردن که عملکرد ماشین بهتر بشه و اگه اینطور باشه …
  ما مرسدسی متفاوت در گرندپری بحرین خواهیم دید.

  • Seb

   34

   6

   ما فقط گفتیم همیلتون پارسال با شانس قهرمان شد.حالام شاید سب شانس بیاره،شایدم نیاره،چه ربطی به شانسایی که همیلتون فصل پیش آورد داره؟! ما گفتیم همیلتون تو سنگاپور بخاطر لیاقت اول نشد،بخاطر تصادف شد.گفتیم وقتی ماشین سب از کار میفتاد لیاقت همیلتون نبود،شانسش بود،همین

   • ...m6...

    8

    15

    درسته پیست پیست مرسدسه و پارسالم همه دیدید افتضاح بود ولی یه رده دو و سه و برای همیلتون بدرد نمیخوره اون باید اول شه

 4. Seb vetel

  29

  11

  گیریم اگه همیلتون یکه تازی کنه تایم یکو بزنه باز پنج شیش رده سقوط میکنه،که این پنالتی تو همچین پیستی عالیه.فقط فتل تایم یکو بزنه تا اخر مسابقه تخته گاز.به امید دومین پیروزیت سباستین?seb 5?

  • ...m6...

   8

   27

   اره خیلی خوبه خیلی خیلی خوبه بیش از اندازه خوبه و مخصوصا برای شما فتل فنا و خوده فتل که داره با شانس مسابقاتو میبره این دو تا پیست همش حق همیلتون بوده و هست?seb?

دیدگاه خود را بیان کنید