فرمول یک ایران– تمرین دوم گرندپری بحرین تحت شرایط مسابقه‌ای و زیر نور مصنوعی پیست صخیر برگزار شد. کیمی رایکونن با تایم 1:29.817 توانست از ابتدای جلسه صدرنشین جدول تمرین دوم باشد. همتیمی آلمانی او هم با اختلافی اندک معادل 0.011 ثانیه در مکان دوم قرار گرفت. اما این پایان کار نبود. خودروی فنلاندی چند دقیقه مانده به پایان تمرین به دلیل شل شدن پیچ چرخش -بعد از انجام پیت استاپ- مجبور به کناره گیری شد. این اتفاق می‌توانست برای فنلاندی گران تمام شود. البته بررسی این موضوع و امکان جریمه شدن رایکونن، به بعد از پایان جلسه‌ی تمرینی موکول شد.

خودروی پارک شده‌ی کیمی رایکونن، تمرین دوم

خودروی پارک شده‌ی کیمی رایکونن، تمرین دوم

پس از اسب‌های خرامان فراری، بوتاس از تیم مرسدس توانست زمان 1:30.380 را ثبت کند و در جایگاه سوم قرار بگیرد. فنلاندی تیم مرسدس در پیچ چهارم باعث کند شدن دور ریکاردو شد. اتفاقی که گورکن را به شدت عصبانی کرد اما به نظر نمی‌رسد، جریمه‌ی خاصی برای بوتاس در نظر گرفته شود.

لحظه‌ای خطرناک بین بوتاس و ریکاردو

لحظه‌ای خطرناک بین بوتاس و ریکاردو

نکته‌ی قابل توجه دیگر، قفل کردن همیلتون و انحراف او از پیست بود. البته این اتفاق که در اوایل جلسه رخ داد، مشکلی برای بریتانیایی به وجود نیاورد و شماره‌ی 44 با اختلافی معادل 0.655 ثانیه نسبت به مرد یخی چهارم شد.

خبر خوب برای هواداران ردبول بازگشت مکس ورشتپن بود. همان طور که در تمرین اول دیدید، خودروی هلندی دچار مشکل شد و او نتوانست زمانی را ثبت کند اما در تمرین دوم، راننده‌ی برتر تیم بود و با زمان 1:30.745 در رده‌ی پنجم قرار گرفت. دنیل ریکاردو هم با اختلافی معادل 0.934 نسبت به رده‌ی اول، ششم شد.

دنیل ریکاردو، تمرین دوم گرندپری بحرین

بهترین عملکرد را بعد از رانندگان مدعی، نیکو هالکنبرگ آلمانی داشت که با زمان 1:31.220 یک جلسه ی آرام را پشت سر گذاشت. همتیمی او، ماتادور جوان نتوانست در شب اول گرندپری کار خاصی بکند و با اختلافی معادل 1.784 ثانیه، با پیشتاز جلسه، دوازدهم شد.

پیر گسلی، تازه کار تورو روسو هم با عملکردی مناسب، رده‌ی هشتم را از آن خود کرد. این در حالی بود که همتیمی او، برندون هارتلی، جلسه‌ی دوم تمرینی را در رده‌ی بیستم به پایان رساند. رانندگان مکلارن که از آپدیت های این تیم استفاده می‌کردند، نتوانستند به مقام‌هایی بهتر از نهم و دهم برسند. البته این تیم امیدوار است با پیشرفتی که داشته، دو راننده‌ی خود را در مرحله‌ی سوم تعیین خط ببینید.

استافل وندورن، تمرین دوم گرندپری بحرین

استافل وندورن، تمرین دوم گرندپری بحرین

رومن گروژان که بعد از اتفاقات هفته‌ی گذشته با انگیزه‌ی بالایی در دور دوم رقابت‌ها شرکت می‌کند با زمان 1:31.591 در جایگاه یازدهم قرار گرفت. همتیمی او کوین مگنوسن عملکرد خوبی نداشت و در پایان بعد از استبان اکون و سرجیو پرز، پانزدهم شد.

نکات دیگر این تمرین نتایج ضعیف رانندگان تیم‌های ویلیامز و فورس ایندیا بود. سرگی سیروتکین که با یک اشتباه در سکتور دو اسپین شد در آخر هجدهم شد و استرول جوان هم نتوانست نتیجه‌ی مورد نظرش را بگیرد و در رده‌ی هفدهم کار خود را به پایان رساند. به نظر می‌رسد این دو تیم کار سختی را در تعیین خط فردا خواهند داشت.

اسپین شدن سیروتکین در سکتور دوم

اسپین شدن سیروتکین در سکتور دوم

در پایان هم چارلز لکلرک با زمان 1:32.372 نسبت به پایین جدولی‌ها زمان خوبی را ثبت کرد و شانزدهم شد و سوئدی هم در رده‌ی نوزدهم قرار گرفت.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

25 دیدگاه

 1. ايزديار

  12

  1

  كلا مرد يخي توي اين پيست داغ خوب كار كرده

  امسالم بهش اميد داريم
  البته بعد از هيولاهاي مرسدسي

  توي تمرين اين پيچ ١ چقدر درگيري توش بود، ريكياردو و بوتاس
  يا گروژان و پرز…

  هميلتون و ورشتپن هم توي خارج شدن از پيست با هم رقابت داشتن

  راستي سوتي پيت استاپ هاس سره فراري هم اومد يا چيزي غير اين بود؟؟؟
  خوب شد توي تمرين بود.
  سوتي از فراري نبينيم انشالله صلوات

 2. Seb vetel

  13

  2

  نه مثل این که جای شکری هست میشه حساب وا کرد سر این پیست.ولی امسال تا این جای کار کیمی سریع تر نشون داده،بوتاسم وضعش بهتر از همیلتون تو این پیست.ویلیامزم که کلا تماشاچیه.به امید پول سب فتل?seb 5?

 3. max verstapen

  7

  1

  ویه نکته درمورد مسابقه پارسال هم بگم اگه یادتون باشه درشروع مسابقه فتل و فراری در دومورد عالی کارکردن اول اینکه با یه استارت خوب فتل تونست همیلتونو بگیره و دوم اینکه استراتژی فراری عالی بود طوریکه وقتی دور دهم شنیدن بوتاس با لاستیک عقبش مشکل داره فتل رو دور یازدهم بردن پیت استاپ و اینطوری بوتاس رو چند دور بعد مجبور کردن که پیت استاپ بره و این شد که فتل بوتاس رو آندرکات کرد و جایگاه اول رو گرفت همیلتونم که بخاطر پنالتی زمانی که درطول مسابقه دریافت کرد مجبورشد ۵ثانیه توی پیت توقف بیشتری داشته باشه درکل عملکرد مرسدس و همیلتون خوب نبود.

 4. 77Ali

  9

  1

  كلا تمرينا چيز قابل اتكايى واسه مسابقه نيستن اصلا هم نيستن ولى تو رقابت درون تيمى نميدونم چرا فتل هى پشت كيمى عه اميدوارم مشكلى با ماشينش نداشته باشه فتل و با ماشينش مچ مچ شه تا تعيين خط

  • ايزديار

   4

   1

   كلا مرد يخي توي اين پيست داغ خوب كار كرده

   توي تمرين چقدر درگيري توش بود، ريكياردو و بوتاس
   يا گروژان و پرز…

   هميلتون و ورشتپن هم توي خارج شدن از پيست با هم رقابت داشتن

   راستي سوتي پيت استاپ هاس سره فراري هم اومد؟؟؟
   خوب شد توي تمرين بود.
   سوتي از فراري نبينيم انشالله صلوات

 5. mehdi vettel

  7

  3

  آقا مثل اینکه ولف مصاحبه کرده گفته تایم های فراری در حالتی بوده که قدرت موتور رو حالت ماکس بوده و فاصله فراری و مرسدس نیم ثانیه نیست
  اینو گفتم که خیلی امیدوار نشید ولی احتمالا تعیین خط نزدیک باشه
  مثل اینکه همیلتون هم پنج رده پنالتی گرفته به خاطر تعویض گیربکس

 6. سجاد

  6

  1

  حالا شد.این تایما از تمرینات پارسال خیلی بهتره.چیزی که انتظارشو داشتیم.احتمال زیاد تو تمرین فردا زمان ها به این خوبی نیستن به دلیل گرما ولی تعیین خط انتظار بهبود بیشتر از یک ثانیه نسبت به سال قبل میره.یعنی چیزی حدود ۱:۲۷.۵۰۰

دیدگاه خود را بیان کنید