فرمول یک ایران – دنیل ریکاردو راننده تیم ردبول با ثبت زمان 1:31.060 در رده نخست اولین تمرین گرندپری بحرین قرار گرفت این در حالی است که هم تیمی او به دلیل مشکل فنی زمانی را ثبت نکرد.

والتری بوتاس  و کیمی رایکونن نیز رانندگانی بودند که زمان دوم و سوم را به ثبت رساندند.

کیمی رایکونن - تمرین اول بحرین 2018

کیمی رایکونن – تمرین اول بحرین 2018

خلاصه ای از اتفاقات تمرین اول فرمول یک بحرین 2018

مکس ورشتپن به عنوان اولین راننده به پیست داغ صخیر آمد اما بدون آنکه حتی یک دور هم به ثبت برساند به دلیل نقص فنی کنار رفت. به نظر می رسد مشکل از توربوی خودروی او باشد. راننده ی هلندی مجبور شد خودروی خود را تا پیت لین هل بدهد.

مکس ورشتپپن - تمرین اول بحرین 2018

مکس ورشتپپن – تمرین اول بحرین 2018

اولین خودرویی که موفق به ثبت زمان شد، استبان اکون بود. فرانسوی با زمان 1:35.687 مدتی در صدر جدول تمرین اول بود. بعد از او هم تیمی مکزیکی اش با ثبت زمانی بهتر اول شد.

بیست دقیقه پس از شروع جلسه تمرینی، ریکاردو به عنوان اولین راننده ی تیم های مدعی با زمان 1:34.333 در مکان نخست قرار گرفت.

دنیل ریکاردو - تمرین اول بحرین 2018

دنیل ریکاردو – تمرین اول بحرین 2018

کیمی رایکونن در حالی که با مهندس تیم درباره ی وزش باد صحبت می کرد توانست با زمان 1:33.770 بهترین زمان را به ثبت برساند اما چند دور بعد هموطن او با اختلافی نیم ثانیه ای در رده  نخست قرار گرفت.

استرول به تیم خود گزارش داد که با دنده ی سه خود مشکل دارد و تیم ویلیامز پاسخ داد که بر روی این مشکل کار خواهند کرد.

به نظر می رسد درخشش رانندهای هاس با ماشین آمریکایی خود همچنان ادامه دار است، رومن گروژان با زمان 1:32.516 به رده نخست رفت.

رومن گروژان - تمرین اول بحرین 2018

رومن گروژان – تمرین اول بحرین 2018

راننده ی تورو روسو، پیر گسلی با پاور یونیت هوندای خود بیشترین سرعت را در اسپد ترپ به ثبت رساند.

بیشترین سرعت های ثبت شده در تمرین اول بحرین 2018

بیشترین سرعت های ثبت شده در تمرین اول بحرین 2018

جدول تمرین نخست:

Posرانندهتیمزمان
1دنیل ریکاردوردبول1:31.060
2والتری بوتاسمرسدس+0.304
3کیمی رایکوننفراری+0.398
4سباستین فتلفراری+0.398
5لوئیس همیلتونمرسدس+1.212
6رومن گروژان هاس +1.456
7پیر گسلیتورو روسو+1.719
8کارلوس ساینزرنو+1.825
9کوین مگنوسنهاس+1.911
10نیکو هالکنبرگرنو+2.044
11فرناندو آلونسومکلارن+2.163
12چارلز لکرکسائوبر+2.218
13استافل وندورنمکلارن+2.304
14لنس استرولویلیامز+2.319
15سرگئی سیروتکینویلیامز+2.407
16برندون هارتلیتورو روسو+2.437
17مارکوس اریکسنسائوبر+2.437
18سرجیو پرزفورس ایندیا+2.602
19استبان اکونفورس ایندیا+2.734
20مکس ورشتپنردبول-
این نوشته را به اشتراک بگذارید:

23 دیدگاه

 1. DR.ARDALAN

  6

  12

  بعد از گروژان ، همیلتون امد اول قرار گرفت ، دوم هم بوتاس بود،
  بعدش تغییر کرد بوتاس امد رده اول ، و تقریبا آخرهای تمرین اوّل بود که دانیل ، یک دور بدون نقص را زد.
  امسال اول تیم هاس شگفت زده خواهد کرد، که البته الانش هم همین کار را کرده. بعدش مکلارن خواهد بود. وندورن هم خوب رانندگی کرد.
  و بعد از مک لارن موتور هوندا باعث شگفتی خواهد شد.
  البته به نظر من این شگفتی فکر کنم از مسابقه فرانسه یا آلمان شروع خواهد شد، و تا اون موقع هوندا به بهبود و بهینه کردن خودش و
  تیم بدنه و شاسی تورو روسو با بروزرسانی های مختلف ادامه میدهند،ولی یک حسی بهم میگه از فرانسه یا المان ، ما یک جهش عالی از این هوندا و تورو روسو خواهیـــــــــم دید.
  ویلیامز مارتینی متاسفانه گویا امسال فقط قرار حضور داشته باشند.
  از پدی بعید هستش که نتونسته باشه ، از نظر فنی یک ماشین قابل قبول ، حداقل در حد سال قبلشان فراهم کنه.
  تیم ویلیامز واقعا حیفه.

  دوستــــــــان مستنــــــــــد تیم ویلیامز را اگر ندیدید ، میتوانید از طریق ارشیو شبکه ورزش اگر اشتباه نکنم ببینید.
  بسیار زیبا و تاثیر گذار ساخته شده، البته طبق سنت همیشگی مملو از سانسور است اما با این حال خیلی زیبا است.
  یشنهاد میڪنـــــــم عزیزانی که ندیدن حتما این مستند را که از حتی قبل از شکل گیری ویلیامز تا زمانی که بوتاس هم در این تیم رانندگی میکند را نشان میدهد.
  به امید مسابقه ای مهیج.
  البته من هوادار لوییس و مرسدس هستم.
  ولی به امید درخشش فوق العاده مک لارن، هاس و همچنین تورو روسو …..

   • Akbar (Ghasemi)

    10

    4

    آره طبق تحربه تا آخرین دور q3 هم هر بار یکی بیاد صدر بازم دست کم پل پوزیشن نقره ایه مگه گاف بدن راننده هاش، ریس رو باید ببینیم اوضاع چجوره

   • DR.ARDALAN

    0

    0

    دوست خوبم، من خارج از کشورم از طریق شبکه sky F1 میبینم.
    اما شما نرم افزار mobdro را دانلود کن، بعدش واردش که شدی در قسمت اسپرت کانال SKY F1 را پیدا کن، تمام اتفاقات را بصورت مستقیم ببین. فقط فکر کنم شما در ایران VPN باید داشته با‌شی، احتمالا فیلتر باید باشه البته با VPN دیگه مشکلی نخواهی داشت.
    موفق باشی.

  • max verstapen

   9

   4

   درمورد بحرین میشه گفت که ۴ تا مستقیمی داره که دوتاش DRS داره و البته اون دوتای دیگش چیزی کم نمیاره چون راحت تادنده ۶ و ۷ میرن . پیست پهن هستش و دیواره ای وجود نداره پس بصورت بالقوه راننده ها ترس از برخورد با دیواره ندارن و ریسک بیشتری برای سبقت گیری میکنن وطبیعتا از استرالیا بیشتر سبقت گیری خواهیم دید پیست برعکس استرالیا که دانفورس زیادی لازم داشت این پیست دانفورس کمتری لازم داره کل مطالب بالا یعنی اینکه روی کاغذ شانس مرسدس و همیلتون فوق العاده زیادتر از فتل و فراری هستش درحقیقت اون پیستایی که مرسدس دوست داره یکیش سخیر بحرین هستش که اگه مثل پارسال گند نزنن میتونن اول و دوم رو بدست بیارن.

 2. سجاد

  10

  0

  ببخشید.من اول تشکر میکنم.پارسال جدولاتون کامل بود.نوع لاستیکی که باهاش تایم زدن رو هم مثل پارسال ثبت کنید اگر امکان داره.ممنون
  تا اینجا به غیر از تایم ریکیاردو بقیه حتی از تمرین پارسال هم بیشتره پس قابل اطمینان نیست با توجه به پیشرفت ماشین ها.پیست جزو پیستهای نسبتا سرعتی هست با کفی و مستقیمی زیاد و پیچ های با سرعت کم هم زیاد داره و اگر شرایط دمایی برای مرسدس بد نباشه احتمالا تایم یک رو خواهد زد.

  • SV5

   8

   5

   پارسال که فاصله مرسدس و فراری کمتر به نظر میرسید که مرسدس تو تعیین خط 1، 2 کرد وای به حال امسال. البته فک نکنم اختلاف در حد 0.7 ثانیه توی ملبورن باشه قطعا کمتر از این حرفاس ولی با احتمال بالایی میشه گفت توی بحرین توی تعیین خط همیلتون و فتل بالای 0.5 ثانیه اختلاف داشته باشن توی این پیست نسبتا سرعتی. ولی مرسدس مسابقه سختی خواهد داشت به خاطر دمای وحشتناک بالای بحرین و موتور فراری معمولا با دمای بالا راحت تر کنار میاد، در حالیکه دیدیم مرسدس تو هوای مناسب استرالیا مشکل دما داشت چه برسه اینجا. پیش بینیم دو تا سکو برای مرسدس و احتمالا هم جایگاه خالی سکو برای فتل خواهد بود، اگه هم رایکونن همون چیزی باشه که تو استرالیا نشون داد رقابت جذابی با ردبول ها خواهد داشت، و البته مشکل بزرگ ردبول ها هم هاس خواهد بود، چون اینجا پیست سرعتی تریه و آیرودینامیک نقش کمتری داره هاس ها حتی از استرالیا هم سریعتر خواهند بود.

 3. grandsepehr

  4

  1

  بنظر من رقابت بسیار جذابی میان ردبول و مکلارن وجود دارد یعنی تجربه در مقابل ماشین نسبتا خوب اگه ایراد بر طرف بشه حتما رقابت بین مکس یا دنیل فرقی نداره در مقابل فرناندو بسیار جذاب میشود

 4. Imanmomeni

  11

  1

  با سلام.من تازه عضو شدم.سایت به نسبت خشکسالی امکانات و بدبختی ما ایرانی ها و محرومیت از همه ورزشای روز دنیا بدک نیست.بی انصاف نباشیم خوبه.ولی مهترین چیط لینک انلاین تمرینات و تعیین خط و مسابقس.الان تمرینات جذاب تر از مسابقس.خواهشا این نقیصه رو جبران کنین.ممنون

 5. DR.ARDALAN

  0

  0

  روی صحبتم با عده ای هستش که هنوز مفهوم لایک یا دیس زدن را نمیدانن.
  پیام اول را من گذاشتم. خیلی جالبه که ترتیب جدول را گفتم، قسمتهایی که در متنگفته نشده بود، و از تیم هاس و مک لارن و تورو روسو تعریف کردم.
  بعدش میان برای من دیس میزنن.
  اخه هموطن عزیز اون دیس مفهومش این است که اگر حرفی خلاف واقعیت گفته شده و یا کامنتی را شما مخالف مفهومش هستید ، بهش دیس بزنید.
  ترتیب جدول تمرین یک را که نمیتونی بگی خلاف واقعیت است چون اتفاق افتاده. بقیه کامنت هم ارزوی موفقیت برای تیم های میانه به سمت پایین جدول است، این کجاش دیس زدن داره.
  واقعا فاجعه است ، که مفهوم دیس را عده ای نمیدانن چیست و هدف از قرار دادنش چیست.
  دور از جان عزیزان بزرگوار، منظورم ان عده در اقلیتی هستند که فقط یادگرفتن چطور با مرورگر وارد سایت شوند.

 6. Ali n

  1

  0

  جالبه که بالاترین سرعت رو تو speed trap موتور هوندا زده
  اصلن یادم نیست هوندا با مک لارن حداقل یک بار اینکارو کرده باشه
  به نظر هوندا پیشرفت خوبی کرده

دیدگاه خود را بیان کنید