فرمول یک ایران – اریک بولیر، مدیر مسابقه ای مک لارن، معتقد است که مقررات فنی فرمول یک پس از 2020 باید شامل محدودیت کافی برای اطمینان از شرایط رقابتی یکسان باشد.

1.732 ثانیه، سریعترین و کندترین تیم را در اولین مرحله تعیین خط جایزه بزرگ استرالیا (Q1) از هم تفکیک کرد که از زمان آغاز دوران هیبریدی در سال 2014، این مورد در پیست ملبورن بی سابقه بوده است اما در مرحله ی پایانی تعیین خط (Q3) فاصله ی زمانی جایگاه پنجم، دنیل ریکاردو و ششم،  کوین مگنوسن با راننده پیشتاز بیش از یک ثانیه بوده است.

راننده ی مرسدس اختلاف زمانی هفت‌ دهم ثانیه‌ای با کیمی رایکونن را ثبت کرد و دور لوییس همیلتون انتظارات همگان برای یک فصل رقابتی نزدیک را از بین برد.

بولیر اذعان کرد:

این همان چیزی است که ما با آن مشکل داریم. این مقررات چند سال پیش طراحی شده بود و این همان جایی است که ما الان رسیده ایم. تا زمانی که همه ما نتوانیم به یک نوع ثبات در عملکرد دست یابیم، این اتفاق خواهد افتاد.

مرسدس یک موتور و ماشین بسیار رقابتی را از آغاز دوران هیبریدی طراحی کرده است و به نظر می رسد بسیار سخت است که به موفقیت آنها دست یافت.

اکنون ما باید آزادی کافی را داشته باشیم  و از قوانین جدید تنظیم‌شده فیا برای سال 2021 استفاده کنیم و امیدواریم محدودیت های کافی در این زمینه برای از بین بردن این شکاف و یا داشتن شرایط رقابتی یکسان را داشته باشیم.

اریک بولیر – مدیر تیم مکلارن رنو

قرار است لیبرتی مدیا که فرمول1 را سال گذشته در دست گرفت، در گرندپری بحرین تیم ها و تولید کنندگان موتور را از آخرین طرح خود برای چرخۀ مقررات بعدی فرمول 1 برای سال 2021، آگاه کند.

کاهش فاصله بین تیم‌ها در میان اهداف جدید مدیر فرمول1 می‌باشد، که با محدودیت هزینه‌ها و استاندارد سازی قطعات به عنوان اقدامات بالقوه برای این پی‌آمد همراه خواهد بود.

بولیر ادامه داد:

همۀ ما می خواهیم یک نمایش عالی داشته باشیم، همۀ ما می خواهیم ماشین هایی را که در حال رقابت در پیست هستند را ببینیم. این همان چیزی است که طرفداران می خواهند ببینند.

ما باید یک نوع سطح رقابتی داشته باشیم که فاصلۀ بین نفر اول و آخر آن بسیار نزدیک باشد. و این همان جذابیت ورزش است.

گانتر اشتاینر

امیدواری او از آینده فرمول یک کاملا همسو با گانتر اشتاینر مدیر تیم هاس بود که معتقد است تیم های نیمه دوم جدول در حال مبارزه با شکستن و فروپاشی می‌باشند، درحالی که تیم های برتر پول روی پول می گذارند.

اشتاینر اذعان کرد:

در حال حاضر یک شکاف بزرگ وجود دارد، بنابراین شما شاهد این می‌باشید که سه تیم برتر برای قهرمانی مبارزه می کنند و مابقی تیم ها برای فرار از شکست و جلوگیری از فروپاشی مبارزه می کنند..

آنها برای به دست آوردن پول، هزینه کردن و سرمایه گذاری آن، کار منطقی می کنند، ما نمی توانیم و این بخشی از رقابت می‌باشد، اما آیا این نوع رقابت برای ورزش مناسب است؟ من چنین فکر نمی کنم.

اگر به یاد بیاوریم آخرین پیروزی مک لارن، برد جنسن باتن در گرندپری برزیل ۲۰۱۲ می باشد. آیا مکلارن باز خواهد گشت؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید