فرمول یک ایرانمکس ورشتپن مجبور بود تا در گرندپری استرالیا، با یک RB14 خراب دست و پنجه نرم کند. او در نهایت به رتبه ششم دست پیدا کرد.

راننده ردبول در دور آغاز مسابقه جایگاه خود را به کوین مگنوسن واگذار کرد. هنگامی که در تلاش بود تا رتبه خود را باز پس بگیرد، خودروی او اسپین شد. این موضوع باعث شد تا راننده جوان هلندی از رده ششم به هشتم نزول کند.

با وجود این که به مسابقه امسال DRS سومی هم اضافه شده بود، مکس ورشتپن نیز مانند بسیاری از رانندگان در سبقت گیری در آلبرت پارک با مشکل رو به رو شد. او کار را در رده ششم به پایان رساند.

مکس ورشتپن - تمرین سوم گرندپری استرالیا 2018

مکس ورشتپن – استرالیا 2018

ورشتپن گفت:

پس از یک استارت خوب، کمی در پیچ اول بدشانس بودم و از جای خود کنار رفتم.

سپس ناگهان مشکلات زیادی در خودرو به وجود آمد؛ مشکلات تعادل. پس از چهار یا پنج دور متوجه شدیم که چیزی در خودرو هست که از کار افتاده و تمام مدت در میان پیچ ها سبب از دست رفتن گریپ می‌شود. در یک لحظه گیر افتادم و خودرو اسپین شد.

این موضوع ایده آل نبود اما شانس آوردم که با چرخش 360 درجه‌ای، جایگاه‌های زیادی از دست ندادم. پس از چنین اتفاقی در معرض حمله دیگران قرار می‌گیرید اما در این پیست نمی‌توانید سبقت بگیرید که مایه تاسف است.

با موقعیتی که در آن بودیم و خرابی که داشتیم، همچنان موفق شدیم چند امتیاز ثبت کنیم.

به محض این که در هوای غیرکثیف قرار گرفتیم سرعت خوبی داشتیم. جایی برای نگرانی نیست. تنها باید راهی برای یک تعیین خط خوب پیدا کنیم و پس از آن همه چیز در مسابقه به خودی خود خوب پیش خواهد رفت.

پس از مسابقه ردبول تایید کرد که کف خودروی مکس ورشتپن در آغاز مسابقه دچار اشکال شده است. این موضوع نه تنها بر سرعت خودرو تاثیر گذاشته، بلکه سبب اسپینی شد که ورشتپن در دور دهم مسابقه آن را تجربه کرد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید