فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون اعتراف کرد که وقتی سباستین فتل در مسابقه گرندپری استرالیا پیشتاز شد، چیزی که چشمانش می دیدند را نمی توانست باور کند.

همیلتون پس از دوم شدن گفت:

امروز هر کاری که می توانستم کردم، ولی این چیزی نبود که کسی انتظارش را داشته باشد.

همیلتون پس از یک تعیین خط موفق مسابقه را از رده نخست استارت زد و توانست جایگاه اولش را در شروع مسابقه حفظ کند. ولی شرایط ماشین ایمنی مسابقه باعث شد تا فتل از آن سود ببرد و اولی را برای خودش کند.

همیلتون در این باره گفت:

هنوز نمی توانم بفهمم واقعا چه اتفاقی افتاد. فکر می کنم هر کاری که باید انجام می دادم را انجام دادم. ماشین ایمنی آمد و من داشتم کارم را می کردم که در دقیقه آخر به من گفتند فراری دارد بیرون می آید.

اصلا نمی دانستم که فراری به پیت آمده است. از همان لحظه تا پایان مسابقه هنوز آن اتفاق را باور نمی کردم.

وقتی برای ملاقات با مهندسینم به جلسه بروم مطمئنا می فهمم چه اتفاقی افتاده است.

Gridlineup

خط شروع گرندپری استرالیا 2018

همیلتون سعی کرد که در شروع دوباره فتل را بگیرد و چند دوری هم به او فشار آورد ولی ماشینش قفل کرد و فرصت را از دست داد.

لوئیس گفت:

من تشنه تلاش و بازگشت از هر سناریویی که اتفاق افتاده بود بودم. چه اشتباهی بوده یا نبوده باشد. ریسک کردم و می توانستم همه امتیاز را از دست بدهم.

پیست فوق العاده است ولی سبقت گرفتن در آن بسیار دشوار است. حتی با وجود یک DRS بیشتر.

در آخر سعی کردم که به یک جنگ دیگر فک کنم و موتور را سالم نگه دارم و بعدا امتیاز جمع کنم. فکر می کنم تصمیم معقولی گرفتم.

سکوی استرالیا 2018 - برد فتل و دوم شدن همیلتون

سکوی استرالیا 2018 – برد فتل و دوم شدن همیلتون

همیلتون مسابقه را در رده دوم تمام کرد. این هشتمین سکوی همیلتون در استرالیا بود، بیشتر از هر راننده دیگری، و همیلتون هم سعی می کند که به جنبه مثبت مسابقه امروز توجه کند.

همیلتون گفت:

صادقانه آخر هفته فوق العاده ای بود. این که بیایم و عملکرد بی نظیری به نمایش بگذاریم.

به سباستین و فراری تبریک می گویم. مطمئنا امروز آن ها عملکرد بهتری داشتند… آن ها خیلی خیلی سریع بودند.

ما هنوز سرعت خوبی داشتیم و تعیین خط فوق العاده بود، و در پایان مسابقه هم فشار خوبی آوردم. حداقل در قلبم فکر می کنم که هر کاری که می توانستم را انجام دادم. فکر می کنم تیم در شرایط فعلی سختی می کشد ولی دوباره متحد می شویم و روی کارمان تمرکز می کنیم.

راه خیلی طولانی ای برای قهرمانی در پیش است. همه چیز در یک مسابقه مشخص نمی شود. این چیزی است که تلاش دارم روی آن تمرکز کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

29 دیدگاه

 1. ...m6...

  20

  43

  قابل توجه فتل فنا سبقت تو این پیست سخته والا ماهم بودیم یهو نم سیستم چی بود اسمش یادم رفت بعد پنج سال خراب بشه و اطلاعات نده و یهو فراری جلومون سبز بشه و اینا ماهم این اتفاقات رو باور نمیکردیم فراری فقط و فقط از روی شانس این مسابقه رو برد و این که این پیست سبققت توش سخته به امید قهرمانی در بحرین

  • saeedsl1

   42

   21

   از روی شانس!!!

   خوبه الان همین مسابقه استرالیاس!!

   یاد پارسال بخیر ک عرضه نداشت از ی بچه ۱۸ ساله سبقت بگیره و گفت غیر ممکنه??

   ضمنن هر وقت حرف از شانس زدی یاد جامپ استارت پارسال بوتاس و مسابقه سنگاپور و مالزی و سوزوکا بیفت و دیگ چیزی نگو?

   • ...m6...

    19

    30

    ما انکار نمیکنیم که سنگاپور یه خوش شانسی برای مرسدس و همیلتون بود …مالزی? نه مالزی و سوزوکا مثلا میخواست چکار کنه نکنه اگه اون بلاها بر سرش نازل نمیشدp1رو داشت؟ بابا دست بردارید این موفقیتو فراری میدون هاس و سیفتی کارو اون سیستم مسخره ی مرسدس بود ??

   • Fastboy 44

    3

    3

    مطمئت باش MR.HONESTLY شما هم پشت اون بچه 18 ساله قرار میگرفت نمیتانست سبقت بگیره و میگفت
    Honsetly what are we doing?racing or ping pong?
    ?

  • JBjb

   37

   8

   دوست عزیز جناب …m6… حدود 10 ماه قبل رو بیاد بیار که توی استارت اسپانیا فتل از همیلتون سبقت گرفت و پیچ1 رو گرفت و با اختلاف زیاد تا وسط مسابقه پیشتاز بود که بخاطر سیفتی کار مجازی ، همیلتون رفت پیت لین و اختلاف ش با فتل موقع بیرون اومدن از پیت از اونچیزی که می باسیت در حالت عادی می بود کمتر شد و با لاستیک نرم تر و دی ار اس برنده شد.

   چین رو هم یادت بیار! برخوردهای وشتپن با فتل تو کانادا سنگاپور و مکزیک هم یادت بیار! جامپ استارت بوتاس توی اتریش! فاجعه مالزی پیش اومد و اصلا تایم نتونست بزنه! فاجعه شمع سوزوندن سوزکای ژاپن و مسابقه ای که از دست رفت کلا . انشالله تلافی همه ی اینها مثل اسپانیا ی پارسال که امروز جبران شد امسال هم در ادامه جبران بشه

   خداوکیلی هواداری همیلتون هیچ وقت نباید از شانس حرف بزنن

   سال 2014 و 2015 بارها همیلتون بخاطر سیفتی کار و پرچم زرد نفع برد و برنده شد خصوصا سر خرابکاری های استاد لرد پاستور مالدونادو ! طرفدار های روزبرگ باید خوب بیاد داشته باشن

   • Yasiin

    7

    17

    کدوم ریس دقیقا از سیفتی کار سود برد؟؟ بگو تا نیومدم پی ویت

   • DR.ARDALAN

    6

    21

    خوبی شما؟ مکزیک را نام نبر چون رسوایی برای فتل است. یا شما فراموشی داری ، یا اینکه خودت را به فراموشی میزنی، یا اینکه معنی رسوایی نمیدانید چیست. اما یک عقبگرد بکن به اون تاریخ تا ببینی کارشناسان در مورد ضربع زدن فتل به لوییس چه گفتند.
    چه قدر شماها با حالین، فقط کم مانده بگن در باکو لوییس عقب عقب اومد زد ، یا اینکه فتل اگر زده به لوییس ببین جقدر بد شانسیم که جریمه اش کردن.
    بروید خوش باشید چون دیگر این اتفاق نخواهد افتاد . این اخرین باری است که شما میتوانید لذتداینگونه امتیازات هوا اورده را ببرید.
    این امتیاز هم به سنگاپور لوییس. دلم نیخواد بعد از مونزا ببینم حالتان چطور است.

   • S5

    9

    6

    Dr Ardalan
    خوشم میاد خط و نشونم که میخواید بکشید واسه پیستهای تخته گازی مثل مونزا میکشید. یعنی خودتونم از همه چیز باخبرید ولی واستون سخته اعتراف کنید

  • josef6565

   5

   3

   ماشین مرسدس یکهو بیش از نیم ثانیه از چند دور قبل خودش که سریع بودند سریع تر شد که حیرت انگیز بود ولی حتی مرسدس هم آخر کم آورد و اینکه فتل ماشین رو خیلی با سیاست میروند و اصلا تحت استرس قرار نمیگرفت و هر موقع که مرسدس به محدوده دی آر اس میرسید خودش رو یکم سریع تر میکرد و نجات پیدا میکرد و این طوری مصرف سوخت و باتری رو مدیریت میکرد درست همون کاری که گوزن های سیاه آفریقایی در برابر گربه سانان در طبیعت انجام میدهند. چیزی که مرسدس برای بیش از ده دور انجام داد ردبول فقط تونست یک دور و اون هم دور آخر انجام بده.

 2. REZA.M

  38

  12

  لویس جان نتیجه مغرور بودن همینه.توی کنفرانس بعد از تعیین خط وقتی سب و دنی به تو گفته بودن ماشین مرسدس یه دکمه جادویی داره و بعد هم تو به سب گفته بودی من با اون تعیین خط لبخند رو از روی تو برداشتم یه لحظه هم فکر اینو نمی کردی.یه نگاه به اون بالا بنداز حالا کیه که داره میخنده تو امروز از غرور بیجای خودت شکست خوردی.

 3. Farid

  23

  7

  اخی هنوز باورش نمیشه!! ببین یه بار بدشانسی اورده چطوری حرف میزنه دربارش!!! حالا میتونه ذره ای از حس و حال سباستین وتل رو وقتی پارسال تو نیم فصل دوم و مسابقات اسیایی بدشانسی ولش نمیکرد رو درک کنه!! یا میتونه درک کنه که تو اسپانیای پارسال که همین بلا دقیقا سر وتل اومد چه حالی داشته اون موقع!!

 4. DR.ARDALAN

  7

  15

  اون عده که گفتن جامپ استارت بوتاس خیلی زشته براتون، که وقتی رانندتون مثل همیشه گفت ببخشید، شما طبق معمول بی منطق حرف بزنید. اشکالی نداره، در ضمن در اسپانیا لوییس پشت فتل در امد و سبقت گرفت ، اما اینجا فتل که تا اواسط مسابقه عرضه نداشت به کیمی برسه جلو افتاد. خیلی فرق مسابقه است.
  در سنگاپور فتل بود که زد خودش را نابود گرد ، جالبه خودش پذیرفته ولی عده ای کودک نمیپذیزند.

  • Svettel46

   6

   3

   همین بی عرضه به قول تو(قهرمان فراریا) اول شد
   الان حرفت چیه؟؟؟شاید منظورت اینه که همیلتون بی عرضه بود نتونست با اون هیولا ازش عبور کنه ,خودشا به آسمون و زمین زد ولی نتونسسسسسسسسسسسسسسستت

  • josef6565

   5

   1

   این چه حرفیه برادر!!!!!!
   فتل و استراتژیست های تیم داشتن انرژی ماشین رو نگه میداشتند که با توجه به برتری فراری در حفظ تایر دور بیشتری زده و متعقبا برای بخش دوم مسابقه لاستیک آلترا استفاده کنند و فتل رو بعد از تعویض لاستیک خیلی سریع کنند.

 5. OWL

  4

  0

  مسابقه جالبی نبود.سبقت تو رده های بالا نبود.تنها چیزی که نسبت به فصل قبل تغییر کرده٬پیشرفت مکلارن هست.ولی در حدی نیست که ردبول هارو به چالش بکشه.
  از همین الان معلومه مرسدس قهرمانه مگه اینکه تا آخر فصل مثل همین مسابقه ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم بدن تا مرسدس اول نشه.
  باید یه فکر اساسی به حال فرمول یک بکنن٬مخاطبین فرمول یک کم کم دارن به موتو جی پی علاقه نشون میدن٫دلیلش هم پر واضحه.

 6. iman

  9

  1

  واقعا خیلی خنده داره که یه عده قهرمانی سال قبل انگلیسی رو به توانایی فنی نسبت به سب ربط میدن، همیلتون پارسال واقعا خوش شانستر ازفتل بود با وجود اینکه خودروی بنز توی سه چهارم پیستها برتری کامل داشت.هر کس این انکار کنه یا مسابقات رو ندیده یا داره دروغ میگه

 7. حسام

  5

  1

  حالا بیاد بیار که رزبرگ چی میکشید اونم نه یک مسابقه بلکه تو کل فصل تا تو طبق قرارداد شانس اصلیه قهرمانی باشی و راننده صاحب سبک و شایسته تو رتبه ی پائین تر قرار بگیره

 8. پوریا

  4

  1

  بالاخره این چه داستانیه که مرسدس تو تعیین خط اینقدر هاره ؟!؟!؟ تو مسابقه نتونست فتل رو بگیره ،بنظر فقط فقط برتری مرسدس تو کفیه،تو پیچ ها سرعت بقیه رو نداره مخصوصا اگه پشت یه ماشین دیگه باشه و هوای تمیز نگیره ،تو پیست هایی که کفی بلند ندارن،مرسدس مشکل داره .این چیه که موتور مرسدس داره و بقیه تو کفشن????

 9. Empt1984

  5

  1

  آقا چرا ردبول اينجوريه هيچ فرقي نكرده
  دارن چيكا ميكنن مهندساش
  در ضمن خدمت دوستان عرض كنم واسه قهرمان شدن همه ي عوامل تيمي دخيله لوييس و سب هيچ وقت به تنهايي برنده نيستن
  واسه سب عملكرد ضعيفه فراري تو سال قبل خيلي به چشم ميومد در صورتي كه مرسدس پارسال عالي عمل كرد و جاي هيچ بهانه اي واسه لوييس نذاشت خب اونم كارش و درست انجام داد وقتي ميگه شكه شدم واقعا همينه چون بايد بهش اطلاعات صحيح بدن وقتي تيم ضعيف عمل ميكنه با فشار نميشه چيزيو گرفت موتوري كه بايد ٥ تا مسابقه بده نميشه اينقدر واسه يه مسابقه بهش فشار آورد اونم تو پيستي كه ماشين عملكردش ١٠٠ درصد نيست
  اگه همه چيز راننده باشه هاس چرا نتونست سكو يا امتياز بگيره با اون شروع عالي؟
  اينقد سر خوب بودن و بد اين دوتا كل كل نكنين

 10. nohead

  6

  3

  سلام. تعصب بیجا و حرفای بدون فکر اصلا در شان ما که بعنوان تماشگر حرفه ایی اف ۱ خوب نیست. منطق تمام ورزشها سوای از مهارت شرکت کنندگان و استراتژی تیم و مربیان. یه طرف انکار نشدنیش چیزی هست بنام شانس. شانس رو یه سری اتفاقات خواسته یا ناخواسته تو هر ورزشی رو رقم میزنه. حالا یسری از این شانس سود میکنن یه سری هم ضرر، آقای لوییس پارسال همش سود کرد . امسال انشالله همش ضرر میکنه. پس دعوا نکنید و با هم دوست و مهربون باشید. به امید قهرمانی کینگ بزرگ. پسر هوفنهایم. فتل دوستداشتنی. ??

دیدگاه خود را بیان کنید