فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده تیم فراری با وجود پیروزی در ملبورن استرالیا معتقد است که ماشینش هنوز هم رده با ماشین تیم مرسدس نیست.

فتل و هم تیمی اش کیمی رایکونن توانایی رقابت با همیلتون را در تعیین خط استرالیا نداشتند، و هر دو تقریبا 0.7 ثانیه از این راننده بریتانیایی کندتر بودند. ولی یک استراتژی متفاوت و شانس خوب فراری به خاطر آمدن ماشین ایمنی به فتل اجازه داد که از رده سوم به جایگاه نخست برسد و همیلتون را از پیروزی دور نگه دارد.

فتل اذعان کرد که خوش شانس بوده و فراری هنوز در جایی که می خواهد نیست.

او گفت:

اگر خوب به فاصله ها در این آخر هفته نگاه کنید می فهمید که با مرسدس هم رده نیستیم. بنابراین می دانیم که الان جایی که می خواهیم نیستیم چون می خواهیم سریع تر باشیم.

گرندپری امسال همانند سال قبل بود و فتل بار دیگر با استراتژی خوب توانست همیلتون را شکست دهد ولی فتل می گوید که این شرایط متفاوت بود و پیروزی این یکشنبه یک غافلگیری کامل بوده است.

فتل ادامه داد:

ما سال گذشته سرعت بیشتری داشتیم، سال گذشته ما بودیم که آن ها را تحت فشار قرار داده بودیم. با وجود اینکه لوئیس پیشتاز بود ما او را تحت فشار قرار داده بودیم، پس او مجبور شد که به پیت برود و ما از آن سود بردیم چون سرعت داشتیم.

فکر نمی کنم امروز سرعت کافی را برای رسیدن به آن ها داشتیم. ما هنوز سرعت کافی را داریم که پیشتاز بمانیم و رسیدن به ما را برایش سخت کنیم، و در مقایسه با بقیه به نظر نمی رسید که یک قطار دنبال ما باشد، پس فکر می کنم سرعت خوبی داشتیم.

Sebastian-Vettel

سباستین فتل – برنده گرندپری استرالیا 2018

جدایی از همیلتون و رایکونن هنگام ماشین ایمنی به فتل شانس پیروزی را داد. فتل پیشتاز شد هر چند که می گوید به ماشینش هنوز اعتماد کامل ندارد.

سباستین گفت:

فکر می کنم ماشین پتانسیل خوبی دارد، ولی هنوز کمی با آن مشکل دارم. من می خواهم که وقتی پا روی ترمز می گذارم یا می پیچم ماشین سریع باشد ولی هنوز در این زمینه راضی نیستم.

پس یک جوری کنار آمدن است، چون این کار ماست که با وجود مشکلاتی که داریم رانندگی کنیم. داستان بزرگی نیست، فکر می کنم می توانیم با آن کنار بیایم، ولی معتقدم می توانیم به بهترین شرایط برسیم، در چنین پیستی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم.

امروز باد زیاد بود، توفانی بود، من تلاش کردم که فشار بیاورم ولی در عین حال می خواستم که شرایط را ایمن نگه دارم و از دستش ندهم و این چیزی است که تفاوت را ایجاد می کند. وقتی شما به ماشین اعتماد داشته باشید به دومی فکر نمی کنید، می روید و انجامش می دهید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

24 دیدگاه

 1. ايزديار

  40

  1

  خيلي دير اخبار رو بر روي سايت بارگذاري كرديد
  قبلا همزمان با پرچم شطرنجي، اخبار بر روي سايت مي آمد
  اما هم براي موتوجي پي و هم براي مسابقه امروز ، حدودا ٢ الي ٣ ساعت تاخير داشتيد.
  بنظر اين فصل مديريت سايت يا گروه تحريريه با مشكلي دست و پنجه نرم مي كنند كه ما بي اطلاعيم.

 2. سجاد

  31

  1

  واقعا اینطوره.ولی خوشحالم که تیمای دیگه نزدیکن به هم هاس-رنو-مک لارن.تیم رنو پتانسیل بالایی داره ولی متاسفانه استراتژی های ضعیفی داره مثل امروز.

 3. Svettel46

  40

  7

  اول فصل دوتا راننده هر کدام به شکلی گفتند که در حد مرسدس نیستیم(دنی و فتل)
  ولی همیشه باید امیدوار بود ,فتل بی نقص رانندگی کرد ولی کیمی اخرا خیلی عقب کشید ,
  ایشالا این فصل قهرمانی مال فراری باشه

 4. mershari

  43

  11

  بزرگترین هنر همیلتون تو ماشینی غیر از مرسدس میتونه این باشه ک لپ نشه… یه فصل کسل کنندهدیگه مرسدس با فاصله ماشینه بهتریه
  امیدوار بودیم ماشین بهتری از فراری ببینیم ولی ظاهرا ماشین 2016 تکرار شده …

   • saeedsl1

    35

    12

    مکزیک پارسال

    قهرمان لپی????

    ضمنن هنرش تو غیر فراری اینه ک بالاتر از بولت و فدرر و نادال و لبرون جیمز و مسی و رونالدو بهترین ورزشکار سال بشه با اینک تیمش این جایزه رو نگرفته(درست برعکس مرسدس و لوییس)?

   • Svettel46

    25

    8

    چرا ناراحت میشی,شما که خودت راننده طراز اولی هستی بشین پشت فرمون فراری,فتل رو بیرونش کن ???

   • mershari

    4

    0

    خدا روزیو نیاره این دوتا تو یه ماشین برابر باشن. دیدنیه چهره های شما?

   • راشی فتل

    0

    0

    خخخ پارسال کی ود میگفت شمنس اوردم که فتل ازم جلو نزد با ماشین با ماشین کند تر فتل

  • Yasiin

   5

   12

   شما جایگاهتون امسال سوراخ موشه مطمئن باشید پارسال سرو از سوراخ موش اوردید بیرون ولی امسال برمی‌گردید داخل دوباره?شب درازه و قلندر بیدار

   • Svettel46

    9

    3

    شما چرا ناراحت میشی,خدا کنه همیلتون 10بار قهرمان جهان بشه واسه ما که مهم نیست مشتی,هنوز شما نفهمیدین که ما فتل رو شخصیت و طرز رانندگی شو دوست داریم نه قهرمانیاش(یک قرونش به ما نمیرسه پس الکی داد و بیداد نکن)
    البته شما رو نمیدونم فک کنم فقط جام پرست باشین

 5. cfz

  9

  23

  چرا نظر من تایید نشد؟ فحش دادم یا توهین کردم؟
  .
  گفتم که در حد لوییس نیستی خطاب ب فتل بود
  .
  خب از نظر من فتل در حد لوییس نیست. نظرات پر از توهین هم میبینیم گاهی وقتا نظر من ک توهینی نبود

 6. Mehrdad

  18

  3

  خیلی امیدوارم بودم به این ماشین فراری ولی انگار یه فاجعه ساختن که کم کم به ردبول هم میبازن حق با فتله پارسال فراری تو همچین پیست های حداقل حرفی واسه گفتن داشت امسال وقتی استرالیا اینقد ضعیف بودن تو مونزا دیگه احتمال زیاد لپ میشن فراریا
  افرین به تیم مرسدس هنر میخواد چندین سال ساختن یک ماشین قهرمان
  امسال یکی از کسل کننده ترین سالهای فرمول یک میشه

 7. M.SH

  5

  3

  همچین ماشینی ساختن برادر من عرضه میخواد فراری و رنو هم دارن بسازن و بتازن
  البته که تو این چندسال نداشتن وقتی یه چیزی خوبه باید تعریفشو داد احسنت گفت شما هم میتونید تبریک بگین به مرسدس

  • M.SH

   4

   1

   داداش یه زمانی ایران هم قهرمان آسیا بود ولی الان چی آرزو داریم حداقل چشممون رنگ فینال رو ببینه واقعا خیلی کارشون درسته همچین ماشینی ساختن که کل جهان رو تحت تاثیر قرار دادن شوخی نیست البته همون فراری و رنو هم خیلی کار درستن ولی فعلا مرسدس قویتر نشون داده

 8. Svettel46

  2

  0

  Yassinاگر دقیقا برعکس گفتم,می تونی بری تمام پیام ها رو چک کنی ببینی طرفداران فراری هی میگن پنجمین قهرمانیت مبارک پسر سریع یا مرسدس ها …….من تا حالا ندیدم یک فراری فن بگه پیش به سوی پنجمی.
  ???

 9. Reza

  1

  0

  متأسفانه به نظر می رسه ماشیا امسال فراری خیلی فاصله با مرسدس داره پارسال فراری به راحتی میتوانست به مرسدس فشار بیار ولی امسال به نظر میرسه اختلاف فاحش … مسابقه قبل وقتی همیلتون ۳ تا ۴ ثانیه عقب بود در یک لپ به ۱ ثانیه میرسوند … متاسفانه بعید میدونم بجز موناکو و سنگاپور شاید یک ذره هم ژاپن فتل شانسی داشته باشه

 10. Svettel46

  2

  0

  بیخیال بابا بزار هر چی میخواد پیش بیاد فتل تمام تلاشش رو میکنه این مهمه هر چند مرسدس دست بالا رو داره,از رانندگی فتل و آلونسو لذت بر بقیه رو ولش

دیدگاه خود را بیان کنید