فرمول یک ایرانلوییس همیلتون، راننده ای که از چهار فصل اخیر فرمول یک، در سه فصل قهرمان شده و درصدد کسب پنجمین قهرمانی خود است؛ پس ناگفته پیداست که شکست دادن او کار هر کسی نیست.

اما در سال 2016 این نیکو رزبرگ بود که در فصل فوق العاده اش، طلسم شکست ناپذیری همیلتون را شکست و قهرمان شد. وی در این باره می گوید:

ضعفی که لوییس دارد فقدان هماهنگی است. او وقتی آن را نشان می دهد که دقیقاً روی آن(پیروزی) تمرکز نکرده باشد. اگر شما بتوانید آن را از او بگیرید و تا جای ممکن آن را بدست آورید، قادر خواهید بود او را برای مدت بیشتری متوقف کنید.

باید تا جای ممکن آن را بدست آورید، دقیقاً، کاری که سباستین فتل در سال گذشته انجام داد.

وقتی لوییس آخر هفته های خوب خود را دارد، تقریباً شکست ناپذیر است، او به طرز باورنکردنی سریع است و شاید بهترین فرد آنجا باشد. تنها راه شکست لوییس اینست که همه چیز 100 درصد باشد و یک فصل عالی را تمام کنید. در غیر این صورت شانسی وجود ندارد.

قهرمان سابق مسابقات فرمول یک که در فصل 2018 به صورت نیمه وقت با شبکه اسکای همکاری خواهد کرد، امیدوار است در این فصل جانشین او در تیم مرسدس، والتری بوتاس وظیفه اش را به خوبی انجام دهد، آن هم در شرایطی که فراری و ردبول به جدال در صدر اضافه شده اند. او ادامه می دهد:

امیدوارم والتری امسال بتواند حتی (به همیلتون) نزدیک تر باشد، چون پارسال او چند چراغ روشن نمایش داد اما فاقد هماهنگی بود. فکر می کنم او می تواند انجامش دهد، فکر می کنم می تواند خیلی خیلی نزدیک تر شود. این چیزی است که می خواهیم ببینیم، می خواهیم یک نبرد درون تیمی خوب ببینیم.

سباستین باید چالش بعدی لوییس باشد. درباره کیمی رایکونن، با نگاه به فصل قبل، آسان نخواهد بود اما شاید امسال بتواند چیز بیشتری نشان بدهد.

درباره مردان ردبول به ماشین آنها بستگی دارد. اگر خودروی آنها خوب باشد، آن دو از جذاب ترین چشم انداز ها خواهند بود و هر وقت که آنها آن جلو هستند اتفاقات جالبی می افتد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. REZA.M

  18

  15

  تنها چیز شکست ناپذیر در تیم مرسدس موتور مرسدس هستش.قبول دارم همیلتون هم راننده خوبیه ولی اصلا در حد یه کسایی مثل فتل و آلونسو نیست که متاسفانه اصلا ماشینشون در حد همیلتون نیست که بتونن خوب باش رقابت کنن.ومنکر این هم نیستم که یه راننده برای قهرمانی به یه ماشین خوب هم نیاز داره.اما برای شکست همیلتون فقط یه ماشین در حد ماشین مرسدس و یا حتی کمی ضعیفتر نیازه نه هیچ چیز دیگه ای.

  • cfz

   5

   9

   تنها چیز شکست ناپذیر در تیم مرسدس موتور مرسدس هستش.قبول دارم همیلتون هم راننده خوبیه ولی اصلا در حد یه کسایی مثل فتل و آلونسو نیست
   اشکهایش را پاک میکند و از خدا میخواهد امسال یک معجزه رخ دهد که لوییس نتواند به خط پایان برسد :)))))))

  • Yasiin

   12

   10

   فتوا رو صادر کرد.اون کی بود که الونسو رو تو سال اولش برد؟ ? کی بود تو سال 2012 با ماشین ضعیفتر بیشتر از فتل پول پوزیشن زد؟ کی بود تو سال 2009 با ماشین لپی مکلارن 4تا پول زد و دوتا ریس برد؟? کی بود سال 2012 تو مسابقه امریکا فتلو با خاک یکسان کرد به طوری ک فتل اومد جفتشو تشویقش کرد؟ کی بود تو اسپا 2017 درس رانندگی داد به فتل کما اینکه تو بحرین 2014 هم همینکارو با رزبرگ کرد.کی بود تو مونزا 2014 از لحاظ شخصیتی خورد کرد رزبرگو با رانندگی بینظرش؟ ? اون کیه رکورد های پول پوزیشن تاریخ اف وان رو شکسته و وقتی امارشو کنار ایرتون سنای فقد میذاریم میبینیم تعداد پول هایی ک با ماشین غیر برتر زده بیستر از سناس؟?…

   • Yasiin

    7

    8

    بیدار شو مرد… بیدار شو… یه بچه رو بشون پا تلویزیون چهارتا ریس از فتلو همیلتون نشونش بدی میفهمه کدوم بهتره..کسی ک تا الان متوجه نشده دیگه نمیشه

 2. ...m6...

  10

  12

  بابا روزبرگ تو دیگه باز نشسته شدی سرت تو کارو زندگیت باشه بتوچه اخه لوئیسو چطور شکست بدن یا نه؟اه شورشو داره در میاره لوئیس شکست ناپذیره نه فتل نه هیچکس دیگه لوئیسو نمیتونه شکست بده تو هم شکستش ندادی بدشانسی شکستش داد زرنگ??

  • SP7779

   8

   4

   طرف بازنشست شده
   نمرده که
   قهرمانه جهانه و خیلیا بهش احترام میذارن
   ازش سوال پرسیدن جواب داده
   شکست ناپذیر مرسدسه نه همیلتون وگرنه یادت بیار2009تا2014که همیلتونتون برای رده های3و4میجنگید

  • DR.ARDALAN

   4

   2

   چرا ناراحت میشوید؟
   اینرا دارد کسی میگوید که رقابت کرده باهاش ، یعنی شما بهتر میدانی؟
   ناراحتی ندارد، البته برای هواداران فتل طبیعتا وحشتناک است این اخبار. اینکه مدیرلن تیمها لوییس را تمجید میکنن. اخبارش در این سایت موجود است. اینکه در نظرسنجی همه به لوییس رای میدهند، و جالب اینکه دقیقا این نظرسنجی نشان از این دارد که کسی به موتور قوی لوییس رای نداده ، چون نخواسته بودن که ماشین رای بدهید، به راننده و مهارتش رای دادن.
   و این بعلاوه اخبار تمجید مدیران تیمها بعلاوه اینگونه اخبار وقتی جمع میشوند ، خوب واقعا برایتان تحملش سخت است ، در مقابل اما خبری از دیگران یا صحبتی از مدیران در مورد دیگر راننده ها نمیبینیم.
   پس شما حق داری دوست گرامی.
   اما چه میشه کرد؟

   موفق باشید.

 3. grandsepehr

  4

  2

  با حرف اقا رضا کاملا موافقم بنظرم همیلتون اگه موفق بخاطر ماشینشه و اصلا در حد و اندازه فرناندو نیست نمیدونم درست باشه یا نه ولی تقریبا کمتر از دوسال پیش تو یه سایت رسمی خوندم که نوشته بود فرناندو الونسو جزو 10راننده برتر و تاریخ هستش که بنظرم که الحق راست نوشتن.

 4. ...m6...

  3

  1

  جالبه سایر فنای غیر همیلتونی همه رو راننده میدونن لوئیس کبیرو راننده وانت آبی?بابا دست بردارید لوئیس داره رکورد جا به جا میکنه ببخشیدا روزبرگ هم تو مرسدس بود اما از اون سالایی که تو مرسدس بود فقط ۱ قهرمانی اورد?

دیدگاه خود را بیان کنید