فرمول یک ایران – با نزدیک شدن به اولین گرندپری فصل 2018 گمانه زنی ها درباره توانایی واقعی تیم ها و رقابتی بودن ماشین هایشان روز به روز داغ تر میشوند.با ما همراه باشید تا نتایج تحلیل شبیه سازی های پیش فصل را به حضورتان برسانیم.

در نگاه اول سباستین فتل و فراری در تست های پیش فصل 2018 قدرتمند به نظر میرسند. سباستین فتل رکورد پیست کاتالونیا را از آن خود کرد و کیمی رایکونن هم تیمی او نیز پیشرفت خوبی داشت. فراری پس از مرسدس بیشتر تعداد دور ها را داشت، سرعت و قابلیت اطمینان ماشین فراری هم مناسب بود.

با این وجود فتل پس از آخرین روز تست چندان راضی به نظر نمیرسید و در واقع اگر بخواهیم نگاه موشکافانه تری بیندازیم می توانیم دلالیل آن را بیابیم:

فتل بهترین زمانش را در حالی به ثبت رساند که از لاستیک های هایپر سافت استفاده میکرد. اما اصلی ترین رقیب آن ها، یعنی مرسدس از نرم ترین لاستیک های موجود در این فصل اجتناب کرد و علاوه بر این نتایج شبیه سازی های پیش فصل نیز برای فراری چندان متحیر کننده به نظر نمیرسند. هرچند دو رقیب فراری، یعنی مرسدس و ردبول در شبیه سازی ها ترکیبی از لاستیک ها را به کار بستند که در گرندپری نمیتوانند از آن ترکیب استفاده کنند و این موضوعی است که به طور قطع در نتیجه شبیه سازی ها تاثیر گذار است.

مرسدس و ردبول در این شبیه سازی ها از 3 دست لاستیک مدیوم استفاده کردند، در حالی که به هنگام مسابقه طبق قوانین هر راننده موظف به استفاده از حداقل 2 ترکیب متفاوت از لاستیک ها می باشد. به هنگام شروع مسابقه به طور معمول از لاستیک های سوپر سافت استفاده میشود، چون 10 راننده برتر باید هنگام استارت از لاستیک هایی استفاده کنند که با آن بهترین زمان خود را در دور دوم زمان گیری به ثبت رسانده اند.

فتل در شبیه سازی از استراتژی واقعی تری استفاده کرد. راننده شماره یک فراری با سوپرسافت استارت زد و به نوبت از لاستیک های سافت و مدیوم استفاده کرد که مطابق با استراتژی پیشنهادی از سوی تامین کننده تایر های فرمول یک یعنی شرکت ایتالیایی پیرلی است. همچنین گفتنی است که پیرلی برای گرندپری بارسلونا ترکیبی از لاستیک های سوپرسافت، سافت و مدیوم را ارائه خواهد کرد.

مروری بر نتایج شبیه سازی های پیش فصل 2018

 

نتایج شبیه سازی پیش فصل 2018

نتایج شبیه سازی پیش فصل 2018

 

با ثبت زمان 1:22 ثانیه فتل 5 دهم ثانیه کامل عقب تر از رقیب خود لوییس همیلتون قرار میگیرد. البته این اختلاف فقط ناشی از انتخاب لاستیک های متفاوت نیست بلکه در دو سکتور اول پیست فتل زمان نسبتا کمی را به راننده های مرسدس می بازد.

در سکتور آخر و هنگامی که هم همیلتون و هم فتل از لاستیک های مدیوم استفاده می کنند، اختلاف زیادی بین فراری و مرسدس به وجود می آید. به طوریکه در سکتور اول تنها یک دهم ثانیه، در سکتور دوم، سه دهم ثانیه و در آخرین سکتور فتل با اختلاف 8 دهم ثانیه از همیلتون عقب تر قرار می گیرد.

سکتور آخر سباستین فتل کند تر بود، چون دو ترکیب لاستیک قبلی او یعنی سوپرسافت و سافت عمر کوتاه تری نسبت به دو ترکیب قبلی راننده های ردبول و مرسدس که همه آن ها از مدیوم استفاده می کردند داشتند و بنابراین فتل باید با آخرین ست لاستیک خود تعداد دور های بیشتری می زد و از آنها مراقبت می کرد. این اختلاف اما می تواند ناشی از برخی مشکلات فراری در مدیریت مصرف سوخت خودرو باشد.

علاوه بر این، فراری سال گذشته هم مشکلات بیشتری درمقایسه با مرسدس با لاستیک های سافت داشت و از آنجایی که میزان نرمی لاستیک های مدیوم امسال ارائه شده مطابق با لاستیک های سافت فصل پیش است، این موضوع می تواند دلیل دیگری برای توضیح کندتر شدن فراری در سکتور آخر نسبت به مرسدس باشد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. cfz

  11

  11

  خخخخ. جالبه هنوز فصل شروع نشده بعضیا تمومش کردن بابا شما دیگه دست اون یارو پیشگوه کی بود نوستراداموس بود فک کنم دست همونو از پشت بستین
  کلا آدمای باحالی هستیم ما :)))

   • cfz

    2

    3

    تا اینجا منظورت دقیقا کجاست؟
    از تست های پیش فصل انقد فهمیدی ینی؟
    بابا دست مریزاد تو دیگه کی هستی دست کارشناسارو از پشت بست یه تنه :)))))

دیدگاه خود را بیان کنید