موتو جی پی ایرانولنتینو روسی موتورسوار با سابقه ایتالیایی قبل از مسابقه قطر 2018 با مدیران یاماها به توافق رسید و قرارداد خود را دو سال دیگر تمدید کرد. این به آن معنی است که دکتر تا سن 41 سالگی و تا پایان فصل 2020 در کنار ماوریک وینیالس در موتو جی پی خواهد ماند.

روسی گفت:

وقتی در مارس 2016 آخرین بار قراداد خود را با یاماها تمدید کردم فکر می کردم این آخرین تمدید قرارداد من است و بخاطر آن شگفت زده بودم. در آن زمان تصمیم به تمدید گرفتم چون توانایی ادامه رقابت را در خود دیدم. در طول دو سال گذشته به این نتیجه رسیدم که هنوز هم می توانم به عنوان یک موتورسوار به کار خود ادامه دهم و این کار حس خوبی به من منتقل می کند. داشتن این فرصت که هنوز هم می توانم با تمام مهندسین تیم از جمله سیلوانو، متئو، تسوجی سان و تسویا سان کار کنم، به من حس خوبی می دهد و باعث خوشحالی من است. من از لین جارویس و مایو مرگالی بخاطر اعتمادی که به من دارند تشکر کنم، چون باید تا 40 سالگی رقابتی باشم. می دانم که کار سختی است و نیازمند تلاش و تمرین بسیاری از جانب من است. من هیچ کمبود انگیزه ای ندارم و به همین خاطر قرارداد خود را دو سال تمدید کردم.

لین جارویس مدیر بخش مسابقه یاماها گفت:

اعلام رسمی تمدید دو ساله قرارداد روسی در آغاز فصل و قبل از مسابقه قطر شروع خوبی برای تیم ما بود. شاید این خبر خیلی غافلگیر کننده نبود چون ولنتینو از قبل اعلام کرده بود که می خواهد ادامه دهد اما اعلام آن خبر خوبی برای هوادارن میلیونی وی بود. راه بسیار آسانی برای رسیدن به توافق داشتیم. تمام تیم خواهان داشتن موتورسواران متعهد و درجه یک مانند روسی هستند تا بتوانیم به اهداف خود برسیم. با وجود سابقه زیاد و 39 سالگی وی، روسی باز هم متعهد شد که تمام تلاش خود را خواهد کرد و با رقم زدن رتبه دوم در تست پیش فصل ثابت کرد هنوز هم جز بهترین هاست و الان نوبت ماست تمام تلاش خود را بکنیم تا بهترین موتور را در اختیار او بگذاریم تا بتواند برای پیروزی در مسابقات و کسب قهرمانی بجنگد. الان با وجود داشتن ولنتینو و ماوریک تا پایان سال 2020، می توانیم تمام تلاش و انرژی خود را برای سال 2018 بگذاریم تا بتوانیم در تمام مسابقات شانس پیروزی باشیم. این نشان می دهد می توانیم در تمام مسابقات رقابتی باشیم و ما مانند تمام هواداران مشتاق دیدن مسابقه قطر هستیم.

ولنتیو روسی

ولنتیو روسی

ولنتینو روسی با 89 پیروزی دارنده بیشترین پیروزی در مسابقات 500 سی سی و موتو جی پی است و بعد از جیاکومو آگوستینی در رده دوم بیشترین پیروزی ها در تمام رده های موتور سواری است. آگوستینی با 115 پیروزی در رده نخست قرار دارد.

بعد از قهرمانی روسی در مسابقات 125 سی سی و 250 سی سی با تیم آپریلیا، روسی از سال 2000 تا 2003 برای هوندا، 2004 تا 2010 برای یاماها، 2011 و 2012 برای دوکاتی و از سال 2013 تا کنون برای یاماها مجددا موتور سواری می کند.

اگر دو سال حضور وی در دوکاتی را کنار بگذاریم، روسی هر سال حداقل یک پیروزی را کسب کرده است. اگرچه از سال 2009 نتوانسته طعم قهرمانی را بچشد اما در سال های 2014 و 2015 و 2016 توانسته در رده دوم قرار بگیرد. در سال 2017 دکتر برای دومین بار در دوران حرفه ای خود دچار شکستگی پا شد که البته این بار طی تمرینات خود بود. او برخلاف انتظار پزشکان تنها یک مسابقه غایب بود و 51 روز بعد از شکستگی پای خود توانست در استرالیا روی سکو بایستد.

در سال 2017 در اکثر مسابقات موتور یاماها دچار مشکل بود و به همین دلیل این تیم به شاسی سال 2016 خود بازگشته است. هرچند هنوز موتور وی مشکل الکترونیکی دارد که روی شتاب آن تاثیر گذاشته است و همچنین مشکل حساسیت و دوام تایرها در مسابقات مختلف را دارد. با وجود تمام این مشکلات روسی با ثبت دومین زمان سریع در تست ها بعد از یوهان زارکو به مسابقه قطر قدم گذاشته است. در سال گذشته روسی توانست به مقام سوم برسد.

ولنتینو روسی به همراه هم تیمی خود ماوریک وینیالس، مدافع عنوان قهرمانی مارک مارکز، کال کراچلو، فرانکو موربیدلی، خاویر سیمئون و فرانچسکو باگنایا کسانی هستند که حضور خود را در مسابقات موتو جی پی 2019 قطعی کرده اند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید