فرمول یک ایرانسباستین فتل ، راننده تیم فراری درستی شبیه سازی ردبول و مرسدس در بارسلونا را زیر سوال برد، به این دلیل که آن ها از یک ترکیب لاستیک برای دور زدن استفاده می کردند.

از نظر سرعت و با توجه به شبیه سازی های هر تیم، مرسدس از ردبول بهتر است و کاملا با فراری فاصله دارد.

بر خلاف رقیبان، تیم ایتالیایی یک شبیه سازی کاملا طبیعی در بارسلونا داشت. فتل با سوپرسافت شروع کرد و سپس در دو نوبت بعد از لاستیک مدیوم استفاده کرد.

اما در طرف مقابل دو تیم مرسدس و ردبول فقط از ترکیب مدیوم استفاده کردند که از نظر فتل این باعث شد تا اعتبار و درستی شبیه سازی های آن ها زیر سوال برود.

فتل گفت:

رقبای ما، مرسدس و ردبول برای شبیه سازی مسافت یک مسابقه فقط از یک نوع لاستیک استفاده کردند، چیزی که شما نمی توانید در یک گرندپری واقعی انجامش دهید.

این تاثیر بزرگی روی استراتژی ها و مخصوصا نتایج دارد.

سباستین فتل - روز دوم هفته دوم تست بارسلونا 2018

سباستین فتل – روز دوم هفته دوم تست بارسلونا 2018

با در نظر گرفتن عملکرد فراری در تست های پیش فصل در مقایسه با رقبایش، فتل می گوید که تیم با فرم خوبی به ملبورن می رود و به پتانسیل SF71-H اطمینان دارند.

سباستین ادامه داد:

فکر می کنم با SF71H از پایه خوبی شروع کرده ایم. حالا ما باید روی توسعه و تحقیق آن کار کنیم و پتانسیل هایش را شکوفا کنیم. من اطمینان زیادی به تیم مان دارم، می دانم که این بچه ها در مارانلو چه قدر بااستعداد و متعهد هستند.

ما از نظر مسافتی خوب بودیم، در کل 4323 کیلومتر طی کردیم. من رکورد شخصی 188 دور در یک روز را ثبت کردم، که خود 875 کیلومتر است و در کل حدود سه هزار کیلومتر. ما مشکل بزرگی با ماشین تجربه نکردیم و از رانندگی با آن لذت بردم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

30 دیدگاه

 1. ferrari 4 ever

  41

  10

  مرسدس داره مخفی کاری میکنه تا فرصتاشو بزاره واسه وقتش…رد بول هم طبق معمول مشغول کپی کاری از بقیه و اینبا هم از استراتژی مرسدسه.کاش دنیل تو ردبول نبود…اون جاش تو مرسدس و فراریه نه ردبول.

   • max verstapen

    3

    26

    خداییش الف.ی حرفاتو باید طلا گرفت منم نمیدونم این طرفدارای فتل و همیلتون البته بعضیاشون چی میزنن که اینجوری توهم دارن . همینکه ردبول و مکس واسه فتل فن ها وهمیلتون فن ها اینقد دغدغه شده که ازش حرف بزننو بد بگن واسه منو طرفدارای مکس کافیه. این خودش گویای خیلی از مطالب هس . دوران فتل و همیلتون تموم شده.

   • Farhan

    9

    3

    اگه چشماتو باز کنی میبینی ک ردبول ۲۰۱۷بارج بورداشو از رو فراری کپی کرد

   • Reza

    9

    2

    پارسال دیزاین ساید پنلها ها همه از فراری کپی کردن بجز مرسدس ..‌. حتی فتل قبل یکی از مسابقه ها به ردبول اشاره کرد و گفت ردبول از فراری کپی کرده

   • الف.ی

    6

    7

    شما لطف داری دوست عزیز
    بزرگان فرمول یک از همیلتون به کرات تعریف کردن حتی یکی ازتیم ها با طعنه پرسیده بود کیه که نخواد همیلتون تو تیمش رانندگی کنه؟ – رکورد تعداد پل پوزیشن ها مال اونه – 4 بار قهرمان دنیا شده – فرناندو آلونسو رو تو اوج جوونی شکست داده
    بعد اونوقت بچه های سایت ما میگن …
    امان از دست این فتل فنا
    دریغ از سیم ذره منطق!!!!!!!!!!!

  • Javad f1

   11

   2

   آقای max verstapen
   اون کسی که هی درمورد بقیه راننده هاد نظر میده شمایین. که زیر پسته مرتبط با فتل و لوییس میای و میگی که دوران فتل و لوییس تمومه.
   ببینیم تا هفت هش سال دیگه مکس قهرمان میشه یا نه???

 2. mazroid7

  20

  27

  در جواب sp
  شما وتل فن ها منطق ندارید یادمه سال گذشته بعد از بلژیک وتل گفت وضعیت ماشین خوب بود و میتونستم لوئیس رو بگیرم اما طرفداراش میگفتن هیولای مرسدس فراری رو خورد ینی اگه خود وتل بیاد بگه شرایط برابره باز شما میگین نه.
  یکم منطق خوبه
  اگه درست یادم بیاد پارسال یکی از مدیران مکلارن گفته بود لوئیس یکی از بهتریناس و مگه میشه تیمی لوئیس رو نخواهد اما از نظر شما لوئیس راننده gp2 هم نیست.
  اصا هم هیولای مرسدس درسته هم لوئیس راننده فرغونه هم همه قهرمانی‌اش بخاطر ماشینش بوده 2008 هم رشوه داده بوتاکس هم گاوچرونه فقط تو خوبی حالا آروم شدی زیاد بخودت فشار نیار

 3. Svettel46

  24

  11

  حرف اول و اخر رو فتل زد دمش گرم خدایی,به این آدم باید افتخار کرد ,ماشین هر چی ابدیت مابدیت داشت تقریبا رو کرد ولی امان از مرسدس و ردبول
  تیم نباید آب زیر کاه باشه,راستم میگه
  Forza vettel with ferrari

 4. daniel65

  18

  0

  یادش بخییر یه زمانی بود ک اخر هفتهای نوستالژیک داشتیم.سایت واسمون از مسابقات قدیمی میذاشت و اخر هفتها حال میکردیم.إااای روزگار بادش بخیرر.????

 5. HamidFTN

  14

  0

  این مشخصه که تیم ها قبل از شروع فصل دستشون رو رو نمیکنن
  فقط باید دید توی اولین مسابقه چی پیش میاد تا متوجه بشیم فصل جذابی خواهد بود یا نه

 6. ferrari 4 ever

  15

  6

  خوشم میاد ک زیره پستای مرسدسی اینقد مرسدس فن نیست ک زیره پستای فراری هست.ی بار گفتم مرسدس فن ها 2 دسته هستن:اونایی ک بخواطر همیلتون از مرسدس طرفداری میکنن ولی در واقع فراری رو دوس دارن.دسته دوم باز هم فراری فن هستن اما از نوع فرصت طلبش ک هر وقت هر تیمی برنده بشه میرن طرفداری اونو میکنن.امروز مرسدس فردا ردبول پس فردا هم یکی دیگه.

  • Reza

   7

   1

   ولی من مرسدس را دوست دارم چون بوتاس را که موقع پرچم زرد دور خودش میخره را ۳ بار اول میکنه و در آخر فصل هم سوم میشه .. من مرسدس را دوست دارم که از راننده های درجه دوم قهرمان میسازه … من مرسدس را دوست دارم که باعث میشه راننده مثل بوتاس قهرمانی را تجسم کنه … بوتاس بهترین ترازو برای درک توانمندیهای مرسدس هست و میتوان درک کرد همیلتون با تجربه چه جوری از ابن توانمندی استفاده میکنه برای همین فتل را بهترین راننده f1 میدونم و امسال مکس هم به این کورس اضافه خواهد شد

  • Majiiiiid

   3

   3

   چرت و پرت نگو من راننده مهم نیست برام و هیچ تیم دیگه هم مهم نیست فقط مرسدس شغلمم نمایشگاهه و ماشین تخصصیم مرسدس هست هم جدید هم کلاسیک دیگه توهمی حرف نزن خواهشا کسی در حدی نیست به مرسدس ایرادی بگیره هیچ کس

   • ferrari 4 ever

    3

    1

    دقیقا از لحن حرف زدنت معلومه نمایشگاهی هستی.فک کنم دیپلم ردی هم باشی چون جمله هات معلوم نیستن کجا شروع و کجا تموم میشن.بلد نیستی تایپ کنی واجب نیست بیای ابروی خودتو ببری=)

   • Reza

    4

    0

    ماشین تخصصی ؟ منظورتان دقیقا چیه چون دلال مرسدس هستی چه جدید چه کلاسیک واقعا فکر میکنی حرف شما را باید در زمینه فرمول ۱ بیشتر قبول داشته باشیم ؟!!!????. شما خیلی جالبی آقای متخصص ..‌ احتمالا تو نمایشگاهی ها به شما میگن مجید مرسدس ….

   • grandsepehr

    1

    0

    ببین من ناراحت نشدم من عاشق فراری هستم و بنظرم فرناندو بهترین راننده هست چون اون کسی بود که به رکورد های مایکل شوماخر پایان داد و اون کسی بود که با ماشین رنو کار غیرممکن را دوبار ممکن کرد و دوبار قهرمان کسب کرد و رکوردار کسب سکو پس از فتل است و شش سال هم بدشانسی اورد که دوم شد تو فراری

 7. Reza

  0

  0

  این امارهایی که میگی همش غلط هست …لطفا دوباره مطالعه‌ کن . کدام رکورد شماخر را آلنزو شکسته ؟ به ترتیب نفر اول شماخر هست با ۱۵۵ سکو دوم لویس هست با ۱۱۷ سکو سوم آلن پراست هست با ۱۰۶ سکو چهارم فتل هست با ۹۹ سکو و بعد آلنزو پنجم هست با ۹۷ سکو . آلنزو رکورد دار هیچ چیزی در فرمولا ۱ نیست (الان که داشتم این پست را میگذاشتم دوباره رفته برای اطمینان چک کردم ) . لطفا بدون مطالعه صحبت نکنیم

  • grandsepehr

   1

   0

   مایکل شوماخر هفت سال پشت سر هم قهرمان شده و کسی که به قهرمانی پشت سر هم شوماخر پایان داد الونسو بود بعد یکی دیگه از رکورد های الونسو تو بردهای گرندپری هست که تو سایت وبکی پدیا بری زده

دیدگاه خود را بیان کنید