فرمول یک ایران مکس ورشتپن راننده تیم ردبول معتقد است که دو تیم رنو و مکلارن با وجود پیشرفت ردبول، رقیب جدی نیستند. ردبول پیش فصل قدرتمندانه ای را پشت سر گذاشت. عملکرد خیره کننده ی دنیل ریکیاردو باعث شد که جیمز الیسون از تیم ردبول بخاطر عملکردش ستایش کند.

با وجود اینکه این تیم همچنان به اندازه کافی پیشرفت نکرده است تا خود را به عنوان مدعی پیروزی معرفی کند اما ورشتپن اعلام کرد که دیگر از رقبایی که از موتور رنو استفاده می کنند نگرانی ندارد. او گفت:

شما به همه تیم ها توجه می کنید اما من فکر نمی کنم و نمی خواهم رنو و مکلارن رقیب ما باشند چون اگر چنین باشد معنای آن این است که ما کار خود را به خوبی انجام نداده اند. ما باید به تیم های جلوتر از خود توجه کنیم. هیچ اتفاق تلخ و ناامید کننده ای در طول تست های پیش فصل برای ما نیفتاد و همه چیز آن طور که انتظار داشتیم با آرامش و به خوبی پیش رفت. هفته به هفته عملکرد ماشین ما بهتر شد.

نظر ورشتپن درباره پیشرفت ماشین ردبول مطابق نظر هلموت مارکو بود. مارکو معتقد است که شاسی ردبول به اندازه ای قدرتمند است که می تواند با مرسدس رقابت کند. هرچند مزیت رقبا درباره موتور به آن ها در تعیین خط برتری خواهد داد اما مشکل مرسدس در مدیریت تایرهای عقب خود این امید را به ما می دهد که شرایط به نفع ما تغییر کند.

دنیل ریکاردو - مکس ورشتپن

دنیل ریکاردو – مکس ورشتپن

وقتی که از مارکو درباره امکان رقابت ردبول با مرسدس برای کسب عنوان قهرمانی سوال شد، او پاسخ داد:

می توانم بگویم از نظر شاسی بله اما در تعیین خط که از قدرت موتور منشا می گیرد، مرسدس 2 یا 3 دهم ثانیه جلوتر خواهد بود. اگر شما ماشین امسال را با پارسال مقایسه کنید متوجه پیچیدگی های زیادی می شوید و تا به حال همه چیز آن طور که می خواستیم جلو رفته و امیدواریم بتوانیم با آن ها برابری کنیم.

در پاسخ به این سوال که آیا ردبول می تواند در پیست های کند مرسدس را شکست دهد، گفت:

در سال گذشته ما به وسیله تلاش خودمان توانستیم برنده شویم و بعد از پیروزی با مرسدس و همیلتون به مشکلی برنخوردیم. چیزی که ما دیدیم این است که تایرهای عقب مرسدس بیش از حد داغ می شوند. عملکرد ماشین به همه چیز بستگی دارد و ما همچنان چیزهایی برای ارائه داریم و ما خوشبین هستیم.

هلموت مارکو همچنین معتقد است که آن ها با وجود عملکرد خوب فراری در پیش فصل نسبت به آن ها برتری دارند. او گفت:

فتل توانست رکورد پیست را بزند اما ما نمی دانیم که با چقدر بنزین این کار را انجام داده اند. باید در پیست عملکردها را ببینیم و به نظر می آید که ما مقداری جلوتر هستیم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. REZA.M

  23

  12

  “فتل توانست رکورد پیست را بزند اما ما نمی دانیم که با چقدر بنزین این کار را انجام داده اند. باید در پیست عملکردها را ببینیم و به نظر می آید که ما مقداری جلوتر هستیم.”
  شتر در خواب بیند…..-هی بجون خودت هلموت جان امسال کارتون تمومه.با توجه به پایداری رنو امسال کارت زاره-چه اعتماد به …..چی بگم.از هر نظر فکر کنی حداقل ردبول به پای فراری نمیرسه.هم موتورش قوی تره هم آیرودینامیکش.
  نکنه امسال هم میخوای کپی کاری کنی.فک کنم اگه یه قانونی مثل حق کپی رایت بزارن ردبول باید از فرمول یک اخراج بشه.

  • max verstapen

   8

   16

   اولا پسر جان اینجوری صحبت کردن درشان یه طرفدار خوب فرمول یک نیست
   دوما پسرجان اظهار نظرکارشناسی درمورد اینکه مکلارن یا رنو میتونن به پای ردبول برسن رو بذار به عهده کارشناسا یا خود راننده ها که بطورمستقیم کنارفرمول یک زندگی میکنن حداقل اگه میخوای نظرتو بگی بهتره با ادبیات محترمانه تری بگی
   سوما پسرجان ماشینای فرمول یک از سه جنبه قابل بررسی هستن . موتور، شاسی ، آیرودینامیک . وجالبه بدونی همه ی طرفدارای فرمول یک معتقدن مرسدس در موتور ، فراری در شاسی و ردبول در آیرودینامیک بهتراز بقیه بودن پس بین شاسی و آیرودینامیک فرق هستش!
   چهارما پسرجان درهرتیمی یه نابغه وجود داره که باعث پیشرفت و برتری تیم میشه مثل پدی لو در ویلیامز الیسون درمرسدس بینوته در فراری و صدالبته نابغه ی دوران آدرین نیویی در ردبول. من تعجب میکنم ازتو پسرجان که وجود این افرادرو نادیده میگیری واینجور متعصبانه نظر میدی!
   پنجما” پسرجان این کاری که ردبول میکنه اسمش کپی رایت نیس اسمش تحقیقوتوسعه هستش که درطول فصل انجام میدن وباعث بهبود عملکردشون میشه یادمون نره اولین تیمی که از فنربندی آیرودینامیک استفاده کرد ردبول بود بعد بقیه تیما بقول شما کمی رایت کردن . اگه مشکلات موتور رنو و شکسن گیربکس و خرابی کلاچ ماشین مکس نبود الان امتیاز ردبول خیلی بیشتر ازینا بود. بی انصاف نباشیم لطفا . توی توضیحات پروفایلت نوشتی فتل بدشانس ترین . اگه فتل بدشانس ترینه پس مکس و آلونسو با ۸تاDNF بلکه بیشتر چی هستن؟!!!!
   لطفا متعصبانه نظر ندیم. ودر آخر درگذشت پروفسور استیون هوکینگ نابغه و اسطوره ی اخترفیزیک(فیزیک کهکشانی) رو به همه ی عاشقان علم تسلیت میگم…

   • REZA.M

    6

    4

    با بقیه کامنتت کاری ندارم ولی از کی تا حالا کپی کاری شده Research and Development.
    در ضمن فتل بدشانس ترین 2017 بود چون با تصادفا و خرابی هایی که براش به وجود اومد قهرمانی از دستش رفت.همین وشتپن چند باعث ایجاد مشکل برای وتل شد.اما وشتپن و آلونسو چی رو از دست دادن؟قهرمانی رو؟در ضمن وشتپن تا حالا دوتا از قهرمانی هاش رو مدیون مشکلات حریفا بوده.(مکزیک و مالزی).

  • Behnam380

   13

   1

   برای ثبت رکورد توی تک دورها مهم نیست چقدر بنزین مصرف می‌کنید ،مگه روز مسابقه بوده ،تیمی که خودش وابسته به موتور رنو هست داره رنو رو تحقیر می‌کنه! چقدر گستاخه این پسره

 2. ferrari 4 ever

  24

  7

  یکی ب این بگه عزیز برادر اخه تو وقتی میری تو میدون هرکی بیاد جلوت میزنی نابودش میکنی دیگه جایی واسه پایداری و قدرت مکلارن و رنو نمیزاری که.ینی کل تاریخ اف 1 رو زیرو رو کنی رو مخ تر از مکس نیست… لوویس و نیکی هم تو رده 2 و 3 قرار میگیرن=). ………بعد از پیروزی با مرسدس و همیلتون به مشکلی برنخوردیم.ی دفه بگو باهمیم دیگه چرا میپیجونی:l

  • max verstapen

   2

   12

   بازم حرفای تکراری بازم تصادف مکس بازم عملکرد بدفتل و همیلتون تومسابقه رو گردن مکس انداختن! دیگه کی میخواین تمومش کنید این بحث نخ نما شده رو ؟! اصن مکس بدرد نخور خوبه؟! اینجوری فتل و همیلتون وضعیتشون بهتر میشه؟! ولی بدونید همین همیلتون و فتل ترس از مکس توی وجودشون افتاده نه بخاطر تصادف بلکه بخاطر پیشرفت های زیادش و مطمعنم ۲۰۱۸ بهتراز دوفصل قبل خواهد بود.

   • ferrari 4 ever

    7

    4

    کلا مکسو کسی ب حساب نمیاره ک قرار باشه ازش بترسه.چه راننده ها و چه فن ها.مکس برای اینکه هنوز بیاد تو 6 نفر اول باس برای شروع هم تیمی خودشو شکست بده ک تا 1000 سال نوری هم نمیتونه این کارو بکنه…
    اینم بگم هیچ راننده ای با اخلاق مکس نمیتونه واسه قهرمانی بجنگه، نمونش فتل خودمون ک زیر فشار همیلتون زد قهرمانی رو ترکوند.مگه اینکه سوار ماشینی بشه که مثل دوران شوماخر تو فراری باشه یا الان همیلتون تو مرسدس .قشنگ سوار میشه 40 50 دور پیستو میچرخه ی کاپ میدن بش میره خونش.

   • ferrari 4 ever

    7

    3

    این گل پسر یادش رفته پشت سرش موتور رنو داره گاز میخوره…الان اومده نور بالا هم میده…جم کن برو باو 1 سال بهتون موتور ندن باس با دوچرخه بیاید مسابقه

   • DR.ARDALAN

    3

    0

    این ترس از وجود مکس را این دو راننده در نامه اخرشان به شما در موردش نوشتن؟
    عملکرد بد لوییس و فتل؟
    چرا پس همیشه چهره و رد پای مکس اون جا است.؟ تنها جایی که مقصر نبود سنگاپور بود.
    جالبه هم تیمی اش وقتی مکس باهاش تصادف کرد در صحبت با مهندسین تیم گفت من ندیدم کی بود ولی ایا همانی که حدس میزنم بودش،؟ گفتن بله.
    یعنی اون بیچاره هم ندید میداند چه کسی بهش میزند.
    فکر کنم بخاطر طرز رانندگی این پسرجان بود که قوانین جدیدی گذاشتند. وگرنه قبلش همچین کسی را نداشتند که بیاد و روش بزن له کن و برو را انجام دهد.
    کدام مسابقه بود که فکر کرد کیمی را شکست داده سریع رفت که بره در جایگاه ولی امدن و ریلکس گفتند بهش خوش امدی؟

 3. Svettel46

  9

  4

  فراری اصلا تا جایی که باک جا داشت بنزین پر کرد فستست لپ میزد,اگر شما هم عرضشو داشتید بنزین بیشتر میزدین زمان بهتری میزدین چرت و پرت میگن ها

 4. Red revolution

  15

  1

  سلام به همه کاربرهای
  هنوز فصل شروع نشده کری را شروع کردید که!
  بابا این تیفوسی بازی ها را بگذارید کنار
  هرکسی که در F1شاغله قطعا شایستگی،ش را داشته پس اینقدر به راننده ها و مدیران جمله نکنید.

 5. amir.h.n997

  12

  1

  ایشون فک کنم به مقدار زیادی خوش بین هستن!!!
  مرسدس مشکل ناپایداری لاستیک هاشو فصل قبل به مرور تا پایان فصل بر طرف کرد خصوصا با اپدیت هایی که که روی ماشین همیلتون توی یاس مارینا انجام دادن فکر کنم حدود سی دور با لاستیک های سوپرسافت زد که همه انگشت به دهن مونده بودن حالا این مورد به کنار مهندسای مرسدس سه ماه وقت برای رفع نقایص پارسال داشتن ایشون فکر میکنه همه نشستن نگاه هم کردن ماشین پارسالم یک راست اووردن برای امسال !!
  هرچند اگر اینطور هم باشه ردبول امسال هم توان شکست ماشین پارسال مرسدس رو نداره!!

دیدگاه خود را بیان کنید