فرمول یک ایران – با نزدیک شدن به گرندپری آغازین فصل 2018، روز 5 فروردین، لاستیک های انتخابی تیم ها برای گرندپری استرالیا-ملبورن توسط پیرلی اعلام شد.

لاستیک های ارغوانی رنگ جدید ارائه شده توسط پیرلی ظاهرا محبوبیت فراوانی نزد رانندگان و تیم های حاضر در فرمول یک پیدا کرده اند. گواه این مطلب انتخاب 9 دست از این لاستیک ها توسط هر کدام از رانندگان تیم مرسدس، لوییس همیلتون و والتری بوتاس می باشد که این تعداد یک دست بیشتر از هر دو رانندگان تیم ردبول و دو دست بیشتر در مقایسه با تعداد لاستیک های اولترا سافت انتخابی توسط رانندگان تیم فراری است که این موضوع می تواند بیانگر انتخاب استراتژی محتاطانه تر توسط سباستین فتل و کیمی رایکونن و البته استراتژیست تیم اسکودریا فراری، اینیاکی رودا باشد.

رانندگان نماینده مارانلو همچنین ترجیح داده اند که برای پیست ملبورن، 3 دست از لاستیک های کندتر سافت را انتخاب کنند. این درحالیست که تیم های ویلیامز و مکلارن همانند مرسدس تصمیم به قرار دادن 9 دست از این لاستیک های اولترا سافت در گاراژ خود را گرفته اند.

ناگفته نماند که پیست ملبورن جزء پیست هایی در تقویم فصل 2018 FIA  می باشد که در آن با توجه به وجود 16 کرنر و مستقیمی های نسبتا کوتاه، رانندگان برای کسب موفقیت نیاز به چسبندگی و داونفورس بالا را در خودرو خود احساس می کنند.

لاستیک های انتخابی گرند پری استرالیا

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. mazroid7

  17

  19

  اگه استرالیا رو لوییس ببره به خاطر موتورش برده اگه وتل ببره به خاطر استعداد رانندگیشه. (منطق یه وتل فن)

  چشاتونو باز کنین امیدوارم ردبول امسال سریع تر بشه چون ورستپن از وتل چیزی کم نداره اونوقت سریع ترین راننده دنیا (از دید فتل فن ها) از یه جوون بی تجربه (باز هم از دید وتل فن ها) شکست میخوره

 2. ايزديار

  16

  0

  معلومه فراري با التراها مشكلي نداره كه كمتر از همه تيمها(جز رنو) اين نوع لاستيكها رو انتخاب كرده.
  و شايدم ميخاد در تمرينها از سافت بيشتر استفاده كنه تا اطلاعات بيشتري بدست بيارن.

  البته اين چند سال تا فراري ميره پيت،هي با خودم ميگم باز سوتي دادن اين اساتيد?‍♂️

دیدگاه خود را بیان کنید