فرمول یک ایران – کریستین هورنر می گوید که روش فراری برای وادار کردن فرمول یک به باج دادن با تهدید به خروج از این ورزش بسیار نادرست است.

لیبرتی مدیا پیشنهاداتی را درباره ی تغییر قوانین موتوری سال 2021 ارائه کرد که توسط تیم هایی مانند مرسدس و فراری رد شد.

اسکودریا نیز اعلام کرد که اگر آنها از قوانین جدید رضایت نداشته باشند، فرمول یک را ترک خواهند کرد و مدیر ردبول این اظهار نظر را اشتباه دانست:

من فکر می کنم این یک بی احترامی به راس براون، یکی از موفق ترین مهندس های فرمول یک است.

من فکر می کنم که لیبرتی استدلال و درک خوبی از این موضوع دارد.

در نهایت، این کسب و کار آنهاست و آنها باید تصمیم بگیرند که چه چیزی برای این بیزینس مناسب است.

این (تغییر قوانین) می تواند برای ما، فراری و یا مرسدس بد یا خوب باشد، اما آنها باید تصمیم بگیرند که فرمول یک چگونه باشد.

وجود دو جبهه متفاوت در اینجا اجتناب ناپذیر است.

گروه مدیریت فرمول یک و فدراسیون جهانی اتومبیلرانی قصد دارند که مقررات را مشخص کنند و سپس این موضوع مربوط به تیم ها است که بخواهند بخشی از آن باشند یا نه.

کریستین هورنر ، توتو ولف و مائوریزیو آریوابنه

کریستین هورنر ، توتو ولف و مائوریزیو آریوابنه

مدیر تیم ردبول همچنین افزود که آن ها درباره ی قوانین 2021 هیچ صحبتی نخواهند داشت:

[این صحبت ها] بر ما تاثیری نخواهد داشت. این مسابقات توسط فیا و اف او ام مدیریت می شود، و آنها می دانند که چه می خواهند.

البته هر کس می خواهد فراری در این ورزش باقی بماند، رقابت با آن ها فوق العاده است، زیرا آنها یک تیم نمادین هستند، اما آنچه شما نمی توانید انجام دهید، باج گرفتن از فرمول یک است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. REZA.M

  12

  5

  ببین کریستین جان من فکر می کنم دو اتفاق می افته.یا به لیبرتی مدیا به فراری باج میده و همه چی به خوبی و خوشی تموم میشه یا فراری از فرمول یک میره و فرمول یک هم به فنا میره.

 2. ferrari 4 ever

  12

  8

  میدونین مشکل این مدیرای تیمای دیگه چیه؟اینو درک نمیکنن که اگه 2 تا اسپانسرشون باهاشون تمدید نکنه باس جم کنن برن سبزی بفروشن…تیمی که حتی 1/5 سابقه فراری رو نداره تو فرمول یک اومده واسه فراری درس سیاست میده…باو حداقل ترسیدین برین زیره تشکتون نمی خواد بیاین مصاحبه کنید…امیدوارم فراری حداقل به خاطر احترام به اون تاریخی که داره امسال فک این بچه مچه هارو بماله به خاک تا ادب بشن.

 3. TRANS AM

  14

  3

  در سالهای اخیر همیلتون ۴تا قهرمانیش رو با موتور مرسدس کسب کرده.سب فتل و فرناندو هم بترتیب ۴تا و ۲تاقهرمانی رو با موتور رنو کسب کردن . هر کدومشون بتونن با یه موتور دیگه قهرمان بشن پرستیژ قهرمانیشون چند پله از دوتای دیگه بالاتر میره. و این امسال فقط برای فتل امکانپذیره.

 4. شاهین

  11

  0

  بحث باج دادن به فراری نیست. اول اینکه اگر هزینه ها کاهش پیدا کنه به نفع همه ی تیمها هستش و حتی باعث میشه تیمهای جدیدی به فرمول وان بیان. کی بدش میاد ببینه که بی ام دبلیو یا پورشه یا … به تیمها اضافه بشن. دوم اینکه درسته که فرمول 1 با فراری آمیخته شده و هیچ کس دلش نمیخواد ببینه که فراری توی فرمول 1 نباشه ولی خدایی کی میاد یه کاری که به ضررش هست رو انجام بده؟ اگه فراری ببینه که به قولی خرجش بیشتر از دخلش هست منطقیه که بمونه؟

 5. Hamed

  15

  0

  همین هورنر و هلموت مارکو کسایی بودن که وقتی دوره توربو شروع شد و رنو گند زد شروع کردن به گریه زاری پیش fia که باید به ما موتور رقابتی بدید ، مرسدس و فراری رو زور کنید موتور بدن وگرنه ما میریم از این ورزش حق ردبول اینجا نیست و ما باید قهرمان باشیم واین حرفا…

  مطمئن باشین ردبول و همین آدما اگر سابقه و این حق وتو فراری رو داشتن تا الان 400 بار به نفع خودشون استفاده کرده بودن

دیدگاه خود را بیان کنید