فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون ، راننده تیم مرسدس می گوید که دوست دارد تا چند نفر پیروز گرندپری های آغازین فصل آتی باشند.

لوئیس بیان کرد:

هر چه قدر رقابت جذاب تر باشد، دیدنش لذت بخش تر است. من با دیدن این ورزش بزرگ شده ام و طرفدار آن بوده ام. هدف والا این است که امیدوار باشیم تا تیم های بیشتری برای قهرمانی تلاش کنند.

فکر می کنم سالی بود که شش راننده مختلف در شش گرندپری اول برنده شدند؛ تقریبا این جوری بود. این تنها چیزی است که برای ورزش خوب است.

پس از پایان تست های پیش فصل بارسلونا و ارزیابی عملکرد تیم های مختلف، همیلتون معتقد است که ردبول در کنار مرسدس و فراری از شانس های فصل پیش رو خواهند بود.

او بیان کرد:

فکر می کنم که امسال ردبول یک چالش واقعی خواهد بود. ماشین آن ها خوب به نظر می رسد. من خیلی کارهای فراری را ندیدم ولی مطمئنا آن ها هم خوب خواهند بود. رقابت جذابی خواهد شد.

لوییس همیلتون - روز دوم هفته دوم تست بارسلونا 2018

لوییس همیلتون – روز دوم هفته دوم تست بارسلونا 2018

همیلتون سریع ترین زمان هفته اول تست ها را ثبت کرد ولی مشخص بود که او و هم تیمی اش به دنبال ثبت دورهای بیشتری بودند تا ثبت زمان سریع تر. تیم مرسدس 1040 دور را زد آن هم در حالی که فراری 929 و ردبول 783 دور را برای خودشان ثبت کردند.

همیلتون در این باره صحبت کرد:

هفته ما خیلی خوب بود، بسیار مفید بود، به هر چیزی که می خواستیم رسیدیم. پایداری فوق العاده بود و ماشین حس خوبی می داد.

خیلی روی بالانس کار نکردیم ولی بسیاری از نواقصی که سال قبل داشتیم را از بین بردیم.

هر چند همیلتون می گوید که آسفالت ریزی دوباره پیست بارسلونا عاملی بود برای این که نفهمیم دقیقا همه تیم ها چه وضعیتی دارند.

لوئیس ادامه داد:

پیست با چیزی که قبلا بود خیلی فرق می کند. به گونه ای باعث گمراهی می شود… تا به ملبورن نرویم فهمیدن سخت است.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

تیم مرسدس تلاش می کند تا این حرف ها که آن ها شانس اصلی قهرمانی هستند باعث نشوند که آن ها از تلاش خود کم کنند. شبیه سازی هایی که روی مرسدس W09 صورت گرفته هم نشان می دهند این ماشین در مقایسه با دیگر ماشین ها خیلی سریع تر است.

بوتاس در این باره گفت:

ما قطعا یک ثانیه از دیگران سریع نیستیم، ما هنوز با لاستیک های نرم تر مشکل داریم. امیدواریم که در ملبورن وضعیت متفاوت باشد. ولی بر روی پیست جدید در بارسلونا این مشکل برای ما وجود داشت.

ما نیاز داریم که قبل از رفتن به ملبورن یک و نیم هفته را کار کنیم. جالب خواهد بود که بینیم کجا هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

22 دیدگاه

 1. McLaren F1

  18

  8

  خودشونم دیگه از قدرت ماشینشون خسته شدن
  امسالم مطمئنا مرسدس برنده میشه
  امیدوارم فراری و ردبول و مکلارن تو یه سطح باشن تا رقابت جذابی حداقل واسه دومی ببینیم

  • DR.ARDALAN

   7

   8

   میدانی چرا کسی نیست که بگه؟
   چـــــــون همچیــــــن تفکری فقط از فکر شما بیرون می اید. این خیلی جواب راحتی داشت.
   مثل اینکه بگویند یکی نیست بگه ماست سیاه است. خوب چون نیست.
   البته بد نیست نظر مدیر تیم مک لارن را که بتازگی هم منتشر شده بخوانید.
   صد البته اون درکش به اندازه عزیزان بالا نیست.
   صرفا جهت سرگرمی بخوانید. جالب است، گزارش از اینکه لوییس را بعنوان الگو خود قرار داده اند ، از همین راننده های فرمول یک منتشر میشود، تعریف مدیرانـ تیم های سرشناس از لوییس عنوان میشود.
   البته اینها که درک و فهم درستی ندارن.
   واقعا چرا یکی نیست بگه ، ؟؟؟!!!!!؟؟؟؟??

   • max verstapen

    1

    2

    دکتر جان آسمون سوراخ شده یه لوئیس همیلتون افتاده پایین؟! یعنی درطول تاریخ راننده ای بهتراز همیلتون نبوده؟! میشه بپرسم جسارتا از کی فرمول یک رو دنبال میکنید؟! البته جوابش مشخصه از ۲۰۰۰ به بعد!

   • (h.n) lewis.44

    0

    0

    برادر من ک خودم طرفدار لویس هستم ولی از نقد کردنش هیچ ترسی ندارم.
    چیزیکه من تو این سال های اخیر دیدم اینه که لویس داره با یه سبک مشخص رانندگی میکنه و این پارسال که قوانین عوض شد کماکان ثابت بود.اگه لویس سبک رانندگیشو متناسب با قوانین ورقباش عوض نکنه مطمعن باش امسال خیلی به سختی میفته
    و من اینو دوست ندارم…
    شد؟

  • Seb

   13

   4

   دوست من لطفا هیچ بحث و استدلالی در مورد مقایسه ی سب و همیلتون نکنیم،فقط بیا باهم این جمله رو بگیم که سباستین ۶۰-۷۰ امتیاز رو بخاطر شانس و نقص های فنی ای که بسیاری اون رو حتی تقصیر فنی فراری نمی دونستن از دست داد.اینو قبول کن،بقیش اوکیه،خودش در میاد که همیلتون قهرمان شد یا شانس تقدیمش کرد.
   موتور هیولا رو هم ما نادیده می گیریم.

   • Yasiin

    4

    1

    Seb: کجا شصت هفتاد امتیاز بود لامصب؟؟ یه تعیین خط بود و یه استارت سنگاپور ک بی تقصیر نبود و میتونست بهتر عمل کنه اونجا.لویس هم تو موناکو و روسیه و مکزیک و باکو امتیاز از دست داد. من نمیدونم شما چطور فک میکنید واقعا؟ اقا جان اصلا تو نظر سنجی امسال دیدید ک فتل حتی ب عنوان راننده دوم سال هم انتخاب نشد چطور میگید حقش بوده قهرمانی؟

 2. REZA.M

  24

  17

  انشاءالله اگه ماشین فراری با مرسدس در یه سطح یا حتی یکم هم پایین تر باشه.و مشکلی هم به امید خدا پیش نیاد امسال سب وتل قهرمانه.والسلام

 3. SP7779

  7

  0

  اون سال که6راننده برنده6ریس اول شدن سال2012 بود
  همونی سالهایی ک به ظن بعضی ها میگن سال قدرت نمایی ردبول بود نه سب
  چطور پس 6تا برنده متفاوت داشته خدا میدونه!؟
  از2014به اینور همچین چیزی نایاب شد به علت قدرت مرسدس

  • Yasiin

   2

   0

   احسنت ب موضوع خوبی اشاره کردی. سال 2012 تا نیم فصل اول کاملا رقابتی بود مسابقات و اتفاقا تا موقعی ک اینطور بود جایگاه فتل سوم بود یعنی پایین تر فرناندو و وبر ۰هل پنجاه امتیاز عقب بود از فرناندو و مکلارن ها هم بدلیل خرابی مکرر ماشین ها ک تقریبا یک سوم مسابقات dnf شدن کلا از رقابت خارج شدن.و از نیم فصل دوم ردبول همون تیم سابق شد و چهارتا ریس پشت سر هم با اختلاف فتل برد و از طرفی فرناندو ب دلیل ضعف ماشین فراری تو تعیین خط مدام از رده های پایین تر از پنجم استارت میزد. مورد مهتر بدشانسی های فرناندو تو استارت مسابقه بلژیک و ژاپن بود ک دوتا راننذه لوتوس باعث dnf شدنش شدن.

   • SP7779

    0

    0

    مطمینی رقابتی!؟مثل اوایل2017که فراری جلو بود بگیم رقابتی!؟نه چون مرسدس ضعف داشت
    ردبول افت کرده باشه رقابتی
    ردبول اول باشه ماشین بهتر!!!
    ضعف مکرر ماشین فراری دقیقا چیزی هست که2017هم شاهد بودیم تا همیلتون راحت قهرمان شه
    بلژیک مثل سنگاپور بود دیگه؟!اره؟

 4. mazroid7

  10

  10

  در جواب دوست عزیز SP7779 بگم که شما سال 2013 فرمول یکو دنبال میکردید یا خودتونو زدید به خواب همون سال وتل پنجم شد در حالی که ریکاردیو هم تیمیش سوم شد حالا اگه میخوای بگی مشکل داشت اون سال باید بگم اون سال فتل سه بار از مسابقات کنار رفت و ریکاردیو هم سه بار ریکاردیو هم که یه جوون بود دقیقا چی میخواین بگین الان ورستپن اکثرا ریکاردیو رو شکست میده نمیخوام اینا رو به هم ربط بدم ولی فتل اون غولی نیست که شما تو ذهنتون ساختیددر ضمن لوییس در اولین سال حضورش 2007 آلونسو (هم تیمیش) رو شکست داد (با امتیاز برابر و در شمارش معکوس) حالا شما بگو وتل برترین راننده فرمول یکه!!!!!!
  اگه خواستی بیشتر هم برات دلیل میارم

  • SP7779

   3

   3

   2013سب قهرمان شد و ریکیاردو توی تورور روسو بود
   دلایل5ام شدن سب کلی نقص فنی مربوط به(استرالیا.موناکو.امریکا از پیت و ابوظبی از پیت)بود در صورتی که ریکیاردو(ابوظبی از پیت استارت زد.مالزی مشکل خورد)
   اونوقت همیلتون اون غولی هست ک رسانه ها معرفی کردن!؟
   2007توی بهترین ماشین با کلی تبانی اخرشم امتیاز برابر با الونسو
   2008هم که مستحضر هستید همونی که میگین کسی نیست با ماشین تورو روسو بدجور حال همیلتون رو گرفته
   سب برترین نیست ولی قعزا جزو برترینها هست
   در صورتی که همیلتون نیست

   • Yasiin

    4

    0

    Sp :سال 2014 ریکاردو هم تو تعیین خط هم تو ریس ازش سریعتر بود هر دوشون سه تا dnf داشتن و از این نظر برابر بودن منتها فتل تو دوتا تعیین خط خرابی داشت. ولی از طرفی با اختلاف 71 امتیاز ب دنیل باخت. تو اون دوتا تعیین خط اگه خرابی نمیاورد میتونست 71 امتیازو جبران کنه؟ ?.در مورد 2007 هم لویس تو تعیین خط نوربرگ رینگ لاستیکش ترکید و رفت تو دیوار و از دهم استارت زد توی ترکیه لاستیکش ترکید و چند رده از دست داد. تو چین هم تیم دیر اوردش پیت و لاستیکاش رسیده بودن ب سیم و تو ورودی پیت لین گیر کرد و در نیومد. تو برزیلم گیربکسش خراب شد. ولی از اون طرف فرناندو هیچ بدشانسی نداشت هر بلایی سرش اومد مقصر خودش بود تو چنتا مسابقه تو استارت پیچ یک اشتباه کرد و تو ژاپن هم ک dnf شد خودش اسپین شد و خورد ب دیوار همچنین داستان معروف تعیین خط مجارستان. حالا میان میگن اون سال فرناندو رو سرشو بریدن ??.ولی قانونا باید با اختلاف امتیاز بالاتر شکستش میداد.اینقدر حرف مجانی نزن اینجا بچه بیا تلگرام رو در رو حرف بزنیم.

   • SP7779

    0

    1

    راننده ای که از تیم کوچیک میاد با حس جاه طلبی
    و قهرمانی که میبینه تیمش بیشتر از2تا3ثانیه فاصله داره با مرسدس و انگیزه ای نداره اصلا برابر نیستن
    شمردم 2تا بود چقدر اصرار داری بگی3تاdnfداشت؟
    از نظر شما همیلتون فن ها نه نمیشه جبران کرد
    من به بقیش کار ندارم فقط چین!!!!!
    توی ورودی پیت لین بری تو سنگ ریزه ها.(بهترین راننده!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    برزیل و خرابی گیربکس؟!
    باشه باشه همیلتون خوب.آلونسو سب نیکو بد

   • DR.ARDALAN

    1

    0

    وقتی شما نگاهت اینطور است اصلا اشتباه است با شما حتی صحبت کردن.
    شما درک بالاتری داری یا مدیر مک لارن؟ شما درک بالاتری داری یا مدیر تک تک تیمهای فرمول یک از راننده ها.؟
    البته که اونها عده ای احمق هستن ، چون اگر درک شما را داشتن الان دقیقا همین جایی بودن که شما هستید. جون انها حتی در نظرسنجی فتل را ردع دوم هم ندانستن. فکر نکنم اون نظرسنجی به قدرت موتور ماشین نگاه کند. اون به حرفه ای بودن راننده نگاه میکند.
    یک نگاهی به نظرسنجی بکنید برلتون خوبه.

 5. amir.h.n997

  8

  0

  مرسدس با این چهارتا قهرمانی یک پله از بقیه ی تیم ها جلو تره و همونطور که راننده ها و مهندسای تیم گفتن امسال فقط نقایص ماشین پارسال رو برطرف کردن همون ماشینی که فصل قبل فراری و ردبول واقعا از مقابله با قدرتش عاجز بودن .
  توی بارسلونا مرسدس روی دوام موتورش کار کرد چون سه تا موتور بیشتر سهمیه نداره هر ماشین و مرسدس فصل قبل هم علاوه بر قدرت دوام موتور هاش بینظیر بودن.
  چیزایی که من تا الان دیدم مرسدس برای قهرمانی پنجم اصلا به زحمت نمیوفته ولی خوب هرچه رقابت ها نزدیک تر باشن جذاب تر هم میشن درکل امیدوارم مسابقات جذابی از آب دربیاد امسال چون امسال هم اختلاف بین تیم ها محسوسه !

دیدگاه خود را بیان کنید