مجله خودرو ایران – کمپانی جوان ولی با نام و آشنای دانمارکی زنوو ، این بار هم با دست پر به نمایشگاه خودرو ژنو آمد . این کمپانی در این نمایشگاه از خودروی 1177 اسب بخاری به همراه باله عقب متحرک خود رونمایی نمود.

به محض دیدن این خودرو می توانید دریابید که این خودرو نسخه ای دیگر از همان خودروی همیشگی زنوو بوده و حتما دوباره یک خودروی مجهز به 2 توربوشارژر می باشد. اما این دفعه این خودروی 5.8 لیتری V8 به توان خروجی 1177 اسب بخار در دور موتور 8500RPM رسیده اما ناگفته نماند که با توجه به خبرهایی که رسیده می توان این توان خروجی را به صورت دستی در داخل کابین تنظیم نمود ، ظاهرا در حالت پایه رانندگی می توان قدرت را حداقل روی 700 اسب بخار تنظیم کرد.

اما نکته ای جالب در مورد این نسخه از این خودرو جعبه دنده آن است. سیستم جدیدی که زنوو از آن بهره می برد به این شرح است که از دو جعبه دنده در قالب یک جعبه دنده بهره می برد. به نظر این کار خیلی خوفناک به نظر می رسد ولی در واقع دو جعبه دنده مستقل از هم نیستند می توان گفت که زنوو از نسخه 7 دنده موتوراسپرتی بهره می برد که هنوز هم توضیحی دقیق از آن به بیرون درز نکرده و برای ما مبهم است این موضوع اما به ظاهر می توان در دوحالت خیابانی و مسابقه ای این جعبه دنده را تنظیم نمود که بتوان در هر دو حالت بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

زنوو TSR-S

زنوو TSR-S در نمایشگاه خودروی ژنو 2018

با توجه به آمار های زنوو، TSR-S می تواند خود را در 2.8 ثانیه از صفر کیلومتر به 96 کیلومتر بر ساعت رسانیده و در 6.8 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر برساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 323 کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده چونکه فلسفه این خودرو رسیدن به حداکثر سرعت و رکورد شکنی نیست و این خودرو باید در پیست حرفهایی برای زدن داشته باشد. به همین دلیل است که زنوو از سیستم “باله عقب مایل به مرکز(Centripetal Wing)” در خودروی TSR-S استفاده نموده است. در واقع این سیستم به طور کل یک باله ای می باشد که از دوطرف لولا شده و می تواند با تنظیم شیب و زاویه خود به عنوان ترمز هوایی یا کاهنده نیروی درگ یا حتی با چرخش در خلاف جهت محور تایر هایی که سر پیچ های خیابان نیرویی وارده به آنها کمتر است را مجبور به چسبیدن به زمین کند.

توجیه علمی این بال به این صورت است که:
نام ‘Centripetal’ مرتبط است با نیروی مرکز گرا . در یک موقعیت کاملا افقی خودرو، یک بال معمولی نیروی رو به پایین عمود (مطلقا عمود!) بر جهت افقی باله تولید می کند. وقتیکه این بال مرکز گرا از حالت مطلقا افقی خود تغییر حالت میدهد ، همچنان نیروی رو به پایین در جهت عمود بر صفحه بال تولید می شود که منجر به ایجاد نیروی مرکز گرا می شود. نیروی مرکز گرا منجر به کاهش تمایل و کشش از دست دادن کنترل قسمت عقب خودرو می شود که این قابلیت در خودروهای موتور وسط تقریبا یک اقدام ذاتی می باشد. علاوه بر این ، نقطه محوری بالای بال این اجازه را می دهد که به عنوان یک آنتی رول بار اضافی در عقب عمل کند که می تواند چسبندگی بیشتری را برای چرخ درونی فراهم کند و شانس از دست رفتن چسبندگی را در قسمت پشت خودرو کم کند.

زنوو TSR-S

زنوو TSR-S در نمایشگاه خودروی ژنو 2018

در واقع می توان گفت که کاری که مکلارن باید برای خودروی سنا انجام میداد زنوو برای TSR-S انجام داد. دیگر قسمت های بدنه نیز با اضافه شدن قطعاتی ،  سعی بر انطباق با شرایط ایرودینامیکی ایجاد شده نموده اند و هماهنگی فنی و ظاهری را در سرتاسر این خودرو به رخ کشیده اند. برای داخل این خودرو نیز شما باید برای سیستم نقشه یابی ، صندلی های الکتریکی ، تهویه مطبوع و یا کیسه هوا در هنگام خرید تیک نصب آن هارا بزنید! در واقع این خودرو برای هر چه سبک تر شدن دیگر از چیزی کم نگذاشته و هر چیز قابل جدا شدنی را جدا کرده به بهانه سبک تر شدن و حتی از صندلی های کربنی برای سرنشین استفاده نموده زنوو. ظاهرا فقط 5 دستگاه از این خودروی تمام کربنی فضایی شکل در سال ساخته می شود که این 5 عدد هم به طور خیلی زیادی شخصی سازی شده اند .

 

حال سوال این است که این دانمارکی جسور چه زمانی را در پیست معروف نوربرگرینگ آلمان ثبت می کند!؟

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید