فرمول یک ایران – برنی اکلستون رییس سابق فرمول یک بازهم با اظهار نظرات عجیب خودش خودنمایی کرد. این بار او درخواست مسابقات فرمول یک تمام الکتریکی را دارد و اضافه کرد که لیبرتی مدیا باید دل و جرات داشته باشد!

این اظهار نظر تحریک آمیز او باز هم باعث آشفتگی همگان شد. برنی اکلستون که در گذشته همیشه با پرداختن به موضوعات رادیکال، تیتر اول بسیاری از مجلات موتور اسپرت را به خود اختصاص داده، این بار موضوعی بسیار حساس از دید طرفداران و دوست داران موتور اسپرت و به ویژه فرمول یک را پیش کشیده است. پدیده الکتریکی سازی خودروها در جهان از سال‌ها پیش بدل به موضوع داغی از دید کارشناسان و نویسندگان خودرو شده است. این بار اما در بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی دنیا و جالب اینکه از سوی شخصی که در گذشته همیشه منتقد ردیف اول دوران هیبریدی بوده است.

برنی اکلستون رییس سابق فرمول یک

برنی اکلستون رییس سابق فرمول یک

برنی اکلستون گفت:

ما همیشه نام فرمول یک را یدک خواهیم کشید، و هنوز با نام‌های بزرگ قرارداد خواهیم داشت. بیایید اما از دنیای دیگری حرف بزنیم، بیایید با سازندگان به پای میز مذاکره بنشینیم و یک خودروی فرمول یک تمام الکتریکی بسازیم، فرمول یکی برای آینده.

مالک جدید فرمول یک و جانشین برنی اکلستون باید با توجه به رشد روز افزون مسابقات فرمول E و افزایش شمار سازندگان مطرحی که به این دسته از مسابقات می‌پیوندند فکری به حال آینده این مسابقات کند و در واقع، بدون کمک مرد بریتانیایی 87 ساله که دیگر اختیار تصمیم گیری در این زمینه را ندارد.

اکلستون: صدای خروجی موتور و سیستم پاداش ها باید تغییر کنند

زودترین زمان ممکن برای مذاکره و یا تغییرات احتمالی، فصل 2021 خواهد بود، زمانی که قوانین موتوری جدیدی تصویب و به کار گرفته خواهند شد. موضوع مذاکره راجع به ارتقا مدل‌های فعلی و همینطور ساده سازی موتورها از طریق کنار گذاشتن واحد MGU-H و همچنین جذاب‌تر کردن صدای خروجی موتورها می‌باشد.

شاید آخرین موضوع مذاکره، به کار گرفتن یک موتور الکتریکی به جای موتور بنزینی باشد، موضوعی که در حال حاضر به هیچ وجه روی میز مذاکره کنندگان قرار نخواهد گرفت، اما ظاهرا ذهن برنی اکلستون را به خود مشغول کرده است!

او همچنین راجع به سیستم جوایزی که ایده خودش بود و برای مدت طولانی از آن دفاع می‌کرد، گفت:

می‌توانیم این کار را انجام دهیم! سازندگان، خود ماشین‌ها رو به خط استارت می‌آورند ولی ما دیگر ملزم به پرداخت پول به آنها نیستیم، چون به ازای شرکت در مسابقه آنها از توجه عظیم رسانه‌ها و مطبوعات بهره‌مند خواهند شد و به همین صورت ما می‌توانیم مسابقات سوپر فرمول E را داشته باشیم، اگر شما هم مثل من به آن علاقه دارید!

برنی اکلستون خطاب به لیبرتی مدیا گفت که باید دل و جرات داشته باشند و همچنین افزود:

تغییری در ظاهر ماشین‌ها نخواهیم نداشت، تنها چیزی که تغییر خواهد کرد سرو‌صدای خروجی موتورها خواهد بود، که فکر نمی‌کنم کسی ناراحت بشود اگه قدری تغییر در میزان صدای خروجی داشته باشیم! ضمنا ما تجربه میکروفون‌های مختلفی را هم قبلا داشته‌ایم (اشاره به استفاده محدود از میکروفون‌هایی در خروجی اگزوز خودرو های فرمول یک در مسابقات ابوظبی 2017).

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  1. mahdavi3d

    4

    0

    شنیده ها حاکی از آن است که خودروهای الکتریکی در آینده نچندان دور سهم عمده تولیدات صنعت خودرو را در اقتصادهای بزرگ به دست خواهند گرفت. به نظر من طبیعی هست که آینده فرمول یک در چنین افقی، موضوع بحث و سوال باشد! و نیز این موضوع که انتظار بود لیبرتی مدیا تغییر و تحولات بزرگی ایجاد کند و ظاهرا چنین چیزی دیده نشده هم به نظر حرف درستی است. ولیکن شاید آنچه جای تعجب دارد شنیدن این حرف ها از زبان حال برنی اکلستون هست!!

دیدگاه خود را بیان کنید