فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون معتقد است که مرسدسW09 هیچ شباهتی به W08 ندارد. او اطمینان دارد که خودروی جدید بسیار وضعیت ثابت‌تری نسبت به نسل قدیم خود خواهد داشت و تاکید کرد که آن یک کار هنری است که شامل تغییراتی است که در زیر پوسته آن انجام شده است.

هنگامیکه W08 قدرتمندانه پیشتاز مسابقات 2017 بود – توسط تیم diva( خواننده مرد تک خوان اپرا) نامیده می‌شد – نوسان زیادی در پیستهای پر پیچ و خم نظیر موناکو داشت.

همیلتون گفت که او و هم تیمی‌اش والتری بوتاس، هر دو سهم قابل توجهی در نشان دادن نقاط ضعف ماشین سال گذشته داشته‌اند و  ماشین جدید سلیقه و استایل رانندگی یکی از آنها یا نفر دیگر نیست.

همیلتون در آغاز گردهمایی امروز در سیلوراستون گفت:

این ماشینی است که ما هر دو آن را در طول سال گذشته جلو بردیم و آن را ارتقا دادیم. بنابراین ما امروز شاهد تکامل بر اساس DNA ما که در این خودرو جای گرفته است، هستیم که این قطعا می‌تواند برای تیم خوب باشد.

بطور حتم بین من و این خودرو فاصله‌ای نیست زیرا که من به مهندسین بسیار نزدیک هستم بنابراین بسیار بر آن مسلط هستم.

مرسدس می‌گوید که خودروی جدید به اصول طراحی نسل قبلی که قهرمان شد پایبند است بطوریکه حتی فاصله دو محور بلند چرخها حفظ شده است و شیب چنگک (حالتی که به ماشین شیب می‌دهیم، چرخ جلو پایین تر و چرخ عقب بالاتر. این کار برای عملکرد بهتر آئرودینامیک است) را افزایش داده است.

همیلتون ادامه داد:

من واقعا امیدوارم که امسال بسیاری از ناهمواریها را از بین برده باشیم. در مقایسه با سال گذشته، مشخصه آئرودینامیکی متفاوتی را بکار گرفته‌ایم.

ما از سال گذشته تجربه‌های خوبی بدست آورده‌ایم اما پیستهایی بودند که ما به اندازه کافی در آنها قوی نبودیم. بنابراین امیدوارم ما یک سازگاری با پیستهای اینچنینی در گرندپری‌ها دست پیدا کرده باشیم.

دوباره، بعضی از سیستمهای تعلیق، برخی از مسائل مربوط به چرخش‌ها که ما داشتیم، بعضی از مسائل که در هدایت و کنترل خودرو که داشتیم و بعضی از مشخصه‌های سطحی که وجود داشت و بسیاری از مسائل از این دست به طرز چشمگیری مرتفع شده است.

تمامی این شاخه‌ها جدید هستند، تمام سیستمهای تعلیق، همه چیز دوباره انجام شده است.

مرسدس آ ام گ W09 - 2018

مرسدس آ ام گ W09 – 2018

همیلتون که خودروی کامل را تا قبل از امروز در سیلوراستون ندیده بود، بسیار از کاری که تیمش انجام داده بود، خوشحال بود. او گفت:

این یک کار هنری است، آن چیزی را که می‌بینم باور کردنی نیست.

وقتی به گاراژ رفتم و آنها پوشش روی ماشین را برداشتند، به آن خیره شدم. چطوری این کار را انجام داده‎‌‌اند؟

هالو

زمانیکه مدیر تیم مرسدس، توتو ولف ابراز کرد که علاقمند است هالو را از روی خودروی جدید توسط یک اره برقی جدا کند، همیلتون بسیار موافق بود.

همیلتون گفت:

صادقانه بگویم فکر می‌کنم تیم کار بزرگی را برای جای دادن آن و ادغام هالو بر روی خودرو انجام داده است به همان اندازه که باید خوب باشد، اینطور به نظر می‌آید. هالو وسیله‌ای است که مدت زمان زیادی است با آن آشنا شده‌ایم. فکر می‌کنم بعد از چند مسابقه فراموش خواهیم کرد که حتی چنین چیزی آنجا وجود دارد.

اغلب شما به این ماشین قدیمی نگاه می‌کنید و می‌گویید این چقدر کهنه است. اکنون این دنیای جدید است و من مطمئنم که این اولین گام تکامل و توسعه برای سطح ایمنی است.

اما آن سنگین است و ماشین سنگین‌تر می‌شود. این یک خودروی بزرگ است اما تا جایی که ممکن است آن را ساده کرده‌اند.

هالو - W09

هالو – W09

همیلتون به وزن اضافی ماشینهای امسال اشاره کرد – با توجه به محدودیت افزایش وزن با توجه به اضافه شدن هالو – که برخی مسائل را پیش خواهد آورد و کمی آنها را در هنگام رانندگی درگیر خواهد کرد.

او ادامه داد:

من سعی دارم افکار منفی را از خودم دور کنم اما ماشینها هر سال سنگین و سنگین‌تر می‌شوند. این بدان معنی است که بر روی مسافت ترمز اثر گذار خواهند بود، که در آن مسائل متعددی وجود دارد.

بدیهی است که ترمز همیشه در یک محدوده انجام می‌گیرد، آنها واقعا بیش از آن چیزی که در دو سال گذشته بوده‌اند توسعه نیافته‌اند، محدودیت فناوری در صنعت کربن، طبعا این دشواریها را بیشتر و بیشتر خواهند کرد.

امیدوارم ماشینها از آن چیزی که هستند سنگین‌تر نشوند اما سال بعد صندلی و راننده می‌توانند 80 کیلوگرم باشند بنابراین از آنجاییکه اساسا من بدنساز هستم، چشم انداز این ساحل همان چیزی است که من می‌خواهم.

قطعاتی از خودروهای سبک‌تر و ظریف‌تر گذشته هست که من دوست دارم، سبقت گرفتن راحت‌تر، قابلیت مانور آسان‌تر در نبردها در حالیکه ماشینهای سنگین‌تر در این حالات کندتر خواهند بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. ايزديار

  16

  3

  مطمئنم باز هم دست بالا با مرسدسه
  اما
  اميدمون به ردبوله كه يه شوك بدن به مسابقات(مثل فراري٢٠١٧ در نيم فصل)
  البته مكلارن هم سوپرايزمون كنه كه خيلي راضيمون ميكنه
  در كل بنظر باز هم چشمها به مرسدس و فراري دوخته شده

 2. max verstapen

  16

  13

  مرسدس کارش سخته فقط امیدش به موتور قویش هستش وگرنه با این رونمایی هایی که ما دیدیم ردبول و فراری خیلی قویتراز مرسدس در طراحی و آیرو دینامیک ظاهر شدن

  • Mehrdad

   12

   11

   دقیقا همینطوره اطمینانش به موترش خیلی زیاده
   اگه فراری یا حتی رنو موتورشون رو به مرسدس رسونده باشن کار مرسدس تمومه چون در طراحی شاسی و ایرودینامیک ردبول و فراری خیلی بهترن و حتی مکلارن

   • king soltan

    13

    1

    با سلام
    من با دیدگاه شما تا حدودی موافقم ولی به نظرم امسال هم سال مرسدس باشه چون چیزی که تغییر نکرده آنچنان به جر تک و توکی از قوانین ولی با دیدن ورودی هوای عظیم تر مرسدس و پوسته بزرگترش باز هم فکر کنم مرسدس دست بالاتر را داشته باشه چون پارسال تازه می گفتن که هیچ چیز ماشینشون 100 درصد نبوده یعنی جای اصلاح داشته پس بخوان اصلاحش کنند راحت این کارو می دونند چه جوری انجام بدن و در ثانی دوام موتور مرسدس از همه بهتر بود حتی واسه تیمهای ویلیامز و فروس ایندیا .ولی به نظرم امسال مرسدس و فراری یه رقیب سخت دارند و اون هم مک لارن هست و با رانندگی آلونسو که بسیار سیری نا پذیر و پر عطش قهرمانی هستش به نظرم رقابت امسال خیلی جذابتر باشه ولی حدس من اینه که باز هم مرسدس دست بالاتر را داره .البته باید صبر کرد و دید

  • Naeim

   7

   5

   ی قهرمان جدید تو راهه.دیگه فتلو لوییس باید خواب قهرمانیو ببینن.
   جا داشت این نکترو یادآوری کنم داداش این حرفت یادت باشه ها تا آخر فصل.
   امسال کار لویس سخت تره.خیلی.الان فتل دقیقا شرایط پارسال لویسو داره.فوران انگیزس برا اثبات بیشتر توانایی هاش.قطعا عدد 5 تو راهه و قهرمان جدید پدید نداریم آقا?

   • max verstapen

    2

    11

    هنوزم میگم قهرمان های جدیدی توراه هستن چون به نیروی جوانی ایمان و اعتقاد دارم به اینکه ازماشین نچندان خوب ردبول درفصل قبل یه جوان بتونه دوتاقهرمانی بگیره پس اگه ماشینشون دراین فصل خوب باشه پیرمردها بایدباقهرمانی خداحافظی کنن .

   • burnout

    0

    0

    با اینکه اعتقاد دارم که مکس اینده فرمول یکه
    ولی بعیده الان بتونه از پس لوییس و سب بر بیاد

  • Fastboy 44

   10

   4

   مگه بهتر بودن ماشین ربطی به رونمایی داره??
   امیدوارم برنامه”ایپکس”در مورد تمام ماشین ها ی ویدویی بذاره ببینیم جریان از چه قراره
   ولی تا ماشین W09 دیدم خشکم زد

   • Fastboy 44

    5

    8

    ???????????
    از دو تا چیز خنده ام گرفت:
    1.حرفتون
    ۲.سپاس گذار!!!(درستش سپاس گزار هست)
    ???????????

دیدگاه خود را بیان کنید