فرمول یک ایران – فراری از اسب سرکش خود برای فصل 2018 فرمول یک رونمایی کرد، فراری SF71H، ماشینی که امیدی تازه برای قهرمانی تیم فراری در فرمول یک است.

در نگاه اول رنگ قرمز فراری خیلی به چشم می آید، رنگی که امسال قسمت های بیشتری از ماشین را فرا گرفته است، در قسمت های پایینی هم خط هایی طوسی را مشاهده می کنید. هالو نیز به رنگ قرمز در آمده است تا با طراحی فراری هماهنگ باشد.

رونمایی از فراری SF71H

ماشین جدید طول بیشتری دارد و پیشرفت هایی در آئرودینامیک و بروزرسانی هایی در سیستم تعلیق مشاهده می شود.

مسئولین فراری بیان کردند:

در مقایسه با فراری SF70H فصل 2017 ویل بیس ماشین تغییر کمی کرده است و کناره هم به همراه سیستم خنک سازی عوض تغییر داشته است.

سیستم تعلیق در هنگام تست میله های فشاری در جلو و کششی در عقب دستخوش تغییراتی شده است. طراحی آن بر اساس تجربه های استفاده از لاستیک پهن تر در فصل گذشته بروزرسانی شده است.

مائوریتزیو آریوابنه می گوید که رونمایی از ماشین جدید برای او لحظه ای احساسی بوده است.

آریوابنه در هنگام رونمایی گفت:

این چیزی است که برای من خیلی خاص است. هر بار که فراری جدیدی می بینید یک احساس خاصی به شما دست می دهد.

وقتی به ماشین نگاه می کنم به این بچه ها (خدمه) فکر می کنم. همه آن ها ایستاده اند در حالی که به برند احترام می گذارند، به شرکتی که در آن کار می کنند، به این ماشین. به تلاش آن ها و همکارانشان فکر می کنم که قطعه به قطعه این ماشین را ساخته اند. با عشق، با تعهد و تلاش بسیار.

آن ها تحقیق می کردند، به توسعه می پرداختند و به هر جزئیاتی اهمیت می دادند. کاری که به روی شاسی و آئرودینامیک انجام دادند و دیگر بخش های ماشین. این کارها هوشمندانه بوده و همه با دست صورت گرفته اند.

این ها چیزهایی هستند که کار این بچه ها در مارانلو را خاص می کنند. اینکه می دانیم در حال ساخت یک فراری هستیم مسئله ای است که باعث می شود به خود افتخار کنیم. چیز خاصی است چون ماشین این جا ساخته شده است، در کارخانه ما ساخته شده است، در ایتالیا ساخته شده است. قسمتی از این کشور است و این احساسی است که هر بار که برای دیدن ماشین می روم دارم.

سباستین فتل نیز در همایش رونمایی حضور داشت و صحبت کرد:

اینکه الان اینجا ایستاده ایم برای همه ما خاص است. نمی توانیم برای بیرون بردن ماشین بیشتر از این صبر کنیم و ببینیم که چگونه رفتار می کند.

من درباره طراحی ماشین با آن ها صحبت کرده ام و واقعا تاثیر گذار است. جادوی واقعی پشت آن چیزی که شما می بینید اتفاق می افتد. ولی هر جزئیاتی حتی اگر کوچک باشد مهم است، هر قسمت می تواند تفاوت ایجاد کند.

سباستین فتل تا به حال فقط فرصت این را داشته است که در ماشین بنشیند ولی او در همین مدت کم متوجه تغییراتی شده است.

او ادامه داد:

جای قرارگیری راحتی داشتیم پس مشکلی نبود. جزئیات مشخصا هر ساله تغییر می کنند. با توجه به این که قوانین تغییر نکرده اند شاسی هم خیلی تفاوت ندارد. ولی همیشه صندلی ما کمی تغییر می کند، مهم راحت بودن است که مشکلی نداشتم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

 1. max verstapen

  18

  13

  حقیقتا بعداز طراحی خارق العاده وترکیب رنگ فوق العاده ی ردبول ماشین فراری نیز طراحی خیلی زیبا رو به نمایش گذاشت واقعا ماشین زیبایی شده امیدوارم موتورش هم قدرت کافی واسه رقابت رو داشته باشه . تا به اینجا ردبول بهترین طراحی وترکیب رنگو داشته (البته این نظر من وخیلی از دوستان علاقمند به فرمول یک هستش ) نظر سایر دوستان هم قابل احترام هستش

  • ايزديار

   19

   1

   مباركمون باشه
   فقط بايد ديد در دوام موتوري با توجه به محدوديتها،
   و
   همچنين ماكزيمم سرعت در كفي
   و در نهايت استراتژي حين مسابقه چكار ميكنند!؟
   به اميد فصلي جذاب و نزديك تا دور آخره آخرين مسابقه???

   • akrh78

    3

    0

    بله درسته.گفتن که پوشش بدنه این نخواهد بود.احنمالا به همون طرح همیشگی ردبول برمیگردن

 2. Mehrdad

  17

  8

  تا دندان مسلح اومده فراری
  طراحی ماشین فراری و ردبول خیلی نکات ریز و درشتی داره برخلاف مرسدس که احتمالاً نمیخواد رو کنه دستش رو
  اون هیلوی دو طبقه اون تی بال عقب ماشین فراری ساید پاد های جدید بال جلوی جدید نشون میده خیلی خوب روی ماشین امسال کار کردن مهندس های فراری
  این قرمز دوس داشتنی فقط یه موتور برابر با مرسدس درونش باشه امسال فتل رو میبره به قهرمانی

 3. سجاد

  10

  1

  سایدپادهاش خیلی طراحی خاصی داره.همیشه با تکبر و تعصب رو برند حرف میزنن.امیدوارم اسم فراری باز هم قربانیشون نکنه.قدرت موتور پارسال فراری بین 25تا50 اسب بخار با مرسدس تفاوت داشته.باید ببینیم امسال چیکار کردن ولی رنو قطعا با دست پر اومده.

 4. Omid

  15

  2

  چقدر قرمز (Rosso) شده! دیگه حتی باله جلوش هم سفید نیست مثل سالهای قبل

  توتو ولف ببینه و یاد بگیره، چقدر قشنگ هالو رو همرنگ ماشین زدن و جزیی از ماشین شده
  نیازی نیست از تناسب و زیباییش غر بزنه و یا اره برقی بیفته به جونش
  به این میگن اثر هنری…

 5. Svettel46

  11

  2

  خدایی رنگ مشتی زدن یکدست قرمز ,پرچم ایتالیا رو هم یک جایی زدن ادم حال میکنه نگاه کنه ,ایول ایشالا که امسال موتور یکم دوامش بیشتر باشه قهرمانی رو بگیره

 6. REZA.M

  14

  0

  خوبه.به نظرم از همه ماشین ها قشنگ تره.ولی قشنگی ملاک نیست سریع بودن ملاکه.امیدوارم اونقد سریع باشه که بتونه سب رو در بست ببره واسه قهرمانی.

 7. Rexa25

  6

  0

  شخصا از این طرح فراری خیلی خوشم آمد
  به نوعی تداعی کننده سال های 2007 -2009 شده
  از بین سه تیم برتر فقط مرسدس ساید پادش رو‌ کوچکتر نکرده باید دید در طول فصل ضربه می خوره یا خیر
  در آخر هم امیدوارم کیمی بتونه سالی قوی داشته باشه و طرفداراش (مثل بنده) رو خوشحال کنه

دیدگاه خود را بیان کنید