فرمول یک ایران – با رونمایی از خودروی RS18 رنو، این تیم تبدیل به پنجمین تیم در فرمول یک شد که از ماشین فصل 2018 خود رونمایی می کند.

در طراحی ظاهر خودرو RS18 تیم رنو این بار از رنگ مشکی بیشتر از زرد استفاده شده است. این سومین ماشین رنو از زمان بازگشتش به فرمول یک در سال 2016 است. نیکو هالکنبرگ و کارلوس ساینزی که 4 مسابقه به پایان فصل 2017 به این تیم پیوسته بود پشت RS18 خواهند نشست.

رنو R.S.18

رنو R.S.18

رنو در سال 2016 در جدول تیمی رقابت های فرمول یک نهم شد و در پایان فصل گذشته با پشت سر گذاشتن تورو روسو در ابوظبی توانست جایگاه ششم را از آن خود کند. پیشرفت تیم فرانسوی در سال 2017 چشمگیر بود و آن ها چهارمین ماشین سریع در رقابت ها را داشتند، رنو پشت سر مرسدس، فراری و ردبول قرار داشت.

سیریل ابیتبول مدیر تیم رنو می خواهد که آن ها امسال هم این روند صعودی را ادامه دهند:

سال قبل از خیلی جهات موفقیت آمیز بود. دومین سال پس از شکل گیری دوباره مان و یک قدم رو به جلو در جهت رسیدن به اهداف بلند مدت مان بود.

در سال 2016 به دنبال جذب نیروی تازه، سرمایه گذاری، گرفتن اسپانسرهای تازه، استعدادهای جوان و بالا بردن برند خود بودیم. یک مرحله از روندی برای رسیدن به تیم های برتر بود.

هدف پیش روی ما این است که این روند تا در رسیدن به نتایج بهتر ادامه دهیم. می خواهیم که پیشرفت مان را در همه ابعاد نشان دهیم: پیشرانه، شاسی، عملکرد و راننده ها. همه چیز باید بهتر شود و ما باید پیشرفت کنیم.

همان طور که اشاره شد رنو از نظر سرعت چهارمین تیم برتر فصل گذشته بود ولی یک فاکتور باعث عقب راندن آن ها می شد و آن پایداری بود. این مسئله یکی از چالش های تیم رنو بود و باب بل رئیس بخش فنی رنو معتقد است که تیم باید متفاوت عمل کند تا این مشکل برطرف شود.

او گفت:

ما یک رکورد خوب در زمینه پایداری می خواهیم. این چیزی است که باید روی آن تمرکز کنیم، و در زمستان به سختی روی آن کار کردیم. ما باید تا می توانیم ماشین را پایدار کنیم. این یک چالش بزرگ است و سخت ترین هدفی است که پیش روی ماست.

برای بهبود پایداری نباید چیزی غیر از کمال را قبول داشته باشیم. هر چیز که به ماشین ختم می شود باید در بالاترین سطح طراحی و ساخته شود، بازبینی و بازبینی شود تا به هدف مورد نظر برسد.

هر چیزی که سال قبل باعث افت ما شد باید با شروعی تازه ریشه کن شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. Rexa25

  5

  0

  تو ساید پاد و بارج بوردش که تغییری نسبت به سال قبل دیده نمیشه و حتی نسبت به سائوبر هم ساده تره
  اگر هم از بغل ماشین به آن نگاه کنید هیچ شیاری روی کف آن نیست
  یک ماشین کاملا ساده رو نمایش دادند و مشخصه فعلا قصد مخفی کاری دارند

   • Rexa25

    2

    0

    البته سطح و بودجه تیم ها را هم باید در نظر گرفت
    به نظرم ویلیامز نسبت به بودجه و تعداد پرسنل و هدفش(میانه جدول) خیلی هم خوب بوده
    تیم هایی مثل فراری و ردبول و مرسدس به علت منابع فراوان مسلما پیچیده تر خواهند بود

 2. سجاد

  3

  0

  امیدوارم رنو مثل پارسال پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشه و مشکل پایداری و دوام نداشته باشن.رنو سال قبل بدترین تیم از لحاظ استراتژی بود.باید هوش و ابتکار بیشتری تو این زمینه به خرج بدن.به امید موفقیت برای رنو و مخصوصا نیکو.به نظرم امسال یکی از جذابترین فصل ها خواهد بود.

 3. Mehrdad

  4

  0

  رنگ بندیش جالبه از روبرو نگاه کنی زرد میبینی ماشین رو از کنار نگاه کنی مشکی
  رنو پیشرفت چشمگیری داشته دوسال بعد برگشتنش از ویلیامز و فورس ایندیا جلو افتاد
  این ماشین هم احتمالا نسخه نهایی نیست
  تیم ها دستشونو رو نمیکنن فعلا

دیدگاه خود را بیان کنید