فرمول یک ایران – در حالی که دنیل ریکاردو هشتمین فصل خود را در فرمول یک سپری می‌کند هنوز موارد زیادی برای یادگیری پیش رو دارد، این که حساسیت کمتری نسبت به تنظیمات نشان دهد و با وجود مشکلات رانندگی بهتری داشته باشد.

راننده استرالیایی امیدوار است که در فصل جدید رقابت‌ها ردبول را به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب عناوین قهرمانی ببیند و در این زمینه با فراری و مرسدس وارد رقابت شود. در حالی که او برای تحقق این امر به رنو و ردبول احتیاج دارد اما بر این باور است که می‌تواند کاری کند تا به این هدف دست یابد.

دنیل ریکاردو - گرندپری بریتانیا 2017

دنیل ریکاردو – گرندپری بریتانیا 2017

او همچنین افزود:

در گذشته این احساس را داشتم مقداری از قدرتم، این توانایی را در من برای داشتن حس و ارتباط بهتر با ماشین ایجاد می‌کرد. من نسبت به مسائل بسیار حساس و دقیق هستم و در گذشته هم این موضوع در مورد مدیریت و نگهداری تایرها قابل مشاهده بود. گاهی اوقات هم این مسئله به ضرر من تمام می‌شود. جایی که من می‌توانستم راننده بهتری باشم به رقیبی برای خودم تبدیل شدم. ولی فکر می‌کنم تا حدودی یاد گرفته‌ام و تجربه کسب کرده‌ام. گاهی اوقات باید مسائل اضافی را رها کرد و فقط بر روی رانندگی تمرکز کرد.

ریکاردو در فصل گذشته ۹ سکو را به خود اختصاص داد اما فقط در گرندپری آذربایجان موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. او معتقد است تایرهای پیرلی بخش عمده‌ای از مشکلاتش در سال ۲۰۱۷ را به وجود آورد و نه قوانین جدید آیرودینامیکی.

وی در همین رابطه گفت:

تایرهای پیرلی نسبت به انواع مختلف سطوح رفتار و واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. در سطوح صاف به شدت لغزنده هستند و باید اذعان کنم در اکثر مواقع ماشین عملکرد مناسبی نداشت. چسبندگی آن‌ها کم است و در هنگام گرم شدن بسیار کند عمل می‌کنند که همین امر به سر خوردن بیشتر کمک می‌کند. شاید در یک آخر هفته با یکی از تنظیمات مناسب ماشین مواجه شویم و بتوانم بهترین عملکرد را در رانندگی ارائه کنم. گاهی اوقات هم ما چیزهایی را از دست داده‌ایم و تغییرات زیادی انجام داده‌ایم، این امر طبیعی است چون ما به دنبال ماشینی بهتر هستیم. اگر مشکلی در هر زمینه به وجود آمد ما برای برطرف کردن آن اقدام خواهیم کرد، اما درست بعد از آن، مشکلی دیگر به وجود می‌آید و شما فقط در یک چرخه معیوب قرار گرفته‌اید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. max verstapen

  17

  2

  به امید موفقیت ردبول دنی و مکس . هرچقدر تیمهای دیگر قویتر باشند مسابقات جذابتری خواهیم داشت امیدوارم دیگه شاهد تک قطبی بودن مسابقات به نفع مرسدس نباشیم

 2. ايزديار

  6

  2

  اگر 2018 هم مرسدس يكه تازي كنه، كلي از طرفداران فرمولا كاسته ميشه.
  مورد داشتيم طرف از پيت لين(برزيل) استارت زده و در آخر اگر چند دور بيشتر مسابقه ادامه پيدا ميكرد ، سكو هم نسيب راننده مذكور ميشد.
  مسابقات موتوجي ٢٠١٦ را بياد بياريد كه چقدر رقابت حساس بود و هربار يكي قهرمان ميشد. البته توقع نداريم همه بيان و قهرمان بشن، اما حداقل دوست داريم كه تا روز اخر قهرمان تيمي و راننده مشخص نشه.

 3. max verstapen

  6

  1

  راستی سردبیر محترم سایت . اطلاع رسانی درخصوص رونمایی از ماشین های فرمول یک ۲۰۱۸ ضعیف هستش بطورمثال ویلیامز ۲۶بهمن رونمایی کرده ولی توسایت خبری درمورد ویلیامز گذاشته نشد. لطفا از ۳۰بهمن که تیمهای دیگه شروع به رونمایی میکنن خواهشمندم اطلاع رسانی کنید اگه زحمتی نیس!!!

 4. Mehrdad

  5

  2

  مکلارن دوس داشتنی هم با موتور خوب رنو بیاد به رقابت چه فصلی بشه
  تو سایت همسایه خوندم مرسدس نگران این فصله نگران وارد شدن مکلارن به رقابت قهرمانی حق هم دارن نگران این فصل باشن درمورد مکلارنی حرف میزنیم که 182 قهرمانی داره
  طراحی خودروی امسال ردبول و اون رنگش بهت میگه از من بترس
  امیدوارم موتور رنو خراب نکنه رقابت بالای جدول رو
  امسال میانه جدول هم رقابتیه رنو اگه اون پیشرفتش رو ادامه بده ویلیامز و فورس ایندیا فقط به امید موتور مرسدس نمیتونن بشینن دست رو دست
  از سوی دیگه تیم های که موتور فراری رو دارن امسال نسخه 2018 این موتور رو قراره بگیرن
  چه فصلی بشه اگه تایم ها نزدیک باشن
  در اخر عشقه فراری

دیدگاه خود را بیان کنید