فرمول یک ایران – جیمس وولس استراتژیست ارشد تیم مرسدس اعلام کرد ترکیب جدید معرفی شده توسط پیرلی به نزدیک شدن رقابت بسیار کمک خواهد کرد.

لاستیک های ارائه شده توسط پیرلی برای فصل جدید با ترکیب جدید با توجه به عملکرد بهتر استهلاک بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت.

علاوه بر پنج ترکیب موجود لاستیک پیرلی دو لاستیک جدید به گزینه های خود اضافه کرده است. سوپر هارد با داشتن بیشترین طول عمر در تاریخ فرمول یک و هایپر سافت که همگی منتظر دیدن عملکرد آن در پیست های بسیار تنگ و مارپيچ هستیم.

تیم ها تنها در نوامبر گذشته و در تمرینات میان فصل در ابوظبی فرصت استفاده از ترکیب جدید لاستیک ها را داشتند اما با این وجود وولس ترکیب های جدید لاستیک را یکی از عوامل اصلی نزدیک شدن رقابت در فصل 2018 می داند.

او گفت:

لاستیک های جدید نرم تر هستند. این یعنی دور های سریع تر و استهلاک بیشتر که باعث می شود شاهد تعداد بیشتری توقف در حین مسابقه جهت تعویض لاستیک باشیم.

در جایی که شما نیاز به سبقت گیری دارید ( ترمزگیری و شتاب گیری) فرق زیادی وجود ندارد. اما تفاوت های زیادی نسبت به فصل 2017 داریم و این به بیشتر شدن سبقت کمک خواهد کرد.

البته ما الان اطلاعات زیادی نداریم. نظر شخصی من این است که پیت استاپ های زیادی خواهیم داشت، سبقت گیری بیشتر از فصل قبل خواهد بود و عملکرد بسیار بهتری از خودرو ها با توجه به لاستیک ها خواهیم دید.

لاستیک های معرفی شده توسط پیرلی برای فصل 2018

لاستیک های معرفی شده توسط پیرلی برای فصل 2018

مدیر بخش موتوراسپرت پیرلی ماریو ایزولا نیز اعلام کرد پیرلی به دنبال ایجاد تعادل بین تخریب لاستیک ها و همچنین سرعت و البته امنیت هستند:

ما سعی کردیم خیلی لاستیک هایی با دوام پایین را ارائه نکنیم چون این باعث شکایت بسیاری از راننده ها خواهد شد بخصوص در زمانی که قصد فشار آوردن و حمله دارند.

وقتی آنها قصد سبقت گرفتن از خودروی دیگری را دارند اگر خوردگی زیاد و سریعی در لاستیک باشد باعث کم شدن عملکرد خودرو خواهد شد که نه برای راننده ها و نه برای طرفداران جالب و جذاب خواهد بود. به دلایل زیادی سال قبل ما بسیار محتاطانه عمل کردیم.

لاستیک های جدید، سایز لاستیک ها و در خواست های تازه جهت عملکرد لاستیک ها. اما الان ما می توانیم یک بالانس بسیار مناسب بین خوردگی لاستیک و عملکرد آنها بوجود بیاوریم. به همین دلیل ما لاستیک های نرم تری ارائه کردیم و انتظار داریم زمان های بسیار سریع تری را بینیم.

در کل ما پیش بینی می کنیم زمان ها حدودا یک ثانیه بهبود یابند و می دانیم در مسیر درستی قرار داریم.

برای مشاهده عملکرد ترکیب جدید لاستیک های پیرلی باید تا تمرینات پیش فصل در بارسلونا منتظر بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. SP7779

  19

  5

  پیت بیشتر یعنی داشتن استراتژی بهتر ک متاسفانه فراری سابقه طولانی در گند زدن ب استراتژی داره
  و مرسدس استاد استراتژی هست.البته ردبول رو هم باید جزو اساتید دونست و این یعنی خراب کردن روز سب و کیمی با استراتژِی های استادانانه.

  • TRANS AM

   9

   3

   در حال حاضر بهترین استراتژی برای فراری اینه که مدیرانش را عوض کنه. امسال هم مرسدس به لطف مهندسی پیشرفته و مدیریت کاملاً حرفه ای به احتمال زیاد قهرمانه.

 2. OWL

  4

  1

  با توجه به تعداد دورهایی که با سافت و سوپر سافت تو مسابقات فصل قبل دیدیم فکر نکنم کسی از سوپر هارد تو مسابقه استفاده کنه.مگه اینکه بخوان ۵۰۰ کیلومتر به بالا مسابقه بدن.

 3. max verstapen

  4

  1

  بنظر من اینقد تیمها به بلوغ رسیدن که بتونن ترکیب لاستیک هاشونو خودشون انتخاب کنن نه اینکه پیرلی نظربده وتیمها مجبور به اطاعت باشن. شاید تیمی مثل سائوبر بخواد بایه پیت استاپ واستفاده ازلاستیک جدید سوپرهارد تا پایان مسابقه بره تابتونه فاصلشو باماشینای جلویی کم کنه اما پیرلی جلوی این کارو گرفته.

دیدگاه خود را بیان کنید