فرمول یک ایران – تیم هاس با رونمایی از تصاویر ماشین فصل جدید خود به استقبال فرمول یک 2018 رفت، تصاویری که قطعه محافظتی هالو هم در آن ها مشاهده می شود.

علاوه بر مشاهده هالو بر روی ماشین تیم آمریکایی هاس که موتور فراری دارد، می توانیم ببینیم که دیگر اثری از بال کوسه ای نیست، بخشی که استفاده از آن برای فصل جدید ممنوع شده است.

مدیر تیم هاس، گونتر اشتاینر بیان می کند که ماشین جدید قدمی منطقی و رو به جلو است و از هر گونه تغییرات افراطی در آن جلوگیری شده است.

اشتاینر گفت:

بزرگ ترین تغییر در ماشین اضافه شده هالو است. مطالعه زیادی در قسمت آیرودینامیک باید صورت می گرفت تا بتوانیم آن را بر روی ماشین سوار کنیم. مهندس ها باید روی طراحی شاسی کار می کردند تا هالو بتواند نیروهای وارده را تحمل کند.

حداقل وزن ماشین به خاطر حضور هالو افزایش یافته است، مرکز ثقل هم به دلیل محل قرارگیری هالو بالاتر رفته است. ولی همه تیم ها مثل ما در یک قایق هستند.

قوانین فصل 2018 نسبت به فصل 2017 تقریبا ثابت باقی ماند، پس VF-18 یک نسخه کامل تر از ماشین فصل قبل ماست. نوآوری جدیدی کمتر می بینیم و بیشتر بحث بهتر شدن مطرح است.

شما می ‌توانید قطعه هایی از فصل گذشته را روی ماشین جدید ببینید.

ماشین هاس - فرمول یک 2018

ماشین هاس – فرمول یک 2018

هدف هاس بهره برداری بهتر از پتانسیل ماشینش است، استفاده حداکثری از توان لاستیک یکی از اهداف آن هاست.

اشتاینر ادامه داد:

ماشین 2017 ما واقعا خوب بود، ولی در اکثر اوقات بهترین استفاده را از آن نمی کردیم و این چیزی است که برای 2018 قصد تغییرش را داریم.

ما ماشین را تا جایی که می توانستیم سبک کردیم تا بتواند سنگینی بیشتری تحمل کند. ما قادر بودیم که وزن را در جایی که می خواهیم قرار دهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

  • max verstapen

   1

   1

   خیلی طرح ساده ای داره . طبق قوانین اون بال کوسه ای حذف شده اما نه همش فقط انتهاش حذف شده که به بال عقب میرسه درحقیقت میتونن پشت محفظه ی ورود هوا یه تیکه اضافه کنن اما نمیدونم چرا تیم هاس اینکارو نکرده ‌ . تیم ویلیامز انجامش داده اگه تصاویرشو گیرآوردین نگاه کنید منظورمو متوجه میشید

   • SP7779

    2

    0

    خب باشه آقا
    اصلا زشت ترین خودروی تمام تاریخ
    خوب شد حرف دیگه از نزدم!!

 1. yaser

  3

  1

  واقعا آیرو دینامیک ماشین فراری 2017 چکار کرده بود که همه تیما از جمله آدرین نیوی بزرگ واسه ردبول تو فصل گذشته و الان ویلیامز و هاس دقیقا کپی برداری کردن ازش . فقط ای کاش واسه این شاسی قوی یه موتور هیولایی مثل مرسدس پشتش بود اونوقت فک کنم فراری ها مرسدس و ردبول رو لپ میکردن. ولی فک کنم امسال هم این مرسدس با این موتور هایی که میزنه دست پیش داشته باشه . امیدوارم که فراری و رنو هم یه کار هایی بکنن

 2. Rexa25

  1

  0

  ویلیامز هم دیشب رونمایی کرد
  اگه میشه قسمت های آیرودینامیکی ماشین ها رو با خط مشخص کنید
  چون ماشین ویلیامز نکته هایی داشت که با نگاه اول شاید به نظر نمی رسید

دیدگاه خود را بیان کنید