فرمول یک ایراندنیل ریکاردو راننده استرالیایی تیم ردبول اذعان کرد که مکس ورشتپن از زمانی که از توروروسو به ردبول متنقل شده، اولین کسی بوده که وی را به چالش کشیده است.

ورشتپن از مسابقه اسپانیا 2016 به تیم ردبول منتقل شده که در آن مسابقه توانست به پیروزی برسد. قبل از ورشتپن، ریکاردو در سال 2014 سباستین فتل را شکست داده بود . او هم چنین توانسته دنیل کویات، ژان اریک ورن، نارین کاراتیکایان و ویتانتو لیوچی را در دوران حضور خود در فرمول یک و قبل از آن، شکست دهد.

ریکاردو گفت:

هیچ کس به اندازه ورشتپن به من فشار نیاورد. البته من نمی گویم که در گذشته کارم آسان بوده است اما فکر می کنم مکس اولین کسی بوده که من را به چالش کشیده است. در گذشته من پیچ ها را باسرعت بالا و به صورت تخت طی می کردم ولی هیچ وقت نمی دیدم کسی مثل من آن را طی کند اما مکس آن را انجام می داد یا حداقل برای انجام آن تلاش می کرد. او نسبت به بعضی راننده های دیگر راحت تر این کار را انجام می دهد.

دنیل ریکیاردو - تمرین سوم گرندپری مجارستان 2017

دنیل ریکیاردو

ریکاردو توانسته در هر دو سالی که در کنار ورشتپن رانندگی کرده او را شکست دهد اما در سال 2017 ورشتپن توانست دو پیروزی برای ردبول کسب کند در حالی که ریکاردو یک بار موفق به این کار شد. هم چنین در سال 2017 در نبردهای تعیین خط ورشتپن با نتیجه 13-7 توانست ریکاردو را شکست دهد.

ریکاردو معتقد است که در سال 2016 برتری واضحی نسبت به ورشتپن داشته است. او هم چنین معتقد است که ورشتپن در زمینه تعیین خط پیشرفت کرده است اما در مورد سرعت مسابقه ای، قضاوت بین من و مکس دشوار است.

ریکاردو افزود:

اگر مسابقه ها را با دقت ببینیم، متوجه می شویم که هردو ما مسابقه های خوبی داشتیم. شاید روز های خوب او بیشتر به چشم بیایند چون آن ها روزهای خوب من نبوده اند.

من معتقدم که ما به هم نزدیکیم و رقابت سختی در سال 2018 با یکدیگر خواهیم داشت. در گذشته اگر من اشتباه کوچکی می کردم باز هم می توانستم در تعیین خط جلوی وی باشم اما الان اگر اشتباه کوچکی کنم، در صورتی که وی دور خوبی را ثبت نکرده باشد می توانم جلوی وی بمانم، بخاطر همین است که می گویم مکس هم تیمی بهتری است.

هر دو ما پیشرفت کرده ایم و حق اشتباه نداریم چون به وسیله دیگری شکست داده خواهیم شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. king max

  3

  25

  هیچ کس نمیتونه جلوی مکس دووم بیاره. خواهیم دید و همه ی اونایی ک از مکس بدشون میاد (بخاطر اونم اطلاعات کمشونه) بلاخره بخاطره جابجایی رکورد ها بهش ایمان میارن

  • DR.ARDALAN

   2

   0

   مکس را از دید منطقی بهش نگاه کنید.
   هنوز کار خاصی نکرده، مکس خیلی مانده تا بخواد در حد و اندازه های لوییس یا فتل و الونسو باشد، ریکاردو هنوزم از مکس از نظر تکنیک بالاتر است، سبقت های دنیل ، بی نظیر است ، و هیچ موقع ماشین جلویی را تا مرز تصادف و در اکثر اوقات ایجاد تصادف پیش نمیبرد. ولی سبقت های مکس را دیگه همه بهش واقف هستن. با استعداد است، اما نه اون طوری که شما بزرگش میکنید.

دیدگاه خود را بیان کنید