فرمول یک ایراناریک بولیر مدیر مسابقه مکلارن اعلام کرد که تیم در طراحی ماشین 2018 طبق برنامه ریزی عمل کرده اند و دیر اقدام نکرده اند.

تصمیم مکلارن مبنی بر تغییر موتور خود از هوندا به رنو باعث شد تا تیم در طراحی ماشین سال 2018 خود سه هفته عقب بیفتد.

بولیر گفت:

تلاش 24 ساعته تیم باعث شد تا ماشین ما به موقع حاضر شود. تغییر موتور بار اضافی برای ما نبود و مشکلی در طراحی نداشتیم اما نیازمند رویکرد متفاوتی بودیم چون شکل موتور رنو متفاوت است که این امر باعث شد که ما در طراحی خود برای ماشین سال 2018 تغییراتی ایجاد کنیم. توربو موتور رنو یک جز دارد درحالی که در هوندا دو جز دارد که در پخش وزن در نقاط مختلف ماشین تاثیر گذار است. رابطه مکلارن با شریک جدید خود یعنی رنو ساده بوده و مانند هوندا دارای پیچیدگی نیست. با هوندا ما دچار مشکلاتی شدیم که از جمله مشکلات مربوط به زبان و فرهنگ متفاوت آن ها با ما بود. این مشکل فقط مربوط به ترجمه کردن پیام ها نبود بلکه پیام مورد نظر را باید به درستی به آن ها می رساندیم. در اولین جلسه فنی خود با رنو، اصرار کردم که من هم می خواهم حضور داشته باشم، نه برای کنترل امور بلکه برای توضیح یک سری از مسائل برای افراد حاضر در آن جلسه. یخ دو ظرف باید شکسته می شد و من فکر می کنم که دو طرف خشنود هستند.

توتو ولف و اریک بولیر - مک لارن علیه مرسدس

رنو در سال گذشته با مشکلات دوام و پایداری موتور خود مواجه شده است که این اتفاقات باعث شد رنو تلاش گسترده ای را در زمینه بهبود پایداری موتور خود کند.

بولیر ادامه داد:

برای رنو این امر طبیعی بود که بیشترین تمرکز و تلاش خود را به پایداری اختصاص دهد، به خصوص بعد از اعلام اینکه هر تیم مجاز به استفاده از 3 موتور برای هر راننده خود است. بنابراین هر تیمی در سال 2018 به دوام بالایی نیاز دارد. در سه سال گذشته مکلارن اطلاعات مربوط به میزان خوردگی تایر، دمای ترمزها و مصرف سوخت را از دست داده است. با وجود موتور رنو ما می توانیم اطلاعات از دست رفته را بازیابیم، به عنوان مثال، ما دوباره تمرین پیت استاپ انجام دادیم تا بتوانیم بهتر روی موتور کار کنیم.

وقتی که از بولیر درباره شانس مکلارن برای پیوستن به مدعیان و کسب سکو پرسیده شد، وی جواب داد:

خیلی زود است که درباره این موضوع صحبت کنیم. ما تنها نیستیم و نمی دانیم رقبایمان در طول زمستان چه کارهایی کرده اند. باید ببینیم در تست بارسلونا چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. TRANS AM

    6

    0

    «با هوندا ما دچار مشکلاتی شدیم از جمله این مشکلات ، زبان و فرهنگ متفاوت آنها ( ژاپنی‌ها) با ما بود» این آقای بولیر ملتو چی فرض کرده؟ یعنی وقتی مک‌لارن و هندا سالهای اوجشان را با آیرتون سنا سپری می‌کردن زبان و فرهنگ ژاپنی‌ها چیز دیگه ای بود؟

دیدگاه خود را بیان کنید