فرمول یک ایران – مارک وبر راننده سابق فرمول یک می گوید که هم وطنش، دنیل ریکاردو به جای تمرکز بر روی آینده ش باید بر روی شکست دادن هم تیمی اش، مکس ورشتپن تمرکز داشته باشد.

راننده استرالیایی باید در پایان فصل 2018 برای آینده خود در فرمول یک تصمیم بگیرد و در آخرین مصاحبه اش اعلام کرد که او با مهم ترین تصمیم زندگی حرفه ایش مواجه است.

راننده ی 28 ساله ردبول با توجه به قرارداد یک ساله ی والتری بوتاس همچنین می تواند نیم نگاهی به صندلی مرسدس برای 2019 داشته باشد.

وبر اما معتقد است که اولویت ریکاردو باید شکست دادن هم تیمی اش باشد:

فکر می کنم که بهترین کار او [در فصل آینده] می تواند شکست دادن مکس باشد، کاری که او قصد انجامش را نیز دارد.

او می خواهد برای پنج الی شش ماه برای انجام این کار تلاش کند و سپس به گزینه هایش نگاهی بیندازد.

فکر نمی کنم که مرسدس عجله ای برای تصمیم گیری داشته باشد؛ آن ها می خواهند نگاهی دقیق بر روی عملکرد والتری داشته باشند و احتمالا این مهم تا گرندپری کانادا به طول بیانجامد.

یک تشابه آشکار وجود دارد و آن هم پایان قرارداد هر دوی آن هاست، او راننده ی بلند پروازیست و فرصت خوبی برای انتقال وجود دارد.

دنیل ریکاردو - مکس ورشتپن

دنیل ریکاردو – مکس ورشتپن

وبر همچنین معتقد است که در صورت ارائه یک ماشین پیروز توسط ردبول و شکست دادن ورشتپن توسط ریکاردو، اعمال تغییرات یک مسیر اشتباه خواهد بود:

اگر او مکس را شکست دهد و ردبول نیز صعود کند، چرا او باید تیم را ترک کند؟

در پایان هر مسابقه فکر نمی کنم که دنیل زیاد به رنگ ماشین اهمیتی بدهد زیرا او فقط می خواهد که پیروز باشد.

او کاملا قادر به انجام آن است، اما او فقط باید خود را در موقعیتی قرار دهد که بتواند این فرصت را به دست آورد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. max verstapen

    1

    1

    همه چیز بستگی به تیم ردبول داره اگه ردبول بتونه ماشین رقابتی دراختیار رانندهاش بذاره طوریکه سرعنوان قهرمانی بتونن با مرسدس ها و فراری ها بجنگنن احتمالش هست که برای۲۰۱۹تمدیدکنه اما ازطرفی مرسدس ها با اتمام قراردادبوتاس همچنین پیرشدن و کم شدن انگیزه ی همیلتون درجستجوی راننده برای صندلیه یک مرسدس هستن . اگه همیلتون ۲۰۱۸ قهرمان نشه کارش تمومه اونوقته که ریکی به صندلی یک مرسدس نزدیک میشه صندلی دوهم میشه مال جرج راسل. (صرفا نظرشخصی بود نظر سایردوستان و تیم مرسدسو ردبول هرچی که باشه قابل احترام هستش)

دیدگاه خود را بیان کنید