فرمول یک ایران – تیم مرسدس تلاش می کند تا سیستم تعلیق فعال را دوباره بازگرداند. در ابتدای سال 2017، فیا استفاده از سیستم تعلیق شبکه ای را ممنوع اعلام کرد که این موضوع به ضرر تیم های مرسدس و ردبول تمام شد.

اواخر سال قبل، روش دیگری برای کاهش ارتفاع خودرو در پیچ ها یافت شد که به نظر می رسد تیم ردبول بیشترین بهره را برای بهبود آیرودینامیک و حفظ تایر ها از آن برده است.

این مسئله هنوز محل بحث بین تیم هاست اما به نظر می رسد دو راه پیش روی فرمول یک وجود دارد. راه اول بازگشت به سیستم تعلیق عادی و فنر و دمپر عادیست، و راه دوم بازگشت به سیستم تعلیق فعال که آخرین بار در سال 1993 در فرمول یک دیده شد.

راه دوم مورد پسند تیم مرسدس است و همان طور که انتظار می رود، فراری با این امر مخالف است. یکی از مهندسان ناشناس مرسدس در این باره می گوید:

این راه ارزان تر است چون شما می توانید یک بار آن را بهبود ببخشید و بعد آن را حفظ کنید. این کار می تواند سالیانه میلیون ها یورو صرفه جویی به ارمغان بیاورد.

(همچنین) کنترل آن برای فیا راحت تر خواهد بود، و به سبقت گیری هم کمک خواهد کرد چون شما می توانید به کمک آن سیستمی به وجود آورید که ناپایداری خودرو(در اثر هوای کثیف خودروی جلویی) را به حداقل برساند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید