فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون، قهرمان فرمول یک می‌گوید تکرار رکوردها و ثبات او و تیم در سال جدید حیرت انگیز است، اما باور دارد که هر دستاوردی برای مرسدس قابل دسترس است.

همیلتون در تمامی مسابقات سال ۲۰۱۷ حضور داشت و آنها را با کسب امتیاز به پایان رساند و به اولین قهرمان جهان بعد از مایکل شوماخر (در سال ۲۰۰۲) که توانست به این رکورد دست یابد، تبدیل شد. برخلاف سال ۲۰۱۶، همیلتون به برنامه‌های موتوری مرسدس دسترسی داشت، تنها جریمه او در برزیل ثبت شد و فقط بعد از قطعی شدن قهرمانی‌اش در یک دور تعیین خط از دور رقابت خارج شد.

مرسدس ثبات و پایداری خود را در جای دیگر نیز به نمایش گذاشت. زمانی که والتری بوتاس تنها یکبار مجبور به کناره گیری شد و همچنین تیم فورس ایندیا، که از موتورهای مرسدس استفاده می‌کند، تنها از طریق آسیب‌های وارده ناشی از برخوردها از مسابقات خارج شد.

راننده بریتانیایی تیم مرسدس معتقد است تکرار قابلیت‌ها و پایداری سال گذشته در سال جدید دشوارتر خواهد بود، این در حالیست که باید قوانین مربوط به کاهش هزینه های موتور هم به آن اضافه کرد. با این وجود تضمینی نیست که مرسدس بتواند باز هم در سطح بالای رقابت‌ها باقی بماند.

او همچنین اضافه کرد:

برنامه ما در فصل پیش رو به اتمام رساندن تمامی مسابقات است. این هدف ماست. البته که این شرایط، کار را برای ما سخت‌‌تر خواهد کرد اما این چیزی است که ما قصد انجام آن را داریم. من اطمینان و باور کامل به تیم دارم که می‌تواند این کار بزرگ را انجام دهد. شاید سال ۲۰۱۷ سالی طلایی برای ما بود اما این هیچ دلیلی برای تکرار دوباره آن نخواهد بود.

همیلتون همچنین اظهار کرد که هر گونه ثبات یا لغزش از جانب سه کمپانی اصلی سازنده موتور، می‌تواند در نتایج رقابت‌ها تاثیر باشد.

من فکر می‌کنم مسئله قدرت و سرعت، بین ما، فراری و رنو قطعا چیزی است که به طور بالقوه قادر خواهد بود نتایج مسابقات را تعیین کند. اما همانطور که گفتم ما قصد داریم همه مسابقات فصل را با موفقیت به اتمام برسانیم.

لوئیس همیلتون - گرندپری بریتانیا 2017

لوئیس همیلتون – گرندپری بریتانیا 2017

قهرمان چهار دوره فرمول یک در خصوص تیم مرسدس افزود:

ما بهترین ثبات و پایداری ممکن را داشتیم و برای کسب دستاوردهای سال گذشته، کار سخت‌تری پیش رو داریم. اما تیم به طور کامل با رویکردی مشابه به سال قبل کار خواهد کرد و تکرار موفقیت های فصل ۲۰۱۷ برای ما قابل دستیابی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. SP7779

  8

  4

  والا ی بچه هم ب توانایی مرسدس توی ساخت بهترین ماشین ایمان داره
  تو که دیگه با مرسدس قهرمان شدی.
  قطعا با داشتن ماشین مرسدس تکرار سالهای قبل در دسترس هست.

 2. DR.ARDALAN

  5

  3

  ماشین مرسدس خودش قهرمان نمیشه، هر راننده ای هم پشتش ، قهرمان نمیشه.
  مرسدس راننده ای میخواد در حد و اندازه خودش که لوییس نشان داده همان راننده است.

دیدگاه خود را بیان کنید