مجله خودرو ایران – فراری 488GTB یک خودروی عالی برای رانندگی است. در حقیقت اخیراً این خودرو عنوان بهترین خودرو برای رانندگی را به خود اختصاص داده است اما دلیل نمی شود چون از از هر نظر عالیست دیگر قابلیت ارتقا را نداشته باشد. اگر شایعات درز کرده اخیر درست باشد، فراری در حال آماده کردن نسخه بهبود یافته این مدل است که باعث خواهد شد هر آنچه در مورد 488GTB دوست داریم از آن گرفته شود و خیلی بهتر از حال حاضر گردد و احتمال آن هم هست که حتی از لافراری هم سریع تر باشد.
صفحه اینستاگرام Ferrari Photo Page اخیراً با یک فرد ناشناس داخل شرکت ارتباط برقرار کرده که از نزدیک با مدل جدید که فراری آن را “سری ویژه اسپرت” می نامد ملاقات داشته و حتی این شخص موفق به تهیه چند عکس از جزئیات تغییر یافته مدل جدید شده که به احتمال زیاد 488GTO نامگذاری می شود.

فراری 488GTO

با بررسی عکس ها اینطور به نظر می رسد که مدل جدید قوی ترین موتور V8 تولید شده توسط فراری را خواهد داشت. هیچ اطلاعات دقیقی در این مورد وجود ندارد اما به احتمال زیاد این موتور نیرویی بیشتر از 700 اسب بخار تولید خواهد کرد. این موتور از مدل مسابقه ای 488Challenge قرض گرفته شده و 10 درصد سبکتر از موتور به کار رفته در نسخه استاندارد 488 است. همچنین صدایی مانند مدل های مسابقه ای خواهد داشت که بی صبرانه منتظر شنیدن این صدا هستیم.
طبق انتظاری که از سری های ویژه اسپرت کوپه فراری داریم این مدل هم بسیار سبکتر خواهد بود نه بسیار قدرتمندتر. عکس های به دست آمده نشان می دهد داشبورد این مدل حذف شده و کف خودرو از آلومینیوم ساخته شده و رینگ ها 40 درصد سبکتر از رینگ های مدل استاندارد خواهند بود. کاپوت جلو ، هر دو سپر جلو و عقب و اسپویلر از جنس فیبرکربن خواهند بود. برای کاهش بیشتر وزن، از فیبر کربن به طور گسترده در جای جای کابین استفاده خواهد شد به طوری که این مدل اولین نسخه تولید انبوه فراری خواهد بود که چنین حجم وسیعی از فیبر کربن در آن به کار رفته است.
در ادامه فراری تمام تلاش خود را کرده تا تجربه رانندگی مانند مسابقه را حتی برای افراد غیر حرفه ای فراهم سازد به این منظور این مدل مجهز به دیفیوزر GTE، اسپویلر فعال، سیستم انتقال قدرت مسابقه ای ، فرمان پذیری تیز تر و تایرهای میشلین اسپرت کاپ 2 است. در مجموع 488GTO بنا به گفته ها 20 درصد آیرودینامیک تر از 488GTB خواهد بود.

فراری 488GTO

فراری 488GTO

همه این موارد را کنار هم بگذارید و به گفته صفحه Ferrai Photo Page که عنوان کرده این مدل سریع تر از لافراری خواهد بود ، به این نتیجه خواهید رسید که هر کدام از مدل های تولیدی 488 که توانایی رقابت با مدل هایبریدی لافراری را داشته باشد قطعاً قابل تحسین خواهد بود اما در خصوص معنای واژه سریع تر همچنان ابهاماتی وجود دارد. آیا 488GTO رکورد سرعت 355 کیلومتر بر ساعت لافراری را خواهد شکست ؟ یا توانایی این را خواهد داشت که یک دور پیست را سریع تر از لافراری طی کند و یا اینکه در تست شتاب لافراری را شکست دهد ؟
خوشبختانه فراری به زودی جواب تمامی این سوالات را با عرضه مدل 488GTO که به احتمال زیاد در نمایشگاه خودرو ژنو که در ماه مارس برگزار می شود، خواهد داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید